Hillwood rusza z nową inwestycją pod Warszawą

02 kwietnia 2024

Hillwood rusza z nową inwestycją pod Warszawą

Spis treści

Hillwood Polska zbuduje nowoczesny park logistyczny w Grodzisku Mazowieckim. Nowa inwestycja powstanie zaledwie 15 minut drogi od centrum Warszawy i będzie składać się z dwóch hal magazynowych o łącznej powierzchni prawie 88 tys mkw. Pierwsza hala o powierzchni ponad 50 tys mkw ma zostać oddana do użytku w połowie lutego przyszłego roku.

Hale będące częścią nowej inwestycji magazynowej pod Warszawą zostały zaprojektowane zgodnie z najwyższymi standardami i docelowo uzyskają certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Projekt przewiduje możliwość składowania towarów do 12 metrów wysokości, nośność posadzki wynoszącą 8 ton na metr kwadratowy, a także odporność ogniową powyżej 4000MJ/m2. Dodatkowo, zaplanowano doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym na poziomie do 3% oraz instalację paneli fotowoltaicznych w magazynie. Zarówno powierzchnie magazynowe, jak i biurowe, zostaną dostosowane do indywidualnych potrzeb przyszłych najemców.

Nowy projekt Hillwood będzie zlokalizowany w Chlebni, tuż obok autostrady A2 oraz węzła Grodzisk Mazowiecki. Dzięki bliskości autostrady kompleks będzie dobrze skomunikowany z Warszawą oraz innymi głównymi miastami Polski i Europy. Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy, jednocześnie będąc w drugiej strefie rynku warszawskiego, stanowi z pewnością jeden z najważniejszych atutów tego parku.

- Hillwood Grodzisk Mazowiecki to kolejna duża inwestycja, która umacnia naszą pozycję na rynku warszawskim. Region ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród potencjalnych najemców, zwłaszcza firm z branży logistycznej oraz sektora e-commerce. Wskaźnik niewynajętych powierzchni utrzymuje się tu od lat na bardzo niskim poziomie, a popyt brutto, mimo ogólnych trendów,  w województwie mazowieckim wzrósł w 2023 roku o ok. 4% w stosunku do rekordowego 2022. – komentuje Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

Deweloper CTP ukończył budowę dwóch kolejnych budynków w ramach kompleksu CTPark Warsaw South, powiększając stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 mkw. W rezultacie kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest teraz prawie gotowy w 90%.

22 lutego 2024
GLP Warsaw VI Logistics Centre: nowa inwestycja stawia na energooszczędność

GLP rozpoczęła budowę centrum magazynowego w Starym Koniku, położonym bezpośrednio przy wschodniej granicy Warszawy. Obiekt o powierzchni około 37 tys. mkw. zostanie wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które przełożą się na istotne zmniejszenie emisji CO2 podczas eksploatacji budynku. GLP Warsaw VI Logistics Centre stanie się najbardziej energooszczędnym budynkiem w portfolio GLP w Polsce.

08 lutego 2024
GLP poszerza portfolio w okolicach Warszawy

GLP nabyła centrum magazynowe o powierzchni 37,6 tys. mkw. w Jankach pod Warszawą. Od tej chwili nieruchomość funkcjonuje pod nazwą GLP Warsaw VII Logistics Centre.

16 stycznia 2024
Cushman & Wakefield