GLP poszerza portfolio w okolicach Warszawy

16 stycznia 2024

GLP poszerza portfolio w okolicach Warszawy

Spis treści

GLP nabyła centrum magazynowe o powierzchni 37,6 tys. mkw. w Jankach pod Warszawą. Od tej chwili nieruchomość funkcjonuje pod nazwą GLP Warsaw VII Logistics Centre.

Sprzyjająca lokalizacja parku

Centrum magazynowe zakupione przez GLP znajdują się w niewielkiej odległości od węzła dróg ekspresowych S7 i S8. Takie położenie sprawia, że jest to popularna lokalizacja dla magazynów typu big-box. Najemcy korzystają tu z łatwego dostępu do rynku warszawskiego oraz kluczowych ośrodków w centralnej i południowej Polsce.

– To kolejny zakup, który wzmacnia obecność i doświadczenie GLP na kluczowych rynkach w Europie Środkowej. Dzięki tej transakcji, w okolicach Warszawy zarządzamy już sześcioma ukończonymi i w pełni wynajętymi parkami logistycznymi. Mamy też kolejny projekt w przygotowaniu. – komentuje Marek Jandous, Investments and Asset Management Director CEE w GLP Europe.

Zrównoważony rozwój

Park składa się z dwóch budynków i jest w całości wynajęty przez duże firmy z branży transportowej i spedycyjnej oraz zajmujące się importem produktów spożywczych. Firma GLP planuje nawiązać współpracę z najemcami, aby wprowadzić innowacyjne rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz podniesienia poziomu certyfikacji BREEAM. Te ekologiczne inicjatywy stanowią istotną korzyść zarówno dla obecnych, jak i przyszłych najemców, wpisując się w trendy ESG w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Chcesz mieć własne centrum magazynowe? Sprawdź ofertę wynajmu magazynów pod Warszawą i w innych lokalizacjach.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Największa w Polsce hala z drewnianą konstrukcją dachu powstaje pod Warszawą

W miejscowości Stary Konik, tuż przy wschodniej granicy Warszawy, trwają prace budowlane nad GLP Warsaw VI Logistics Centre. Projekt wyróżnia się zastosowaniem niestandardowych rozwiązań, które mają istotny wpływ na ograniczenie śladu węglowego. Generealnym wykonawcą jest CFE Polska, a planowane zakończenie budowy przewidziane jest na III kwartał 2024 roku.

08 maja 2024
Hillwood rusza z nową inwestycją pod Warszawą

Hillwood Polska zbuduje nowoczesny park logistyczny w Grodzisku Mazowieckim. Nowa inwestycja powstanie zaledwie 15 minut drogi od centrum Warszawy i będzie składać się z dwóch hal magazynowych o łącznej powierzchni prawie 88 tys mkw. Pierwsza hala o powierzchni ponad 50 tys mkw ma zostać oddana do użytku w połowie lutego przyszłego roku.

02 kwietnia 2024
CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

Deweloper CTP ukończył budowę dwóch kolejnych budynków w ramach kompleksu CTPark Warsaw South, powiększając stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 mkw. W rezultacie kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest teraz prawie gotowy w 90%.

22 lutego 2024
Cushman & Wakefield