Artykuły, których autorem jest Wojciech Przybylak

Wojciech Przybylak
PODCAST: Brownfield, dobry dla (nie) wszystkich

W tym odcinku zagłębimy się w tematykę Brownfieldów, dokładnie analizując jakie wyzwania czekają inwestora podejmującego decyzję o zainwestowaniu na takiej działce. Ten typ inwestycji wpisuje się idealnie w tematykę zrównoważonego rozwoju i wymogi ESG, jednak czy jest to optymalnie rozwiązanie dla każdego przedsięwzięcia? 

04 kwietnia 2024
Wojciech Przybylak
Zarządzanie magazynem w praktyce - 3 porady

Magazyn stanowi istotny element łańcucha dostaw, wpływając bezpośrednio na efektywność i rentowność przedsiębiorstwa. W praktyce, skuteczne zarządzanie tym miejscem wymaga zrozumienia różnorodnych aspektów, od organizacji przestrzeni po optymalizację procesów logistycznych. Bardzo łatwo to powiedzieć, jednak zazwyczaj w praktyce już jest nieco gorzej. Mogą pojawić się problemy, przeszkody... W tym artykule przybliżymy Ci jak skutecznie zarządzać magazynem. Nasze porady przyczynią się do osiągnięcia lepszych wyników i zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstwa. A zatem zaczynajmy!

21 lutego 2024
Wojciech Przybylak
PODCAST: Dlaczego inwestować na Greenfieldach?

W tym odcinku zagłębimy się w tematykę Greenfieldów, analizując korzyści wynikające z inwestowania na tego typu nieruchomościach. Z nami dowiesz się, na co zwrócić uwagę wybierając Greenfield, aby wykorzystać potencjał tych obszarów oraz poznać potencjalne wyzwania.

19 lutego 2024
Wojciech Przybylak
Ważne zmiany w przepisach o planowaniu przestrzennym – czy to wpłynie na dostępność i ceny terenów inwestycyjnych?

23 lipca 2023 roku Prezydent Rzeczpospolitej Polski podpisał nowelizację ustawy o planowaniu o zagospodarowaniu przestrzennym, a 24 sierpnia ustawa została opublikowana w dzienniku ustaw. Nowelizacja zacznie obowiązywać po 30 dniach od opublikowania. Tym samym po 20 latach zmienią się przepisy dotyczące planów miejscowych, popularnych WZ-tek oraz studiów zagospodarowania. Celem ustawy, jest uporządkowanie przepisów dotychczas obowiązujących, ujednolicenie ustaleń i bardziej kompleksowe „zadbanie” o polską przestrzeń. Jednak w środowiskach dobrze zorientowanych w temacie planowania przestrzennego pojawiają się głosy, że faktycznie za zmianą ustawy idzie duża rewolucja w przepisach. Czy ta rewolucja może dotknąć również nowe inwestycje przemysłowe?

04 września 2023
Wojciech Przybylak
Jakie działki inwestycyjne cieszyły się największym zainteresowaniem?

Jakie działki budzą największe zainteresowanie inwestorów? W jakich regionach jest największy na nie popyt i dlaczego? O tym w kolejnym artykule serii „Poradnik Najemcy”.

08 listopada 2021
Cushman & Wakefield