Frigo Logistics rozszerza sieć dystrybucji w Nowym Dworze

20 lipca 2023

Frigo Logistics rozszerza sieć dystrybucji w Nowym Dworze

Spis treści

Trwa budowa nowego kompleksu magazynowego dla Frigo Logistics w Nowym Dworze Mazowieckim.

Nowe centrum dystrybucyjne

Frigo Logistics to operator logistyczny produktów głęboko mrożonych, który obecnie posiada dziesięć lokalizacji. Kompleksowe usługi logistyczne Frigo Logistics obejmują przyjęcie towaru, magazynowanie, kompletację, co-packing, wydanie, transport i dystrybucję. Nowe centrum dystrybucyjne w Nowym Dworze Mazowieckim będzie flagową inwestycją firmy i pozwoli na rozszerzenie działalności. 

Inwestycja realizowana jest przez Kajima Poland. Planowana data zakończenia pierwszego etapu to październik 2024 roku.

Zaawansowana automatyzacja kompleksu

Kompleks magazynowy w Nowym Dworze Mazowieckim zostanie wyposażony w zaawansowane rozwiązania z zakresu automatyki. Będzie oferował 21 tys. miejsc paletowych. W pierwszej kolejności, w październiku 2024 r., oddana zostanie część dystrybucyjna z 6 tys. miejsc paletowych. W drugiej fazie, do końca tego samego roku, powstanie w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania z 15 tys. miejsc paletowych.

„Inwestycja Frigo Logistics to bardzo ciekawy projekt zwłaszcza pod kątem technologicznym. Budowa magazynu chłodniczego to złożony proces, dużo bardziej wymagający od klasycznych hal magazynowych czy produkcyjnych. Cieszymy się, że Frigo Logistics powierzyło Kajima Poland realizację kolejnego projektu i wierzymy, że nasze doświadczenie pozwoli na terminową realizację inwestycji”  – powiedział Maciej Runkiewicz, prezes Kajima Poland.

Ekspansja Frigo Logistics

Nowy Dwór Mazowiecki, zlokalizowany w pobliżu Warszawy, zwiększy możliwości logistyczne operatora w centralnej Polsce. Jest to jedenasta lokalizacja Frigo Logistics w kraju, a firma planuje również rozbudowę obiektu w Żninie, aby sprostać rosnącym potrzebom rynku.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rusza z nową inwestycją pod Warszawą

Hillwood Polska zbuduje nowoczesny park logistyczny w Grodzisku Mazowieckim. Nowa inwestycja powstanie zaledwie 15 minut drogi od centrum Warszawy i będzie składać się z dwóch hal magazynowych o łącznej powierzchni prawie 88 tys mkw. Pierwsza hala o powierzchni ponad 50 tys mkw ma zostać oddana do użytku w połowie lutego przyszłego roku.

02 kwietnia 2024
CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

Deweloper CTP ukończył budowę dwóch kolejnych budynków w ramach kompleksu CTPark Warsaw South, powiększając stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 mkw. W rezultacie kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest teraz prawie gotowy w 90%.

22 lutego 2024
GLP Warsaw VI Logistics Centre: nowa inwestycja stawia na energooszczędność

GLP rozpoczęła budowę centrum magazynowego w Starym Koniku, położonym bezpośrednio przy wschodniej granicy Warszawy. Obiekt o powierzchni około 37 tys. mkw. zostanie wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które przełożą się na istotne zmniejszenie emisji CO2 podczas eksploatacji budynku. GLP Warsaw VI Logistics Centre stanie się najbardziej energooszczędnym budynkiem w portfolio GLP w Polsce.

08 lutego 2024
Cushman & Wakefield