GLP Warsaw VI Logistics Centre: nowa inwestycja stawia na energooszczędność

08 lutego 2024

GLP Warsaw VI Logistics Centre: nowa inwestycja stawia na energooszczędność

Spis treści

GLP rozpoczęła budowę centrum magazynowego w Starym Koniku, położonym bezpośrednio przy wschodniej granicy Warszawy. Obiekt o powierzchni około 37 tys. mkw. zostanie wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które przełożą się na istotne zmniejszenie emisji CO2 podczas eksploatacji budynku. GLP Warsaw VI Logistics Centre stanie się najbardziej energooszczędnym budynkiem w portfolio GLP w Polsce.

Centralna baza logistyczna

GLP Warsaw VI Logistics Centre usytuowane jest tuż przy obwodnicy i węźle autostrady A2, zapewniając łatwy dostęp do istotnych tras komunikacyjnych. Centrum magazynowe znajduje się pół godziny od centrum miasta, 20 minut od Lotniska Chopina i kwadrans od południowych dzielnic mieszkalnych. Te uwarunkowania oraz położenie przy głównym szlaku drogowym, który łączy Europę Wschodnią, Środkową i Zachodnią stanowi istotny atut dla potencjalnych najemców. 

Zrównoważona inwestycja

GLP Warsaw VI Logistics Centre będzie zasilane za pomocą pomp ciepła, a najemcy będą mieli opcję montażu paneli fotowoltaicznych na dachu. Te rozwiązania, wraz z lepszą izolacją i systemem smart metering, znacząco przyczynią się do redukcji śladu węglowego budynku.

– Energooszczędność to jedno z kluczowych zagadnień, jakie pojawiają się w rozmowach z klientami na temat kosztów eksploatacji budynków logistycznych. Rachunki najemców naszego projektu nie będą zależne od cen gazu, a my jako deweloper wykonamy kolejny krok do celu, jakim jest realizacja budynków zeroemisyjnych. – komentuje Magdalena Górska-Wojtas, Business Development Manager w GLP.

W trakcie budowy zostaną wprowadzone dobre praktyki z zakresu gospodarki w obiegu zamkniętym, obejmujące wykorzystanie certyfikowanych materiałów o niskim wpływie na środowisko, recykling odpadów budowlanych oraz, w miarę możliwości, preferowanie zakupu materiałów od lokalnych dostawców.

GLP Warsaw VI Logistics Centre zostanie zrealizowane zgodnie z wymogami certyfikatu BREEAM na poziomie "Excellent". Planowane ukończenie budowy w Starym Koniku przewidziano na drugą połowę 2024 roku.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

Deweloper CTP ukończył budowę dwóch kolejnych budynków w ramach kompleksu CTPark Warsaw South, powiększając stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 mkw. W rezultacie kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest teraz prawie gotowy w 90%.

22 lutego 2024
GLP poszerza portfolio w okolicach Warszawy

GLP nabyła centrum magazynowe o powierzchni 37,6 tys. mkw. w Jankach pod Warszawą. Od tej chwili nieruchomość funkcjonuje pod nazwą GLP Warsaw VII Logistics Centre.

16 stycznia 2024
DIMAX Int. Poland przeprowadza siedzibę do Panattoni Park Pruszków V

Firma DIMAX Int. Poland, specjalizująca się, jako wyłączny importer i przedstawiciel niemieckiej marki Könner & Söhnen w dziedzinie agregatów prądotwórczych oraz maszyn ogrodowych, przeprowadza swoją siedzibę do nowego centrum dystrybucyjnego, Panattoni Park Pruszków V (Ulma). Cała inwestycja obejmuje 3 400 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i biurowej, a to oznacza, że zajmuje ostatni dostępny moduł w tej podwarszawskiej lokalizacji.

26 września 2023
Cushman & Wakefield