Podstawowe wskaźniki rynkowe

Zasoby
1,2 mln mkw.
Wskaźnik pustostanów
7,4 %
W budowie
0 tys. mkw.
Czynsze bazowe
3,90 - 4,60 EUR

Magazyny do wynajęcia w Szczecinie

Magazyny do wynajęcia w Szczecinie

Stolica województwa zachodniopomorskiego posiada dogodne warunki do transportu drogowego oraz morskiego i rzecznego. Dodatkowym atutem miasta jest bliska odległość do regionu Trójmiasta oraz do Niemiec. Oferujemy zarówno nowoczesne moduły powierzchni magazynowej i przemysłowej w obrębie istniejących centrów logistycznych, należących do czołowych deweloperów, jak i obiekty typu build-to-suit, dostosowane do indywidualnych wymagań najemcy. Magazyny do wynajęcia zlokalizowane są w pobliżu Szczecina, bezpośrednio przy ważnych węzłach i trasach komunikacyjnych.

Więcej niż powierzchnie magazynowe – brama do Niemiec i rynków skandynawskich

Magazyny w Szczecinie tworzą idealne warunki zarówno do działalności logistycznej, jak i produkcji lekkiej. Dzięki strategicznemu położeniu blisko granicy z Niemcami oraz dobrym dostępem do rynków skandynawskich, przewidywana jest dalsza budowa nowoczesnych powierzchni magazynowych w tym regionie.

Od kilku lat obserwujemy dynamiczny rozwój inwestycji logistycznych w rejonie Szczecina. Ze względu na bardzo korzystną lokalizację, w pobliżu granicy z Niemicami i Skandynawią, a także położenie przy trasie S3, będącej najważniejszym szlakiem transportowym zachodniej Polski, region ten przyciąga dużą uwagę najemców z branży logistycznej, kurierskiej oraz e-commerce - mówi Paulina Machałowska.

Zalety regionu Szczecina

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

DOSKONAŁA
lokalizacja dla e-commerce

Olbrzymi otencjał wynikający z atrakcyjnego położenia blisko zachodnich rynków sprawia, że region Szczecina jest optymalnym miejscem do rozwoju biznesu

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

ROZWINIĘTA
infrastruktura

Region posiada dogodne połączenia nie tylko z innymi częściami Polski, lecz również całą Europą - lotniska, porty morskie oraz autostrady ułatwiają komunikację i logistykę.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

PERSPEKTYWY
rozwoju

Chociaż Szczecin nie jest dużym rynkiem magazynowym, to rośnie w niezwykłym tempie. Co więcej, perspektywy jego rozwoju jawią się bardzo pozytywnie - umieszczeniem swojego biznesu interesują się tutaj firmy nie tylko z Niemiec, lecz również Szwecji, Danii czy krajów skandynawskich.


Populacja

Wynagrodzenie

Artykuły z regionu

Energia wiatrowa popłynie z Zachodniopomorskiego

Energetyka wiatrowa, dostarczając ok. 2% energii elektrycznej, jest obecnie światowym liderem zielonych rozwiązań i rozwija się o wiele szybciej niż tradycyjne technologie energetyczne i inne odnawialne źródła energii. Jednym z najbardziej perspektywicznych regionów Polski dla tego segmentu sektora jest województwo zachodniopomorskie. Jak wskazuje raport Cushman & Wakefield „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”, już teraz mamy tutaj do czynienia z rozwojem dużych, profesjonalnych farm wiatrowych, a region ten przoduje pod kątem potencjału ekonomicznego tego rodzaju energetyki, osiągając poziom 14 000 MW i wyprzedzając tym samym o 40% województwa pomorskie i dolnośląskie.

30 sierpnia 2023
Czy zachodniopomorskie może konkurować z rynkami „Wielkiej Piątki” – nowy raport regionalny "Na fali biznesu w Zachodniopomorskim"

Ostatnie lata to okres dynamicznego rozwoju kluczowych inwestycji infrastrukturalnych na terenie Pomorza Zachodniego, które znacząco poprawiły dostępność komunikacyjną regionu i jego potencjał inwestycyjny. Na fali tych zmian rozwijał się też lokalny rynek projektów magazynowych, którego zasoby od 2016 roku wzrosły aż sześciokrotnie. Przed zachodniopomorskim stoi teraz szansa na przyciągnięcie kolejnych inwestycji, tym bardziej, że zabezpieczone przez deweloperów grunty pozwolą na budowę aż 900 000 mkw. powierzchni magazynowo-logistycznej – wynika z raportu „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”.

02 czerwca 2023
InPost z centrum logistycznym pod Szczecinem

W podszczecińskim Goleniowie InPost uruchomi swoje kolejne centrum logistyczne. Zlokalizowane będzie w Parku Przemysłowym Accolade.

04 sierpnia 2021
Cushman & Wakefield