Panattoni rusza z centrum dystrybucyjnym w Szczecinie

13 lutego 2024

Panattoni rusza z centrum dystrybucyjnym w Szczecinie

Spis treści

Panattoni BTS oraz Panattoni Emerging Markets wspólnie zrealizują centrum dystrybucyjne w Szczecinie, które będzie dedykowane firmom z sektora handlu detalicznego. Projekt obejmie powierzchnię około 54 500 m. kw., a zatrudnienie tam znajdzie nawet 500 osób.

Deweloper planuje rozpocznie realizacji projektu we wschodniej części Szczecina na trzeci kwartał 2024 roku. Projekt w formacie BTS obejmie 51 500 m. kw. powierzchni przemysłowej oraz 2 870 m. kw. powierzchni biurowej. Dzięki dogodnej lokalizacji, centrum dystrybucyjne będzie obsługiwało północno-zachodnią Polskę oraz region Berlina. Planowane ukończenie inwestycji przewidziane jest na połowę 2025 roku.

- Regularność, z którą Panattoni BTS realizuje najbardziej ambitne projekty o strategicznym znaczeniu, to potwierdzenie, że międzynarodowe firmy chcąc rozwijać się w regionie, znajdują w nas pewnego partnera dostarczającego powierzchnie szyte na miarę. W tym przypadku szczególną rolę odegrała też synergia pomiędzy Panattoni BTS a Panattoni Emerging Markets, dzięki której mogliśmy idealnie odpowiedzieć na oczekiwania klienta – mówi Marek Foryński, Managing Director w Panattoni BTS.

Dach obiektu zostanie wzmocniony i wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy 1 MWp, co umożliwi wykorzystanie energii słonecznej. Dodatkowo, ogrzewanie będzie realizowane za pomocą ekologicznych pomp ciepła. W ramach oszczędności zasobów, przewidziana jest także instalacja systemu do recyklingu wody szarej. Dla wygody pracowników, na terenie obiektu zostanie udostępniona infrastruktura rowerowa z wiatami na 48 rowerów oraz 20 punktami do ładowania samochodów elektrycznych.

Szczecin - magnes dla zagranicznych firm

W ciągu ostatnich lat rynek nieruchomości przemysłowych w Zachodniopomorskiem dynamicznie się rozwijał. Powierzchnie przemysłowe w tym regionie przyciągają zainteresowanie zagranicznych firm, zwłaszcza z Europy Zachodniej i Skandynawii, które decydują się ulokować tu swoje magazyny i zakłady produkcyjne.

- Szczecin przyciąga biznes dzięki atutom takim jak bliskość autostrady, proinwestycyjne podejście władz miasta czy strategiczne położenie niedaleko granicy niemieckiej i portu w Świnoujściu. Nasza nowa inwestycja przygotowywana wspólnie z Panattoni BTS w pełni skorzysta z tych atutów. Centrum dystrybucyjne będzie doskonale skomunikowane – dostępna jest zarówno nowoczesna infrastruktura drogowa, umożliwiająca obsługę rynków polskiego i niemieckiego, jak również sprawne połączenie SKM do centrum Szczecina, szczególnie istotne dla pracowników. Obiekt będzie zrealizowany zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa i otrzyma certyfikację metodą BREEAM na najwyższym poziomie Outstanding – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director w Panattoni.

 

Przeczytaj również: Strategia ESG: co to jest oraz co powinna uwzględniać?

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Czy sektor OZE zmieni rynek magazynowy?

W Polsce rośnie znaczenie sektora odnawialnych źródeł energii (OZE), co ma bezpośredni wpływ na rynek magazynowy i logistyczny. Nowe inwestycje w farmy fotowoltaiczne i wiatrowe na północy kraju stwarzają specyficzne wymagania dla powierzchni magazynowych, co zmusza deweloperów do dostosowywania swoich ofert.

16 lipca 2024
Panattoni z finansowaniem nowej inwestycji w Szczecinie

Panattoni uzyskało finansowanie na realizację Panattoni Park Szczecin V w postaci kredytu w wysokości 20 mln euro udzielonego przez mBank. Ta nowa inwestycja na Pomorzu Zachodnim będzie miała powierzchnię 30 000 mkw, z czego niemal 1/3 została już wynajęta przez klienta z sektora horeca.

28 marca 2024
Energia wiatrowa popłynie z Zachodniopomorskiego

Energetyka wiatrowa, dostarczając ok. 2% energii elektrycznej, jest obecnie światowym liderem zielonych rozwiązań i rozwija się o wiele szybciej niż tradycyjne technologie energetyczne i inne odnawialne źródła energii. Jednym z najbardziej perspektywicznych regionów Polski dla tego segmentu sektora jest województwo zachodniopomorskie. Jak wskazuje raport Cushman & Wakefield „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”, już teraz mamy tutaj do czynienia z rozwojem dużych, profesjonalnych farm wiatrowych, a region ten przoduje pod kątem potencjału ekonomicznego tego rodzaju energetyki, osiągając poziom 14 000 MW i wyprzedzając tym samym o 40% województwa pomorskie i dolnośląskie.

30 sierpnia 2023
Cushman & Wakefield