DIMAX Int. Poland przeprowadza siedzibę do Panattoni Park Pruszków V

26 września 2023

DIMAX Int. Poland przeprowadza siedzibę do Panattoni Park Pruszków V

Spis treści

Firma DIMAX Int. Poland, specjalizująca się, jako wyłączny importer i przedstawiciel niemieckiej marki Könner & Söhnen w dziedzinie agregatów prądotwórczych oraz maszyn ogrodowych, przeprowadza swoją siedzibę do nowego centrum dystrybucyjnego, Panattoni Park Pruszków V (Ulma). Cała inwestycja obejmuje 3 400 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i biurowej, a to oznacza, że zajmuje ostatni dostępny moduł w tej podwarszawskiej lokalizacji.

Pruszków, jako nowa stolica polskiej logistyki i ekologicznych Innowacji 

Pruszków okazuje się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na rynku, a Panattoni dostarczył tu blisko 300 000 metrów kwadratowych przestrzeni przemysłowej w ramach sześciu parków.  

Panattoni Park Pruszków V (Ulma) to nowoczesne centrum logistyczne klasy A o powierzchni 13 520 metrów kwadratowych, zlokalizowane w pobliżu autostrady A2 pod Pruszkowem i około 25 km od portu lotniczego F. Chopina w Warszawie. Wśród wielu innowacyjnych rozwiązań technologicznych i ekologicznych znajdują się energooszczędne oświetlenie LED, panoramiczne okna, które można otwierać, oraz przeszklenia zwiększające dostępność naturalnego światła. Ta inwestycja zdobyła certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. 

Nowa przestrzeń magazynowa: skuteczna dystrybucja i optymalizacji kosztów logistycznych  

Nowa powierzchnia magazynowa zwiększy możliwości przechowywania towarów i znacząco przyczyni się do optymalizacji procesów logistycznych, co przekłada się na szybszą dystrybucję i obniżone koszty operacyjne.

Nasza ekspansja i decyzja o przeniesieniu do nowego centrum dystrybucyjnego doskonale wpisują się w naszą strategię rozwoju na polskim rynku. Naszym celem jest zapewnienie długoterminowego wzrostu i stabilności, a także bardziej efektywnej obsługi klientów. Nowa przestrzeń magazynowa znacząco zwiększa nasze możliwości składowania towarów i pozytywnie wpływa na zoptymalizowanie łańcucha dostaw poprzez przyspieszenie dystrybucji i obniżenie kosztów logistycznych – podkreśla Kamila Winiarska, Prezes Zarządu DIMAX Int. Poland

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rusza z nową inwestycją pod Warszawą

Hillwood Polska zbuduje nowoczesny park logistyczny w Grodzisku Mazowieckim. Nowa inwestycja powstanie zaledwie 15 minut drogi od centrum Warszawy i będzie składać się z dwóch hal magazynowych o łącznej powierzchni prawie 88 tys mkw. Pierwsza hala o powierzchni ponad 50 tys mkw ma zostać oddana do użytku w połowie lutego przyszłego roku.

02 kwietnia 2024
CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

Deweloper CTP ukończył budowę dwóch kolejnych budynków w ramach kompleksu CTPark Warsaw South, powiększając stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 mkw. W rezultacie kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest teraz prawie gotowy w 90%.

22 lutego 2024
GLP Warsaw VI Logistics Centre: nowa inwestycja stawia na energooszczędność

GLP rozpoczęła budowę centrum magazynowego w Starym Koniku, położonym bezpośrednio przy wschodniej granicy Warszawy. Obiekt o powierzchni około 37 tys. mkw. zostanie wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które przełożą się na istotne zmniejszenie emisji CO2 podczas eksploatacji budynku. GLP Warsaw VI Logistics Centre stanie się najbardziej energooszczędnym budynkiem w portfolio GLP w Polsce.

08 lutego 2024
Cushman & Wakefield