Panattoni Park Tricity East V: Inwestycja w Regionie Portu Gdańskiego

19 października 2023

Panattoni Park Tricity East V: Inwestycja w Regionie Portu Gdańskiego

Spis treści

Panattoni rozwija Panattoni Park Tricity East V o powierzchni 50 000 mkw. w regionie Pomorza z pomocą finansowania w wysokości 32 mln euro od mBanku, umożliwiając firmie Regesta otwarcie największego centrum logistycznego w Polsce.

Trójmiasto staje się potęgą na rynku nieruchomości przemysłowych

Region Pomorza, a zwłaszcza Trójmiasto, stał się jednym z najszybciej rozwijających się rynków nieruchomości przemysłowych. W 2018 roku, łączna ilość nowoczesnej powierzchni na terenie województwa pomorskiego wynosiła 450 000 mkw., a ten wynik potroił się w ciągu zaledwie czterech lat, osiągając blisko 1,4 miliona mkw. na koniec 2022 roku. Bank mBank dostrzegł ogromny potencjał tego regionu i przekazał finansowanie na realizację nowej hali o powierzchni 50 000 mkw. w ramach Panattoni Park Tricity East V.

Strategiczna lokalizacja i potencjał rozwoju Panattoni Park Tricity East V w Trójmieście

Nowa inwestycja będzie korzystać z wyjątkowych atutów Trójmiasta, takich jak bliskość jednego z największych portów bałtyckich oraz duża liczba mieszkańców aglomeracji. 

Panattoni Park Tricity East V zostanie usytuowany w dogodnej lokalizacji, blisko autostrady A1, obwodnicy Trójmiasta oraz Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego Baltic Hub. Mimo że prace nad obiektem dopiero się rozpoczęły, firma Regesta już zabezpieczyła wynajem 36 000 mkw. powierzchni i planuje rozpoczęcie działalności w I kwartale 2024 roku. To największy obiekt w krajowym portfolio operatora, a jego położenie umożliwi współpracę z portem oraz przeładunek kontenerów w Baltic Hub i BCT, co otworzy nowe możliwości w zakresie organizacji transportu morskiego. Nowa powierzchnia obejmie ponad 35 000 metrów kwadratowych przestrzeni składowej blokowej i regałowej, strefę konfekcji, cross-docking, magazyn celny oraz nowocześnie zaprojektowane biura obsługi, spedycji i agencji celnej.

Innowacyjne standardy ekologiczne

Panattoni Park Tricity East V zostanie dostosowany do bardzo wysokich standardów. Inwestycja zostanie poddana certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent i będzie wyposażona w liczne rozwiązania z zakresu oszczędności wody i energii, dbałości o środowisko, zachowanie bioróżnorodności oraz troskę o dobrostan użytkowników.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

NEFAB Packaging Poland rozpoczyna ekspansję na Pomorzu

Zaczyna się nowy rozdział dla NEFAB Packaging Poland, dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych i opakowaniowych, który właśnie zakończył procedurę wynajmu blisko 11 000 mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej w CTPark Gdańsk Port.

08 sierpnia 2023
7R nawiązuje współpracę z Rebel

7R, podjął współpracę z Rebel, sklepem z artykułami dla hobbystów gier planszowych. W ramach tej współpracy, obie firmy przejmą obiekt magazynowy o nazwie 7R City Park Gdańsk Airport I.

18 lipca 2023
Frisco.pl najemcą 7R City Flex Gdańsk II

Sklep Frisco.pl wynajął magazyn w Kowalach. Zajął 3 500 mkw. w ramach 7R City Flex Gdańsk II.

11 kwietnia 2022
Cushman & Wakefield