GLP poszerza portfolio w okolicach Warszawy

16 stycznia 2024

GLP poszerza portfolio w okolicach Warszawy

Spis treści

GLP nabyła centrum magazynowe o powierzchni 37,6 tys. mkw. w Jankach pod Warszawą. Od tej chwili nieruchomość funkcjonuje pod nazwą GLP Warsaw VII Logistics Centre.

Sprzyjająca lokalizacja parku

Centrum magazynowe zakupione przez GLP znajdują się w bliskiej odległości od węzła dróg ekspresowych S7 i S8. Takie położenie sprawia, że jest to popularna lokalizacja dla magazynów typu big-box. Najemcy korzystają tu z łatwego dostępu do rynku warszawskiego oraz kluczowych ośrodków w centralnej i południowej Polsce.

– To kolejny zakup, który wzmacnia obecność i doświadczenie GLP na kluczowych rynkach w Europie Środkowej. Dzięki tej transakcji, w okolicach Warszawy zarządzamy już sześcioma ukończonymi i w pełni wynajętymi parkami logistycznymi. Mamy też kolejny projekt w przygotowaniu. – komentuje Marek Jandous, Investments and Asset Management Director CEE w GLP Europe.

Zrównoważony rozwój

Park składa się z dwóch budynków i jest w całości wynajęty przez duże firmy z branży transportowej i spedycyjnej oraz zajmujące się importem produktów spożywczych. Firma GLP planuje nawiązać współpracę z najemcami, aby wprowadzić innowacyjne rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz podniesienia poziomu certyfikacji BREEAM. Te ekologiczne inicjatywy stanowią istotną korzyść zarówno dla obecnych, jak i przyszłych najemców, wpisując się w trendy ESG w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

Deweloper CTP ukończył budowę dwóch kolejnych budynków w ramach kompleksu CTPark Warsaw South, powiększając stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 mkw. W rezultacie kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest teraz prawie gotowy w 90%.

22 lutego 2024
GLP Warsaw VI Logistics Centre: nowa inwestycja stawia na energooszczędność

GLP rozpoczęła budowę centrum magazynowego w Starym Koniku, położonym bezpośrednio przy wschodniej granicy Warszawy. Obiekt o powierzchni około 37 tys. mkw. zostanie wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które przełożą się na istotne zmniejszenie emisji CO2 podczas eksploatacji budynku. GLP Warsaw VI Logistics Centre stanie się najbardziej energooszczędnym budynkiem w portfolio GLP w Polsce.

08 lutego 2024
DIMAX Int. Poland przeprowadza siedzibę do Panattoni Park Pruszków V

Firma DIMAX Int. Poland, specjalizująca się, jako wyłączny importer i przedstawiciel niemieckiej marki Könner & Söhnen w dziedzinie agregatów prądotwórczych oraz maszyn ogrodowych, przeprowadza swoją siedzibę do nowego centrum dystrybucyjnego, Panattoni Park Pruszków V (Ulma). Cała inwestycja obejmuje 3 400 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i biurowej, a to oznacza, że zajmuje ostatni dostępny moduł w tej podwarszawskiej lokalizacji.

26 września 2023
Cushman & Wakefield