Podstawowe wskaźniki rynkowe

Zasoby
1,2 mln mkw.
Wskaźnik pustostanów
7,4 %
W budowie
0 tys. mkw.
Czynsze bazowe
3,90 - 4,60 EUR

Magazyny do wynajęcia w Szczecinie

Magazyny do wynajęcia w Szczecinie

Stolica województwa zachodniopomorskiego posiada dogodne warunki do transportu drogowego oraz morskiego i rzecznego. Dodatkowym atutem miasta jest bliska odległość do regionu Trójmiasta oraz do Niemiec. Oferujemy zarówno nowoczesne moduły powierzchni magazynowej i przemysłowej w obrębie istniejących centrów logistycznych, należących do czołowych deweloperów, jak i obiekty typu build-to-suit, dostosowane do indywidualnych wymagań najemcy. Magazyny do wynajęcia zlokalizowane są w pobliżu Szczecina, bezpośrednio przy ważnych węzłach i trasach komunikacyjnych.

Więcej niż powierzchnie magazynowe – brama do Niemiec i rynków skandynawskich

Magazyny w Szczecinie tworzą idealne warunki zarówno do działalności logistycznej, jak i produkcji lekkiej. Dzięki strategicznemu położeniu blisko granicy z Niemcami oraz dobrym dostępem do rynków skandynawskich, przewidywana jest dalsza budowa nowoczesnych powierzchni magazynowych w tym regionie.

Od kilku lat obserwujemy dynamiczny rozwój inwestycji logistycznych w rejonie Szczecina. Ze względu na bardzo korzystną lokalizację, w pobliżu granicy z Niemicami i Skandynawią, a także położenie przy trasie S3, będącej najważniejszym szlakiem transportowym zachodniej Polski, region ten przyciąga dużą uwagę najemców z branży logistycznej, kurierskiej oraz e-commerce - mówi Paulina Machałowska.

Zalety regionu Szczecina

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

DOSKONAŁA
lokalizacja dla e-commerce

Olbrzymi otencjał wynikający z atrakcyjnego położenia blisko zachodnich rynków sprawia, że region Szczecina jest optymalnym miejscem do rozwoju biznesu

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

ROZWINIĘTA
infrastruktura

Region posiada dogodne połączenia nie tylko z innymi częściami Polski, lecz również całą Europą - lotniska, porty morskie oraz autostrady ułatwiają komunikację i logistykę.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

PERSPEKTYWY
rozwoju

Chociaż Szczecin nie jest dużym rynkiem magazynowym, to rośnie w niezwykłym tempie. Co więcej, perspektywy jego rozwoju jawią się bardzo pozytywnie - umieszczeniem swojego biznesu interesują się tutaj firmy nie tylko z Niemiec, lecz również Szwecji, Danii czy krajów skandynawskich.


Populacja

Wynagrodzenie

Artykuły z regionu

Panattoni z finansowaniem nowej inwestycji w Szczecinie

Panattoni uzyskało finansowanie na realizację Panattoni Park Szczecin V w postaci kredytu w wysokości 20 mln euro udzielonego przez mBank. Ta nowa inwestycja na Pomorzu Zachodnim będzie miała powierzchnię 30 000 mkw, z czego niemal 1/3 została już wynajęta przez klienta z sektora horeca.

28 marca 2024
Panattoni rusza z centrum dystrybucyjnym w Szczecinie

Panattoni BTS oraz Panattoni Emerging Markets wspólnie zrealizują centrum dystrybucyjne w Szczecinie, które będzie dedykowane firmom z sektora handlu detalicznego. Projekt obejmie powierzchnię około 54 500 m. kw., a zatrudnienie tam znajdzie nawet 500 osób.

13 lutego 2024
Energia wiatrowa popłynie z Zachodniopomorskiego

Energetyka wiatrowa, dostarczając ok. 2% energii elektrycznej, jest obecnie światowym liderem zielonych rozwiązań i rozwija się o wiele szybciej niż tradycyjne technologie energetyczne i inne odnawialne źródła energii. Jednym z najbardziej perspektywicznych regionów Polski dla tego segmentu sektora jest województwo zachodniopomorskie. Jak wskazuje raport Cushman & Wakefield „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”, już teraz mamy tutaj do czynienia z rozwojem dużych, profesjonalnych farm wiatrowych, a region ten przoduje pod kątem potencjału ekonomicznego tego rodzaju energetyki, osiągając poziom 14 000 MW i wyprzedzając tym samym o 40% województwa pomorskie i dolnośląskie.

30 sierpnia 2023
Cushman & Wakefield