Podstawowe wskaźniki rynkowe

Zasoby
5,6 mln mkw.
Wskaźnik pustostanów
8,9%
W budowie
301 tys. mkw.
Czynsze bazowe
5,25 EUR

Powierzchnie magazynowe w okolicach Warszawy

Magazyny do wynajęcia w okolicach Warszawy

Warszawa to najstarszy i największy rynek magazynowy w Polsce, podzielony na dwa subrynki - miasto oraz okolice. Szczególnie ten drugi podregion cieszy się niesłabnącą popularnością wśród najemców. Deweloperzy i inwestorzy doceniają stabilność i przewidywalność tego rynku oraz stałe zainteresowanie najemców i zdrowy popyt.

Serce transportu bije w Warszawie

Aglomeracja stolicy to także jednym z największych węzłów transportowych w kraju. Ma dostęp do wielu dróg krajowych, aż 8 linii kolejowych oraz dwóch lotnisk międzynarodowych, w tym głównego portu lotniczego w kraju - Lotniska Chopina. Przez region przebiegają również 3 z 10 transeuropejskich korytarzy transportowych (Helsinki – Warszawa, Berlin – Moskwa, Gdańsk – Ostrawa). Modernizacja sieci transportowej przyczyni się do dalszego wzrostu atrakcyjności tego rynku, w tym nowych lokalizacji jak: Marki, Radzymin czy warszawskie Bielany. Dzisiaj potencjał logistyczny Warszawy wykorzystują już zarówno operatorzy branżowi, jak i liczne sieci handlowe oraz firmy z branży FMCG.

Zauważalne jest coraz większe zainteresowanie lokalizacjami położonymi po drugiej stronie miasta, takimi jak Marki czy Radzymin. Dzieje się tak m.in. z uwagi na rozwój infrastruktury, większy zasób dostępnych pracowników, czy małe nasycenie rynku - mówi Renata Krzyżanowska.

Na lewo magazyn, na prawo magazyn, a środkiem Wisła płynie

Dziś większość projektów magazynowych skoncentrowana jest w części zachodniej i południowej okolic Warszawy. Coraz częściej najemcy i deweloperzy rozważają lokalizacje z drugiej strony stolicy - spowodowane jest to zarówno rozwojem infrastruktury w części wschodniej miasta, jak i nasyceniem rynku w części zachodniej i południowej oraz związanymi z tym problemami ze znalezieniem pracowników.

Optymalne warunki najmu

Proponowane magazyny w Warszawie charakteryzują się strukturą modułową, co oznacza, że możliwe jest dopasowanie wielkości najmowanej powierzchni do zapotrzebowania Klienta. Oferty najmu powierzchni magazynowej posiadają także moduły powierzchni socjalnej i biurowej na antresoli bądź przylegającej do powierzchni dystrybucyjnej. Magazyny klasy A zapewniają dogodne warunki najmu ze względu na wysoką jakość wykonania obiektu, jak i strategiczną lokalizację. Ponadto istnieje możliwość budowy obiektów szytych na miarę najemcy (typu build-to-suit), gdzie na zamówienie Klienta można wykonać dodatkowe doki załadunkowe, bramy z poziomu „0”, klapy dymne, podwyższyć odporność ogniową oraz dostosować inne parametry techniczne.

Okolice podmiejskie na rynku warszawskim cieszą się niesłabnącą popularnością. Deweloperzy i inwestorzy doceniają stabilność i przewidywalność tego rynku, co przekłada się na stałe zainteresowanie najemców i wysoki popyt - dodaje Tomasz Bulej.

Zalety regionu okolic Warszawy

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

NAJWIĘKSZY
rynek zbytu w kraju

Warszawa jest jednym z największych rynków zbytu, który oferuje dostęp do około 2,5 mln konsumentów (mieszkańcy i użytkownicy miasta). Dodatkowo, dodatnie saldo migracji sprawia, że rynek ten wciąż rośnie. Warszawa, według planistów, przygotowana jest docelowo na 3 mln mieszkańców.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

DOSKONAŁA
lokalizacja i komunikacja

Bardzo dobra centralna lokalizacja na mapie Polski oraz dobrze rozwinięta zarówno infrastruktura drogowa, jak i transport publiczny zapewniają optymalne warunki dla firm zajmujących się dystrybucją towarów.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

ŻRÓŻNICOWANA OFERTA
powierzchni magazynowej

Wysokim zainteresowaniem najemców w regionie warszawskim cieszą się między innymi duże moduły magazynowe typu big-box (1 500 - 3 000 mkw.) zlokalizowane na obrzeżach miasta, a także mniejsze jednostki SBU (small business unit) w zróżnicowanym standardzie (500 - 1 000 mkw.).


Populacja

Wynagrodzenie

Artykuły z regionu

Największa w Polsce hala z drewnianą konstrukcją dachu powstaje pod Warszawą

W miejscowości Stary Konik, tuż przy wschodniej granicy Warszawy, trwają prace budowlane nad GLP Warsaw VI Logistics Centre. Projekt wyróżnia się zastosowaniem niestandardowych rozwiązań, które mają istotny wpływ na ograniczenie śladu węglowego. Generealnym wykonawcą jest CFE Polska, a planowane zakończenie budowy przewidziane jest na III kwartał 2024 roku.

08 maja 2024
Hillwood rusza z nową inwestycją pod Warszawą

Hillwood Polska zbuduje nowoczesny park logistyczny w Grodzisku Mazowieckim. Nowa inwestycja powstanie zaledwie 15 minut drogi od centrum Warszawy i będzie składać się z dwóch hal magazynowych o łącznej powierzchni prawie 88 tys mkw. Pierwsza hala o powierzchni ponad 50 tys mkw ma zostać oddana do użytku w połowie lutego przyszłego roku.

02 kwietnia 2024
CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

Deweloper CTP ukończył budowę dwóch kolejnych budynków w ramach kompleksu CTPark Warsaw South, powiększając stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 mkw. W rezultacie kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest teraz prawie gotowy w 90%.

22 lutego 2024
Cushman & Wakefield