Drony już dostarczają przesyłki w Chinach. DHL z pierwszą regularną trasą

27 maja 2019

Drony już dostarczają przesyłki w Chinach. DHL z pierwszą regularną trasą

Spis treści

Firma DHL uruchomiła w Chinach pierwszą inteligentną trasę dostawy. Efekty? Skrócenie jej czasu z 40 do 8 minut i znaczne obniżenie kosztów transportu, przy niższej emisji CO2 i zużyciu energii.

Inauguracyjna trasa bezzałogowego drona liczy 8 kilometrów i obsługiwana jest przez quadrocopter wyposażony w systemy sterowania lotem, umożliwiający planowanie trasy w czasie rzeczywistym. Maszyna może jednorazowo przewieźć paczkę o masie do 5 kilogramów, którą samemu - bez pomocy człowieka - odbierze i dostarczy do celu. Jak komentuje DHL, pozwala to na skrócenie czasu dostawy z 40 do 8 minut, a także osiągnięcie większej efektywności kosztowej, dzięki obniżeniu kosztów dostawy do 80%. 

To klient definiuje łańcuch dostaw i jego elastyczność. Konsumenci chcą mieć możliwość zamówienia, dostawy i zwrotu towaru w dowolnej chwili i dowolnym miejscu. Już nie tylko Swiss Post w Lugano, ale również DHL w Chinach zdecydował się na dostawy dronem, aby dostawa towaru była dla klienta przyjemnym doświadczeniem, a nie niecierpliwym wyczekiwaniem na kuriera - komentuje Damian Kołata, Associate w Dziale Powierzchni Magazynowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield.

Dron Ehang Falcon, który realizuje historyczną trasę, powstał w ramach strategicznej współpracy pomiędzy DHL Express a firmą Ehang, zajmującą się produkcją inteligentnych autonomicznych pojazdów powietrznych. Strategicznym celem tego partnerstwa jest stworzenie najefektywniejszego sposobu dostawy przesyłek na obszarach miejskich. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield