Nowy park magazynowy w Mszczonowie zatwierdzony

30 sierpnia 2023

Nowy park magazynowy w Mszczonowie zatwierdzony
Kolejny kamień milowy w katalogu inwestycji LCube już wkrótce stanie się rzeczywistością. LCube, otrzymał zielone światło na budowę nowego parku przemysłowo-magazynowego w Mszczonowie.

Nowy park przemysłowy o 31,5 tysiąca metrów kwadratowych blisko trasy S8

Planowany park przemysłowo-magazynowy rozciągnie się na powierzchni około 31,5 tysiąca metrów kwadratowych, zajmując blisko 8 hektarów terenu.

Nowy obiekt zyska dogodne położenie, z bezpośrednim dostępem do trasy S8 (dzięki ulicy Wspólnej), która stanowi kluczowe połączenie między północno-wschodnią i południowo-zachodnią częścią kraju.

Usytuowany w samym sercu Polski Mszczonów oddalony jest o około 50 kilometrów od Warszawy, do której prowadzi bezpośrednia droga S8, oferująca wygodne połączenia z autostradą A2 oraz ekspresową trasą S17.

Inwestycja z możliwościami

Dla LCube w Mszczonowie otwierają się możliwości konstrukcji budynków o wysokości do 40 metrów, a także zapewnienia przyłącza elektroenergetycznego o mocy 2,5 MW, z opcją zwiększenia tej wartości. To niewątpliwie przewaga dla firm zainteresowanych w pełni zautomatyzowanymi magazynami, obiektami chłodniczymi, mroźniami czy halami produkcyjnymi. Wszystkie nowe obiekty, w tym LCube Mszczonów, będą projektowane z myślą o uzyskaniu certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent.

Ekologiczne innowacje dla oszczędności i zrównoważonego rozwoju

Firma stawia na szeroki wachlarz ekologicznych rozwiązań, które pomogą obniżyć koszty eksploatacyjne najemców. Kwestie związane z ekologią oraz strategią ESG (Environmental, Social, Governance) są obecnie kluczowe dla najemców.

Projekt przewiduje wzmocnioną konstrukcję dachu umożliwiającą montaż instalacji fotowoltaicznej. Dzięki dużej mocy przyłącza mamy też możliwość zainstalowania pomp ciepła. Stawiamy na szeroką paletę rozwiązań ekologicznych, które przyczynią się do zmniejszenia opłat eksploatacyjnych naszych najemców. Kwestie związane z ekologią, czy szerzej ze strategią ESG, którą jako deweloper mamy już w pełni zaimplementowaną, są obecnie coraz ważniejsze dla naszych najemców i chcemy w tym kierunku rozwijać nasze kolejne projekty - mówi  Dominik Łoś, Head of Leasing w LCube.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

DIMAX Int. Poland przeprowadza siedzibę do Panattoni Park Pruszków V

Firma DIMAX Int. Poland, specjalizująca się, jako wyłączny importer i przedstawiciel niemieckiej marki Könner & Söhnen w dziedzinie agregatów prądotwórczych oraz maszyn ogrodowych, przeprowadza swoją siedzibę do nowego centrum dystrybucyjnego, Panattoni Park Pruszków V (Ulma). Cała inwestycja obejmuje 3 400 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i biurowej, a to oznacza, że zajmuje ostatni dostępny moduł w tej podwarszawskiej lokalizacji.

26 września 2023
Frigo Logistics rozszerza sieć dystrybucji w Nowym Dworze

Trwa budowa nowego kompleksu magazynowego dla Frigo Logistics w Nowym Dworze Mazowieckim.

20 lipca 2023
Panattoni otrzymał 27,5 mln euro na centrum dystrybucyjne w Zakroczymiu

Panattoni, uzyskał kredyt w wysokości 27,5 mln euro na finansowanie centrum dystrybucyjnego Action w Zakroczymiu. Obiekt, zrealizowany w formule BTS (build-to-suit), będzie służył obsłudze 160 sklepów sieci i zatrudni około 300 osób.

11 lipca 2023
Cushman & Wakefield