Podstawowe wskaźniki rynkowe

Zasoby
772 tys. mkw.
Wskaźnik pustostanów
0,2%
W budowie
103 tys. mkw.
Czynsze bazowe
3.20 - 3.50 EUR

Magazyny do wynajęcia w Szczecinie

Magazyny do wynajęcia w Szczecinie

Stolica województwa zachodniopomorskiego posiada dogodne warunki do transportu drogowego oraz morskiego i rzecznego. Dodatkowym atutem miasta jest bliska odległość do regionu Trójmiasta oraz do Niemiec. Oferujemy zarówno nowoczesne moduły powierzchni magazynowej i przemysłowej w obrębie istniejących centrów logistycznych, należących do czołowych deweloperów, jak i obiekty typu build-to-suit, dostosowane do indywidualnych wymagań najemcy. Magazyny do wynajęcia zlokalizowane są w pobliżu Szczecina, bezpośrednio przy ważnych węzłach i trasach komunikacyjnych.

Więcej niż powierzchnie magazynowe – brama do Niemiec i rynków skandynawskich

Magazyny w Szczecinie tworzą idealne warunki zarówno do działalności logistycznej, jak i produkcji lekkiej. Dzięki strategicznemu położeniu blisko granicy z Niemcami oraz dobrym dostępem do rynków skandynawskich, przewidywana jest dalsza budowa nowoczesnych powierzchni magazynowych w tym regionie.

Od kilku lat obserwujemy dynamiczny rozwój inwestycji logistycznych w rejonie Szczecina. Ze względu na bardzo korzystną lokalizację, w pobliżu granicy z Niemicami i Skandynawią, a także położenie przy trasie S3, będącej najważniejszym szlakiem transportowym zachodniej Polski, region ten przyciąga dużą uwagę najemców z branży logistycznej, kurierskiej oraz e-commerce - mówi Paulina Machałowska.

Zalety regionu Szczecina

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

DOSKONAŁA
lokalizacja dla e-commerce

Olbrzymi otencjał wynikający z atrakcyjnego położenia blisko zachodnich rynków sprawia, że region Szczecina jest optymalnym miejscem do rozwoju biznesu

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

ROZWINIĘTA
infrastruktura

Region posiada dogodne połączenia nie tylko z innymi częściami Polski, lecz również całą Europą - lotniska, porty morskie oraz autostrady ułatwiają komunikację i logistykę.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

PERSPEKTYWY
rozwoju

Chociaż Szczecin nie jest dużym rynkiem magazynowym, to rośnie w niezwykłym tempie. Co więcej, perspektywy jego rozwoju jawią się bardzo pozytywnie - umieszczeniem swojego biznesu interesują się tutaj firmy nie tylko z Niemiec, lecz również Szwecji, Danii czy krajów skandynawskich.


Populacja

Wynagrodzenie

Artykuły z regionu

Nowy park logistyczny w regionie Szczecina - Panattoni Park Stargard

Panattoni inwestuje w Zachodniopomorskiem. W tym roku ruszy budowa parku logistycznego Panattoni Park Stargard o powierzchni 172 000 mkw.

09 marca 2021
7R rozpoczął budowę 7R Park Szczecin

Deweloper inwestuje na zachodniopomorskim rynku magazynowym - rozpoczęła się budowa 7R Park Szczecin. Powierzchnia parku wyniesie 58 000 mkw.

05 lutego 2021
Hillwood buduje dla DPD w Szczecinie

W północno-zachodniej Polsce powstanie nowy budynek BTS dla branży kurierskiej. Budowany przez Hillwood szczeciński magazyn dla DPD liczyć będzie 5 000 mkw.

31 lipca 2020
Cushman & Wakefield