Strategia transformacji cyfrowej AI+ w Cushman & Wakefield
Firma Cushman & Wakefield ogłosiła współpracę z Microsoft, aby zaimplementować nowoczesne rozwiązania sztucznej inteligencji (AI) w codziennej pracy.
Firma Cushman & Wakefield ogłosiła współpracę z Microsoft, aby zaimplementować nowoczesne rozwiązania sztucznej inteligencji (AI) w codziennej pracy.
Arvato zaprezentowało nowoczesne ramię robotyczne „Leleka” kontrolowane przez system kamer z algorytmami AI, które służy do automatyzacji kompletacji i sortowania artykułów modowych w magazynach. Technologia ta została opracowana przez zespół R&D Arvato i jest obecnie stosowana w Hanowerze, w Niemczech.
Współpraca firmy Anyline z wiedeńskim specjalistą od opakowań, firmą Mondi, zaowocowała opracowaniem oprogramowania do autonomicznego zarządzania zapasami. W ramach tego projektu wykorzystywane są drony, które skanują kody kreskowe na towarach w magazynie, wspomagając dokładność i efektywność procesu.
DB Schenker w swoim nowym magazynie w Rudnej w Czechach integruje procesy logistyczne dostosowane do potrzeb klienta z zaawansowanymi technologiami automatyzacji i robotyzacji. Wprowadzone przez operatora rozwiązania mają na celu optymalizację operacji magazynowych oraz zwiększenie efektywności i jakości łańcucha dostaw.
Ferag, międzynarodowy dostawca rozwiązań logistycznych i opakowaniowych, ogłosił połączenie z MakroSolutions. Celem tej fuzji jest umocnienie pozycji obu firm w sektorze poligraficznym oraz dostarczenie klientom poszerzonego i bardziej innowacyjnego portfolio usług.
Logistyka jest branżą, która dynamicznie wykorzystuje potencjał sztucznej inteligencji (AI), aby osiągnąć większą efektywność biznesową i wprowadzić innowacje w różnych obszarach. Obecnie, wiele rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji staje się standardem w branży, a perspektywy jej rozwoju są obiecujące.
Trwa budowa nowego kompleksu magazynowego dla Frigo Logistics w Nowym Dworze Mazowieckim.
W Gliwicach powstaje centrum logistyczne dla firmy Amazon. Licząca 210 000 mkw. inwestycja będzie jedną z największych tego typu pod względem wykorzystania rozwiązań robotyzacji.
Firma DHL uruchomiła w Chinach pierwszą inteligentną trasę dostawy. Efekty? Skrócenie jej czasu z 40 do 8 minut i znaczne obniżenie kosztów transportu, przy niższej emisji CO2 i zużyciu energii.
Automatyzacja magazynu i tego, co się w nim dzieje, ma znaczący wpływ na skrócenie procesów logistycznych. Na takie rozwiązania postawiło Zalando, które otworzyło nowe centrum logistyczne. Dzięki zastosowanej w nim nowej zaawansowanej technologii automatyzacji czas realizacji zamówień ma skrócić się o połowę!
W Lubuskiem powstanie Park Technologii Kosmicznych, którego celem będzie magazynowanie satelitów i podzespołów do nich oraz produkcja nowoczesnych technologii mających zastosowanie w codziennym życiu - informuje "Rzeczpospolita".
Do 2025 roku liczba dronów na polskim niebie wyniesie nawet 400 tysięcy – wynika z raportu Instytutu Mikromakro. Jak uniknąć chaosu nad naszymi głowami przy tak dużej liczbie bezzałogowców? Pomoże przy tym technologia rozwijana przez polską spółkę.
Innowacyjność stanowi obecnie najważniejszy filar strategii rozwoju przedsiębiorstw, które mają ambicję, by osiągnąć sukces globalny. Przy rosnących inwestycjach w rozwój nowych technologii na świecie, zmiany zachodzą coraz szybciej. Niemalże z dnia na dzień. Zastanówmy się zatem, jak może wyglądać nasza najbliższa przyszłość i jakie jeszcze dziedziny naszego życia ulegną zmianie dzięki pojawiającym się jak grzyby po deszczu innowacjom?
Łańcuch dostaw w relacjach B2C w ostatnich latach przeszedł wiele zmian napędzanych nowinkami technologicznymi. Cyfrowa rewolucja dotyka właśnie łańcuchy dostaw w branży produkcyjnej i relacjach B2B - podaje Deloitte we współpracy ze stowarzyszeniem MHI. Największy wpływ na zmiany w tym obszarze będą miały trendy takie jak robotyka, automatyzacja, analityka oraz Internet Rzeczy (IoT)