Podstawowe wskaźniki rynkowe

Zasoby
448 tys. mkw.
Wskaźnik pustostanów
6,1%
W budowie
91 tys. mkw.
Czynsze bazowe
3.00 - 4.20 EUR

Magazyny do wynajęcia w Krakowie

Magazyny do wynajęcia w Krakowie

Kraków, stolica Małopolski i drugie co do wielkości w kraju miasto, jest nie tylko ważnym ośrodkiem turystycznym i kulturalnym. Duża liczba mieszkańców oraz atrakcyjność miasta sprzyja rozwojowi działalności gospodarczej. W regionie wspierane są szczególnie inwestycje z sektora zaawansowanych technologii, offshoringu oraz IT. Województwo małopolskie posiada trzy Specjalne Strefy Ekonomiczne, w tym Krakowski Park Technologiczny. Magazyny i powierzchnie produkcyjne do wynajęcia w regionie Krakowa ułatwiają inwestorom wejście na ten dynamicznie rozwijający się rynek..

Dobre miejsce na biznes - brama do Europy Środkowo-Wschodniej

Na naszej mapie powierzchni magazynowych do wynajęcia zaprezentowane zostały lokalizacje nowoczesnych centrów logistyczno-produkcyjnych, położonych zarówno w samym Krakowie, jak i w jego bezpośrednich okolicach. Wszystkie usytuowane są w taki sposób, by zapewnić korzystającym z nich przedsiębiorstwom jak najlepsze warunki logistyczne. Bliskość węzłów komunikacyjnych oraz bliska odległość do granicy z Czechami oraz Słowacją sprzyja dogodnej dystrybucji towarów nie tylko na terenie całego kraju, lecz również ekspansji na pozostałe rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Kraków to drugie największe pod względem liczby mieszkańców miasto w Polsce. Lokalizacja ta przyciąga dużą uwagę inwestorów ze względu na rozwiniętą infrastrukturę transportową, handlowo-usługową, turystyczną oraz dynamiczny wzrost obecności globalnych firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu - mówi Konrad Jacewicz.

Doskonałe warunki dla przedsiębiorców

Proponowane przez nas wysokiej jakości magazyny i hale wyposażone w tryskacze, wysokiej jakości posadzki ognioodporne, monitoring czy szerokie place manewrowe. Doskonała infrastruktura i modułowa konstrukcja magazynów sprawiają, że korzystający z naszej oferty mają zapewnioną możliwość ekspansji w ramach parku magazynowego. Każdy magazyn można w pełni dostosować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Obecnie obserwujemy wzmożoną aktywność najemców i deweloperów powierzchni magazynowej w regionie, na co wpływ ma strategiczne położenie Krakowa przy szlaku komunikacyjnym, łączącym wschód i zachód Europy (autostrada A4) oraz realizacja najdłuższej trasy ekspresowej w Polsce (S7), która zapewni szybkie połączenie m.in. z Warszawą i Trójmiastem - dodaje Michał Sikora.


Populacja

Wynagrodzenie

Artykuły z regionu

Dwie nowe lokalizacje najemcy 7R z branży FMCG

Ponad 8 000 mkw. w parkach 7R Park Kraków i 7R Park Rzeszów wynajął łącznie Famix, dystrybutor artykułów spożywczych. Firma wprowadziła się już do pierwszej, z dostosowanych do jej potrzeb, lokalizacji.

08 sierpnia 2019
Nowy najemca w Goodman Kraków Airport Logistics Centre. SMA wynajęło 14 000 mkw.

Firma SMA Magnetics wynajęła prawie 14 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-biurowej w parku logistycznym Goodman Kraków Airport Logistics Centre. W transakcji najemcę reprezentowali Konrad Jacewicz i Michał Sikora z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

18 marca 2019
Nowe inwestycje BIK na horyzoncie. Grupa podsumowuje pierwsze półrocze

Biuro Inwestycji Kapitałowych poinformowało o kolejnych inwestycjach w zakresie rozbudowy swoich obiektów w Sosnowcu i pod Krakowem. Grupa podsumowała również pierwsze półrocze 2018 r. - zanotowała w nim lepsze wyniki niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

05 września 2018
Cushman & Wakefield