CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

22 lutego 2024

CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

Spis treści

Deweloper CTP ukończył budowę dwóch kolejnych budynków w ramach kompleksu CTPark Warsaw South, powiększając stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 mkw. W rezultacie kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest teraz prawie gotowy w 90%.

W ramach CTPark Warsaw South powstały hale produkcyjno-magazynowe o powierzchni 20 500 mkw. oraz 47 000 mkw. przy wysokości składowania wynoszącej 12 metrów. Docelowo park będzie składał się z trzech budynków, oferując łącznie około 162 400 mkw. powierzchni najmu. 

Niestandardowy sposób na doświetlenie

Inwestycja została wyposażona w przezroczyste panele elewacyjne, które znacząco zwiększają ilość naturalnego światła na powierzchni. To nietypowe rozwiązanie, stanowiące alternatywę dla szkła, charakteryzuje się przepuszczalnością promieni słonecznych na poziomie do 55 proc., jednocześnie zachowując wysokie właściwości termoizolacyjne. Dowiedz się więcej o efektywnym oświetleniu magazynu.

– Dotychczas niewiele mówiło się o wpływie komfortu pracowników magazynowych na powodzenie operacji produkcyjno-logistycznych. Tymczasem odpowiednie oświetlenie, ergonomiczne ustawienie stanowisk pracy czy temperatura powietrza mają kluczowe znaczenie w kontekście wydajności, bezpieczeństwa i stabilności zatrudnienia – także w przypadku rekrutacji nowych pracowników. Dlatego w budynkach CTPark Warsaw South, z myślą o klientach produkcyjnych, zamontowaliśmy pasma świetlne zapewniające doświetlenie światłem naturalnym na poziomie 12,5 proc. Umożliwia to klientom szybszą i łatwiejszą adaptację hali pod indywidualne potrzeby oraz optymalizację kosztów tych przystosowań – ujętą już w cenie najmu – wyjaśnia Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland.

Ponadto, w budynkach zostały zainstalowane pompy ciepła oraz oświetlenie LED (sterowane za pomocą systemu DALI), a dach został przygotowany pod instalacje fotowoltaiczne. W efekcie zrównoważonej eksploatacji obiektu spodziewane jest zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia światłem oraz oszczędność zużycia energii elektrycznej w zewnętrznych częściach wspólnych do około 55 proc.

Mszczonów: miejsce nowych możliwości 

Kompleks CTPark Warsaw South usytuowany jest w Mszczonowie, oddalonym o 50 km od Warszawy, przy drodze ekspresowej S8, która łączy stolicę z województwem śląskim i Wrocławiem. Dodatkowo, korzysta z wygodnego połączenia z autostradą A2, kluczowym szlakiem transportowym prowadzącym do wszystkich regionów Polski. Dzięki tej strategicznej lokalizacji oraz obecności Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Mszczonów otwiera nowe możliwości rozwoju dla produkcji i przemysłu.

– Mszczonów być może w pierwszym odruchu nie kojarzy się z produkcją i przemysłem, ale jako deweloper CTP, którego wielu klientów to firmy produkcyjne, proponujemy nowe oblicze tej lokalizacji dzięki gotowym rozwiązaniom ułatwiającym rozpoczęcie działalności operacyjnej i korzyściom wynikającym z obecności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – która w tym regionie oferuje bardzo intensywne wsparcie do 60% zwolnienia z podatku CIT – mówi Daniel Soboń, Business Developer w CTP Poland.

 

Przeczytaj również: CSR w logistyce, czyli dlaczego warto inwestować w ekologiczne magazyny?

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rusza z nową inwestycją pod Warszawą

Hillwood Polska zbuduje nowoczesny park logistyczny w Grodzisku Mazowieckim. Nowa inwestycja powstanie zaledwie 15 minut drogi od centrum Warszawy i będzie składać się z dwóch hal magazynowych o łącznej powierzchni prawie 88 tys mkw. Pierwsza hala o powierzchni ponad 50 tys mkw ma zostać oddana do użytku w połowie lutego przyszłego roku.

02 kwietnia 2024
GLP Warsaw VI Logistics Centre: nowa inwestycja stawia na energooszczędność

GLP rozpoczęła budowę centrum magazynowego w Starym Koniku, położonym bezpośrednio przy wschodniej granicy Warszawy. Obiekt o powierzchni około 37 tys. mkw. zostanie wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które przełożą się na istotne zmniejszenie emisji CO2 podczas eksploatacji budynku. GLP Warsaw VI Logistics Centre stanie się najbardziej energooszczędnym budynkiem w portfolio GLP w Polsce.

08 lutego 2024
GLP poszerza portfolio w okolicach Warszawy

GLP nabyła centrum magazynowe o powierzchni 37,6 tys. mkw. w Jankach pod Warszawą. Od tej chwili nieruchomość funkcjonuje pod nazwą GLP Warsaw VII Logistics Centre.

16 stycznia 2024
Cushman & Wakefield