GLP Warsaw VI Logistics Centre: nowa inwestycja stawia na energooszczędność

08 lutego 2024

GLP Warsaw VI Logistics Centre: nowa inwestycja stawia na energooszczędność

Spis treści

GLP rozpoczęła budowę centrum magazynowego w Starym Koniku, położonym bezpośrednio przy wschodniej granicy Warszawy. Obiekt o powierzchni około 37 tys. mkw. zostanie wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które przełożą się na istotne zmniejszenie emisji CO2 podczas eksploatacji budynku. GLP Warsaw VI Logistics Centre stanie się najbardziej energooszczędnym budynkiem w portfolio GLP w Polsce.

Centralna baza logistyczna

GLP Warsaw VI Logistics Centre usytuowane jest tuż przy obwodnicy i węźle autostrady A2, zapewniając łatwy dostęp do istotnych tras komunikacyjnych. Centrum magazynowe znajduje się pół godziny od centrum miasta, 20 minut od Lotniska Chopina i kwadrans od południowych dzielnic mieszkalnych. Te uwarunkowania oraz położenie przy głównym szlaku drogowym, który łączy Europę Wschodnią, Środkową i Zachodnią stanowi istotny atut dla potencjalnych najemców. 

Zrównoważona inwestycja

GLP Warsaw VI Logistics Centre będzie zasilane za pomocą pomp ciepła, a najemcy będą mieli opcję montażu paneli fotowoltaicznych na dachu. Te rozwiązania, wraz z lepszą izolacją i systemem smart metering, znacząco przyczynią się do redukcji śladu węglowego budynku.

– Energooszczędność to jedno z kluczowych zagadnień, jakie pojawiają się w rozmowach z klientami na temat kosztów eksploatacji budynków logistycznych. Rachunki najemców naszego projektu nie będą zależne od cen gazu, a my jako deweloper wykonamy kolejny krok do celu, jakim jest realizacja budynków zeroemisyjnych. – komentuje Magdalena Górska-Wojtas, Business Development Manager w GLP.

W trakcie budowy zostaną wprowadzone dobre praktyki z zakresu gospodarki w obiegu zamkniętym, obejmujące wykorzystanie certyfikowanych materiałów o niskim wpływie na środowisko, recykling odpadów budowlanych oraz, w miarę możliwości, preferowanie zakupu materiałów od lokalnych dostawców.

GLP Warsaw VI Logistics Centre zostanie zrealizowane zgodnie z wymogami certyfikatu BREEAM na poziomie "Excellent". Planowane ukończenie budowy w Starym Koniku przewidziano na drugą połowę 2024 roku.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Największa w Polsce hala z drewnianą konstrukcją dachu powstaje pod Warszawą

W miejscowości Stary Konik, tuż przy wschodniej granicy Warszawy, trwają prace budowlane nad GLP Warsaw VI Logistics Centre. Projekt wyróżnia się zastosowaniem niestandardowych rozwiązań, które mają istotny wpływ na ograniczenie śladu węglowego. Generealnym wykonawcą jest CFE Polska, a planowane zakończenie budowy przewidziane jest na III kwartał 2024 roku.

08 maja 2024
Hillwood rusza z nową inwestycją pod Warszawą

Hillwood Polska zbuduje nowoczesny park logistyczny w Grodzisku Mazowieckim. Nowa inwestycja powstanie zaledwie 15 minut drogi od centrum Warszawy i będzie składać się z dwóch hal magazynowych o łącznej powierzchni prawie 88 tys mkw. Pierwsza hala o powierzchni ponad 50 tys mkw ma zostać oddana do użytku w połowie lutego przyszłego roku.

02 kwietnia 2024
CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

Deweloper CTP ukończył budowę dwóch kolejnych budynków w ramach kompleksu CTPark Warsaw South, powiększając stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 mkw. W rezultacie kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest teraz prawie gotowy w 90%.

22 lutego 2024
Cushman & Wakefield