7R City Flex Kraków Airport I oddany do użytku

25 stycznia 2024

7R City Flex Kraków Airport I oddany do użytku

Spis treści

Deweloper 7R oddał do użytku najnowszy magazyn położony w pobliżu lotniska Kraków-Balice. Obiekt jest już wynajęty w 70%. Jednym z pierwszych najemców jest hurtownia weterynaryjno-zoologiczna Eskulap.

Lokalizacja na rozwijającym się krakowskim rynku

7R City Flex Kraków Airport I położony jest w strategicznej lokalizacji - 500 metrów od lotniska Kraków-Balice oraz 9 kilometrów od centrum miasta. Ponadto, park znajduje się w odległości 700 metrów od autostrady A4 oraz 1 kilometr od drogi ekspresowej S52. Takie położenie oraz dynamicznie rozwijający się rynek Krakowa stanowi atut dla potencjalnych klientów. 

– W kontekście dynamicznego rozwoju logistycznego Krakowa, obserwujemy, że lokalizacja przy lotnisku w Balicach staje się atrakcyjną propozycją dla firm poszukujących nowoczesnej przestrzeni o unikalnych atutach. Szybki dostęp do transportu powietrznego i autostrady sprawia, że przedsiębiorcy z branży e-commerce , automotive i dystrybucji widzą w tym obszarze doskonałe warunki dla rozwoju swojej działalności. Nowy magazyn 7R jest uzupełnieniem oferty  krakowskiego rynku powierzchni przemysłowo-logistycznej. Naszym celem jest elastyczne dostosowywanie się do różnych potrzeb klientów. Zróżnicowana  oferta, dostosowana do indywidualnych wymagań stanowi atut dla naszych klientów – wyjaśnia Joanna Ociepka – Wojciechowska, Regional Leasing Director w 7R.

– Strategiczna lokalizacja, zastosowanie nowoczesnych technologii, a także zrównoważone rozwiązania sprawiły, że to miejsce idealnie odpowiada naszym potrzebom. Współpraca z 7R to dla nas krok w kierunku efektywności logistycznej i realizacji zobowiązania do zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że ta nowa przestrzeń pozwoli nam jeszcze skuteczniej obsługiwać naszych klientów. – podsumowuje  Katarzyna Dela, członek zarządu firmy Eskulap.

ESG w parze z bioróżnorodnością

Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, nowy projekt inwestycyjny 7R przechodzi aktualnie proces uzyskiwania certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Excellent. W obiekcie 7R City Flex Kraków Airport I wprowadzono różnorodne ekologiczne rozwiązania, takie jak: panele fotowoltaiczne w magazynie, innowacyjny system centralnego ogrzewania w biurach oparty na technologii VRV, wzmacnianą izolacyjność ścian zewnętrznych hali oraz oświetlenie LED do magazynu z systemem DALI, umożliwiające dynamiczne dostosowanie jasności do indywidualnych potrzeb użytkowników. Dodatkowo, na terenie inwestycji zainstalowano stanowiska ładowania samochodów elektrycznych, stację serwisowania rowerów oraz strefę well-beingową dla pracowników.

Ponadto, firma 7R zadbała o bioróżnorodność, podejmując działania na rzecz redukcji emisji CO2 oraz retencji wody. Na terenie inwestycji przeprowadzono nasadzenia drzew, krzewów miododajnych, bylin oraz traw rodzimych. Utworzono również obszary z łąkami kwietnymi, trawnikami krajobrazowymi oraz nawierzchnią mineralną.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

ELIT Polska z magazynem w Krakowie

LKQ Europe inwestuje w nowy magazyn centralny w Modlniczce koło Krakowa. Jego działalność operacyjna będzie prowadzona przez ELIT Polska.

04 lipca 2022
Generali Real Estate nowym właścicielem 7R Park Kraków

7R sprzedał swój park w Krakowie do Generali Real Estate. Transakcja dotyczy 7R Park Kraków IX, który liczy 33 tys. mkw.

20 grudnia 2021
7R Park Kraków z nowym najemcą

Elzap, polski producent mebli biurowych, z nowym magazynem na terenie Krakowa. W wynajmie powierzchni w 7R Park Kraków Klienta reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

14 października 2021
Cushman & Wakefield