Hillwood rusza z nową inwestycją pod Warszawą

02 kwietnia 2024

Hillwood rusza z nową inwestycją pod Warszawą

Spis treści

Hillwood Polska zbuduje nowoczesny park logistyczny w Grodzisku Mazowieckim. Nowa inwestycja powstanie zaledwie 15 minut drogi od centrum Warszawy i będzie składać się z dwóch hal magazynowych o łącznej powierzchni prawie 88 tys mkw. Pierwsza hala o powierzchni ponad 50 tys mkw ma zostać oddana do użytku w połowie lutego przyszłego roku.

Hale będące częścią nowej inwestycji magazynowej pod Warszawą zostały zaprojektowane zgodnie z najwyższymi standardami i docelowo uzyskają certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Projekt przewiduje możliwość składowania towarów do 12 metrów wysokości, nośność posadzki wynoszącą 8 ton na metr kwadratowy, a także odporność ogniową powyżej 4000MJ/m2. Dodatkowo, zaplanowano doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym na poziomie do 3% oraz instalację paneli fotowoltaicznych w magazynie. Zarówno powierzchnie magazynowe, jak i biurowe, zostaną dostosowane do indywidualnych potrzeb przyszłych najemców.

Nowy projekt Hillwood będzie zlokalizowany w Chlebni, tuż obok autostrady A2 oraz węzła Grodzisk Mazowiecki. Dzięki bliskości autostrady kompleks będzie dobrze skomunikowany z Warszawą oraz innymi głównymi miastami Polski i Europy. Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy, jednocześnie będąc w drugiej strefie rynku warszawskiego, stanowi z pewnością jeden z najważniejszych atutów tego parku.

- Hillwood Grodzisk Mazowiecki to kolejna duża inwestycja, która umacnia naszą pozycję na rynku warszawskim. Region ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród potencjalnych najemców, zwłaszcza firm z branży logistycznej oraz sektora e-commerce. Wskaźnik niewynajętych powierzchni utrzymuje się tu od lat na bardzo niskim poziomie, a popyt brutto, mimo ogólnych trendów,  w województwie mazowieckim wzrósł w 2023 roku o ok. 4% w stosunku do rekordowego 2022. – komentuje Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Największa w Polsce hala z drewnianą konstrukcją dachu powstaje pod Warszawą

W miejscowości Stary Konik, tuż przy wschodniej granicy Warszawy, trwają prace budowlane nad GLP Warsaw VI Logistics Centre. Projekt wyróżnia się zastosowaniem niestandardowych rozwiązań, które mają istotny wpływ na ograniczenie śladu węglowego. Generealnym wykonawcą jest CFE Polska, a planowane zakończenie budowy przewidziane jest na III kwartał 2024 roku.

08 maja 2024
CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

Deweloper CTP ukończył budowę dwóch kolejnych budynków w ramach kompleksu CTPark Warsaw South, powiększając stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 mkw. W rezultacie kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest teraz prawie gotowy w 90%.

22 lutego 2024
GLP Warsaw VI Logistics Centre: nowa inwestycja stawia na energooszczędność

GLP rozpoczęła budowę centrum magazynowego w Starym Koniku, położonym bezpośrednio przy wschodniej granicy Warszawy. Obiekt o powierzchni około 37 tys. mkw. zostanie wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które przełożą się na istotne zmniejszenie emisji CO2 podczas eksploatacji budynku. GLP Warsaw VI Logistics Centre stanie się najbardziej energooszczędnym budynkiem w portfolio GLP w Polsce.

08 lutego 2024
Cushman & Wakefield