Podstawowe wskaźniki rynkowe

Zasoby
560 tys. mkw.
Wskaźnik pustostanów
4,4%
W budowie
53 tys. mkw.
Czynsze bazowe
3.20 - 3.70 EUR

Magazyny do wynajęcia w Krakowie

Magazyny do wynajęcia w Krakowie

Kraków, stolica Małopolski i drugie co do wielkości w kraju miasto, jest nie tylko ważnym ośrodkiem turystycznym i kulturalnym. Duża liczba mieszkańców oraz atrakcyjność miasta sprzyja rozwojowi działalności gospodarczej. W regionie wspierane są szczególnie inwestycje z sektora zaawansowanych technologii, offshoringu oraz IT. Województwo małopolskie posiada trzy Specjalne Strefy Ekonomiczne, w tym Krakowski Park Technologiczny. Magazyny i powierzchnie produkcyjne do wynajęcia w regionie Krakowa ułatwiają inwestorom wejście na ten dynamicznie rozwijający się rynek..

Dobre miejsce na biznes - brama do Europy Środkowo-Wschodniej

Na naszej mapie powierzchni magazynowych do wynajęcia zaprezentowane zostały lokalizacje nowoczesnych centrów logistyczno-produkcyjnych, położonych zarówno w samym Krakowie, jak i w jego bezpośrednich okolicach. Wszystkie usytuowane są w taki sposób, by zapewnić korzystającym z nich przedsiębiorstwom jak najlepsze warunki logistyczne. Bliskość węzłów komunikacyjnych oraz bliska odległość do granicy z Czechami oraz Słowacją sprzyja dogodnej dystrybucji towarów nie tylko na terenie całego kraju, lecz również ekspansji na pozostałe rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Kraków to drugie największe pod względem liczby mieszkańców miasto w Polsce. Lokalizacja ta przyciąga dużą uwagę inwestorów ze względu na rozwiniętą infrastrukturę transportową, handlowo-usługową, turystyczną oraz dynamiczny wzrost obecności globalnych firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu - mówi Konrad Jacewicz.

Doskonałe warunki dla przedsiębiorców

Proponowane przez nas wysokiej jakości magazyny i hale wyposażone w tryskacze, wysokiej jakości posadzki, monitoring czy szerokie place manewrowe. Doskonała infrastruktura i modułowa konstrukcja magazynów sprawiają, że korzystający z naszej oferty mają zapewnioną możliwość ekspansji w ramach parku magazynowego. Każdy magazyn można w pełni dostosować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Obecnie obserwujemy wzmożoną aktywność najemców i deweloperów powierzchni magazynowej w regionie, na co wpływ ma strategiczne położenie Krakowa przy szlaku komunikacyjnym, łączącym wschód i zachód Europy (autostrada A4) oraz realizacja najdłuższej trasy ekspresowej w Polsce (S7), która zapewni szybkie połączenie m.in. z Warszawą i Trójmiastem - dodaje Daniel Kempa.


Populacja

Wynagrodzenie

Artykuły z regionu

W miejscu starej cementowni powstanie City Logistics Kraków I

Panattoni prowadzi rozbiórkę starej cementowni, aby w jej miejscu zrealizować nową inwestycję - City Logistics Kraków I. Jej powierzchnia wyniesie 36 500 mkw.

17 grudnia 2020
InPost otworzy magazyn w City Logistics Kraków I

W parku miejskim Panattoni - City Logistics Kraków I - InPost wynajął ponad 9 000 mkw. W transakcji najemcę reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

04 listopada 2020
CL Kraków II w pełni wynajęty. Ostatnim najemcą jest Quick Turtle

Quick Turtle wynajął ostatnią wolną powierzchnię w ramach Centrum Logistycznego Kraków II. Najemca zajmie ok. 3 000 mkw.

21 października 2020
Cushman & Wakefield