Aktualności

Dron przeprowadzi inwentaryzację w magazynie

Współpraca firmy Anyline z wiedeńskim specjalistą od opakowań, firmą Mondi, zaowocowała opracowaniem oprogramowania do autonomicznego zarządzania zapasami. W ramach tego projektu wykorzystywane są drony, które skanują kody kreskowe na towarach w magazynie, wspomagając dokładność i efektywność procesu.

28 lutego 2024
DB Schenker: nowy magazyn wypełniony nowoczesną technologią

DB Schenker w swoim nowym magazynie w Rudnej w Czechach integruje procesy logistyczne dostosowane do potrzeb klienta z zaawansowanymi technologiami automatyzacji i robotyzacji. Wprowadzone przez operatora rozwiązania mają na celu optymalizację operacji magazynowych oraz zwiększenie efektywności i jakości łańcucha dostaw.

20 lutego 2024
Ferag i MakroSolutions łączą siły

Ferag, międzynarodowy dostawca rozwiązań logistycznych i opakowaniowych, ogłosił połączenie z MakroSolutions. Celem tej fuzji jest umocnienie pozycji obu firm w sektorze poligraficznym oraz dostarczenie klientom poszerzonego i bardziej innowacyjnego portfolio usług.

18 stycznia 2024
Transformacja logistyki dzięki sztucznej inteligencji

Logistyka jest branżą, która dynamicznie wykorzystuje potencjał sztucznej inteligencji (AI), aby osiągnąć większą efektywność biznesową i wprowadzić innowacje w różnych obszarach. Obecnie, wiele rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji staje się standardem w branży, a perspektywy jej rozwoju są obiecujące.

28 lipca 2023
Frigo Logistics rozszerza sieć dystrybucji w Nowym Dworze

Trwa budowa nowego kompleksu magazynowego dla Frigo Logistics w Nowym Dworze Mazowieckim.

20 lipca 2023
Cztery razy więcej robotów niż ludzi. Rekordowa inwestycja Amazona w Gliwicach

W Gliwicach powstaje centrum logistyczne dla firmy Amazon. Licząca 210 000 mkw. inwestycja będzie jedną z największych tego typu pod względem wykorzystania rozwiązań robotyzacji.

27 listopada 2019
Drony już dostarczają przesyłki w Chinach. DHL z pierwszą regularną trasą

Firma DHL uruchomiła w Chinach pierwszą inteligentną trasę dostawy. Efekty? Skrócenie jej czasu z 40 do 8 minut i znaczne obniżenie kosztów transportu, przy niższej emisji CO2 i zużyciu energii.

27 maja 2019
Emilia Fluderska

Młodszy Negocjator

+48 722 202 480
Porozmawiajmy
Zaawansowana automatyzacja skróci czas dostaw. Stawiają na nią Zalando i Ingram Micro

Automatyzacja magazynu i tego, co się w nim dzieje, ma znaczący wpływ na skrócenie procesów logistycznych. Na takie rozwiązania postawiło Zalando, które otworzyło nowe centrum logistyczne. Dzięki zastosowanej w nim nowej zaawansowanej technologii automatyzacji czas realizacji zamówień ma skrócić się o połowę!

24 stycznia 2019
Satelity w polskim magazynie. W Lubuskiem powstanie park technologii kosmicznych

W Lubuskiem powstanie Park Technologii Kosmicznych, którego celem będzie magazynowanie satelitów i podzespołów do nich oraz produkcja nowoczesnych technologii mających zastosowanie w codziennym życiu - informuje "Rzeczpospolita".

02 września 2018
Zamówisz przesyłkę? Przyleci dronem po polskiej „bezzałogowej autostradzie”

Do 2025 roku liczba dronów na polskim niebie wyniesie nawet 400 tysięcy – wynika z raportu Instytutu Mikromakro. Jak uniknąć chaosu nad naszymi głowami przy tak dużej liczbie bezzałogowców? Pomoże przy tym technologia rozwijana przez polską spółkę.

22 sierpnia 2018
Automatyzacja i cyfryzacja zmienią rynek powierzchni magazynowych [RAPORT]

Szeroko pojęte automatyzacja i cyfryzacja wszystkich dziedzin życia mają znaczny wpływ także na gospodarkę. Jakie czynniki będą odgrywać kluczową rolę w rozwoju rynków powierzchni handlowych i magazynowych w najbliższej przyszłości?

15 maja 2018
Wizja przyszłości 2040. Jak zmieni się rynek magazynowy?

Innowacyjność stanowi obecnie najważniejszy filar strategii rozwoju przedsiębiorstw, które mają ambicję, by osiągnąć sukces globalny. Przy rosnących inwestycjach w rozwój nowych technologii na świecie, zmiany zachodzą coraz szybciej. Niemalże z dnia na dzień. Zastanówmy się zatem, jak może wyglądać nasza najbliższa przyszłość i jakie jeszcze dziedziny naszego życia ulegną zmianie dzięki pojawiającym się jak grzyby po deszczu innowacjom?

11 stycznia 2018
Technologia napędza cyfrową rewolucję łańcucha dostaw

Łańcuch dostaw w relacjach B2C w ostatnich latach przeszedł wiele zmian napędzanych nowinkami technologicznymi. Cyfrowa rewolucja dotyka właśnie łańcuchy dostaw w branży produkcyjnej i relacjach B2B - podaje Deloitte we współpracy ze stowarzyszeniem MHI. Największy wpływ na zmiany w tym obszarze będą miały trendy takie jak robotyka, automatyzacja, analityka oraz Internet Rzeczy (IoT)

19 października 2017
Cushman & Wakefield