Cyfrowy bliźniak – nowoczesna technologia
Cyfrowy bliźniak to technologia polegająca na tworzeniu cyfrowego odpowiednika danego obiektu lub procesu. Jest to kopia cyfrowa, która odwzorowuje fizyczny aspekt danego obiektu lub procesu.
Cyfrowy bliźniak to technologia polegająca na tworzeniu cyfrowego odpowiednika danego obiektu lub procesu. Jest to kopia cyfrowa, która odwzorowuje fizyczny aspekt danego obiektu lub procesu.
Jakie wymagania musi spełniać magazyn dla branży farmaceutycznej?
Wraz z rozwojem sprzedaży e-commerce oraz omnichannel stworzenie wydajnego magazynu czy centrum fulfillment staje się coraz większym wyzwaniem. Dedykowane magazyny e-commerce stają się kluczowym ogniwem w łańcuchu dostaw, a stale rosnący popyt zwiększa tempo ich ekspansji.
Transport towarów oraz ładunków wymaga często wykorzystania więcej niż tylko jednego środka transportu. Do przeładowania towarów potrzeba sporo miejsca, umiejętności oraz wypełnienia odpowiedniej dokumentacji. W tym celu powstają terminale przeładunkowe.
Kampanię marketingową obiektu magazynowego można przeprowadzić wielokanałowo. Składa się na nią kilka działań, które pomogą skutecznie sprzedać obiekt logistyczny.
Niezbędnym elementem prawidłowego wykorzystania magazynu jest dostosowanie przestrzeni do wykonywanej w nim operacji. Aby obiekt logistyczny zapewnił wydajne działania, należy dokonać odpowiedniego podziału na strefy magazynowe.
Bieżący rok będzie tez zapewne kolejnym okresem rozwoju sieci aparatów paczkowych. Dostawa przesyłki do maszyny paczkowej to najczęściej wybierana forma dostawy w Polsce. Krajowy rynek jest na tym polu absolutnym wyjątkiem w Europie. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield sprawdza trendy z obszaru industrial na 2022 rok.
Różnorodne i ekologiczne magazyny, to również magazyny automatyczne. Dyskutując o automatyzacji procesów logistycznych, powinniśmy mieć świadomość, że jest to niezbędny element dzisiejszej logistyki. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield sprawdza trendy z obszaru industrial na 2022 rok.
Lublin - miasto powszechnie kojarzone ze skokowym postępem zarówno pod względem gospodarczym jak i społecznym, który pozwolił mu dołączyć do stawki najatrakcyjniejszych do życia i prowadzenia biznesu polskich miast.
Poprzedni rok był absolutnie rekordowy pod kątem dostarczonej powierzchni, a jej zasoby przekroczyły poziom 24 milionów metrów kwadratowych. Warto tez wspomnieć, że w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku wynajęto aż 5 mln metrów kwadratowych i jest to wynik o ponad 40% lepszy niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Ponadto w budowie cały czas znajduje się 3,7 miliona metrów kwadratowych, a więc prawie 150% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield sprawdza trendy z obszaru industrial na 2022 rok.
Rozwiązania ekologiczne budynków i systemów budynkowych przechodziły ewolucję, którą możemy podzielić na 3 etapy: od traktowania tych rozwiązań jako ciekawostkę, poprzez wdrażanie rozwiązań przez największych deweloperów i przy długich okresach najmu, do obecnego etapu, w którym stosowanie rozwiązań zaczyna być standardem.
Jakie działki budzą największe zainteresowanie inwestorów? W jakich regionach jest największy na nie popyt i dlaczego? O tym w kolejnym artykule serii „Poradnik Najemcy”.
Handel elektroniczny, będąc głównym trendem w handlu, znacznie wpływa na rozwój rynku logistycznego. Jaki wpływ na rynek magazynowy w Europie Srodkowo-Wschodniej ma branża e-commerce?
Dywersyfikacja produktu magazynowego ma wymiar wielopłaszczyznowy, a ponadto przybrała w ostatnich latach na sile. Nowo powstające inwestycje potrafią znacząco się od siebie różnić pod wieloma względami. Sprawdź, czym się charakteryzują inwestycje magazynowe w Polsce!