Frigo Logistics rozszerza sieć dystrybucji w Nowym Dworze

20 lipca 2023

Frigo Logistics rozszerza sieć dystrybucji w Nowym Dworze
Trwa budowa nowego kompleksu magazynowego dla Frigo Logistics w Nowym Dworze Mazowieckim.

Nowe centrum dystrybucyjne

Frigo Logistics to operator logistyczny produktów głęboko mrożonych, który obecnie posiada dziesięć lokalizacji. Kompleksowe usługi logistyczne Frigo Logistics obejmują przyjęcie towaru, magazynowanie, kompletację, co-packing, wydanie, transport i dystrybucję. Nowe centrum dystrybucyjne w Nowym Dworze Mazowieckim będzie flagową inwestycją firmy i pozwoli na rozszerzenie działalności. 

Inwestycja realizowana jest przez Kajima Poland. Planowana data zakończenia pierwszego etapu to październik 2024 roku.

Zaawansowana automatyzacja kompleksu

Kompleks magazynowy w Nowym Dworze Mazowieckim zostanie wyposażony w zaawansowane rozwiązania z zakresu automatyki. Będzie oferował 21 tys. miejsc paletowych. W pierwszej kolejności, w październiku 2024 r., oddana zostanie część dystrybucyjna z 6 tys. miejsc paletowych. W drugiej fazie, do końca tego samego roku, powstanie w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania z 15 tys. miejsc paletowych.

„Inwestycja Frigo Logistics to bardzo ciekawy projekt zwłaszcza pod kątem technologicznym. Budowa magazynu chłodniczego to złożony proces, dużo bardziej wymagający od klasycznych hal magazynowych czy produkcyjnych. Cieszymy się, że Frigo Logistics powierzyło Kajima Poland realizację kolejnego projektu i wierzymy, że nasze doświadczenie pozwoli na terminową realizację inwestycji”  – powiedział Maciej Runkiewicz, prezes Kajima Poland.

Ekspansja Frigo Logistics

Nowy Dwór Mazowiecki, zlokalizowany w pobliżu Warszawy, zwiększy możliwości logistyczne operatora w centralnej Polsce. Jest to jedenasta lokalizacja Frigo Logistics w kraju, a firma planuje również rozbudowę obiektu w Żninie, aby sprostać rosnącym potrzebom rynku.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

DIMAX Int. Poland przeprowadza siedzibę do Panattoni Park Pruszków V

Firma DIMAX Int. Poland, specjalizująca się, jako wyłączny importer i przedstawiciel niemieckiej marki Könner & Söhnen w dziedzinie agregatów prądotwórczych oraz maszyn ogrodowych, przeprowadza swoją siedzibę do nowego centrum dystrybucyjnego, Panattoni Park Pruszków V (Ulma). Cała inwestycja obejmuje 3 400 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i biurowej, a to oznacza, że zajmuje ostatni dostępny moduł w tej podwarszawskiej lokalizacji.

26 września 2023
Nowy park magazynowy w Mszczonowie zatwierdzony

Kolejny kamień milowy w katalogu inwestycji LCube już wkrótce stanie się rzeczywistością. LCube, otrzymał zielone światło na budowę nowego parku przemysłowo-magazynowego w Mszczonowie.

30 sierpnia 2023
Panattoni otrzymał 27,5 mln euro na centrum dystrybucyjne w Zakroczymiu

Panattoni, uzyskał kredyt w wysokości 27,5 mln euro na finansowanie centrum dystrybucyjnego Action w Zakroczymiu. Obiekt, zrealizowany w formule BTS (build-to-suit), będzie służył obsłudze 160 sklepów sieci i zatrudni około 300 osób.

11 lipca 2023
Cushman & Wakefield