Nowy park magazynowy w Mszczonowie zatwierdzony

30 sierpnia 2023

Nowy park magazynowy w Mszczonowie zatwierdzony

Spis treści

Kolejny kamień milowy w katalogu inwestycji LCube już wkrótce stanie się rzeczywistością. LCube, otrzymał zielone światło na budowę nowego parku przemysłowo-magazynowego w Mszczonowie.

Nowy park przemysłowy o 31,5 tysiąca metrów kwadratowych blisko trasy S8

Planowany park przemysłowo-magazynowy rozciągnie się na powierzchni około 31,5 tysiąca metrów kwadratowych, zajmując blisko 8 hektarów terenu.

Nowy obiekt zyska dogodne położenie, z bezpośrednim dostępem do trasy S8 (dzięki ulicy Wspólnej), która stanowi kluczowe połączenie między północno-wschodnią i południowo-zachodnią częścią kraju.

Usytuowany w samym sercu Polski Mszczonów oddalony jest o około 50 kilometrów od Warszawy, do której prowadzi bezpośrednia droga S8, oferująca wygodne połączenia z autostradą A2 oraz ekspresową trasą S17.

Inwestycja z możliwościami

Dla LCube w Mszczonowie otwierają się możliwości konstrukcji budynków o wysokości do 40 metrów, a także zapewnienia przyłącza elektroenergetycznego o mocy 2,5 MW, z opcją zwiększenia tej wartości. To niewątpliwie przewaga dla firm zainteresowanych w pełni zautomatyzowanymi magazynami, obiektami chłodniczymi, mroźniami czy halami produkcyjnymi. Wszystkie nowe obiekty, w tym LCube Mszczonów, będą projektowane z myślą o uzyskaniu certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent.

Ekologiczne innowacje dla oszczędności i zrównoważonego rozwoju

Firma stawia na szeroki wachlarz ekologicznych rozwiązań, które pomogą obniżyć koszty eksploatacyjne najemców. Kwestie związane z ekologią oraz strategią ESG (Environmental, Social, Governance) są obecnie kluczowe dla najemców.

Projekt przewiduje wzmocnioną konstrukcję dachu umożliwiającą montaż instalacji fotowoltaicznej. Dzięki dużej mocy przyłącza mamy też możliwość zainstalowania pomp ciepła. Stawiamy na szeroką paletę rozwiązań ekologicznych, które przyczynią się do zmniejszenia opłat eksploatacyjnych naszych najemców. Kwestie związane z ekologią, czy szerzej ze strategią ESG, którą jako deweloper mamy już w pełni zaimplementowaną, są obecnie coraz ważniejsze dla naszych najemców i chcemy w tym kierunku rozwijać nasze kolejne projekty - mówi  Dominik Łoś, Head of Leasing w LCube.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

Deweloper CTP ukończył budowę dwóch kolejnych budynków w ramach kompleksu CTPark Warsaw South, powiększając stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 mkw. W rezultacie kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest teraz prawie gotowy w 90%.

22 lutego 2024
GLP Warsaw VI Logistics Centre: nowa inwestycja stawia na energooszczędność

GLP rozpoczęła budowę centrum magazynowego w Starym Koniku, położonym bezpośrednio przy wschodniej granicy Warszawy. Obiekt o powierzchni około 37 tys. mkw. zostanie wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które przełożą się na istotne zmniejszenie emisji CO2 podczas eksploatacji budynku. GLP Warsaw VI Logistics Centre stanie się najbardziej energooszczędnym budynkiem w portfolio GLP w Polsce.

08 lutego 2024
GLP poszerza portfolio w okolicach Warszawy

GLP nabyła centrum magazynowe o powierzchni 37,6 tys. mkw. w Jankach pod Warszawą. Od tej chwili nieruchomość funkcjonuje pod nazwą GLP Warsaw VII Logistics Centre.

16 stycznia 2024
Cushman & Wakefield