DIMAX Int. Poland przeprowadza siedzibę do Panattoni Park Pruszków V

26 września 2023

DIMAX Int. Poland przeprowadza siedzibę do Panattoni Park Pruszków V

Spis treści

Firma DIMAX Int. Poland, specjalizująca się, jako wyłączny importer i przedstawiciel niemieckiej marki Könner & Söhnen w dziedzinie agregatów prądotwórczych oraz maszyn ogrodowych, przeprowadza swoją siedzibę do nowego centrum dystrybucyjnego, Panattoni Park Pruszków V (Ulma). Cała inwestycja obejmuje 3 400 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i biurowej, a to oznacza, że zajmuje ostatni dostępny moduł w tej podwarszawskiej lokalizacji.

Pruszków, jako nowa stolica polskiej logistyki i ekologicznych Innowacji 

Pruszków okazuje się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na rynku, a Panattoni dostarczył tu blisko 300 000 metrów kwadratowych przestrzeni przemysłowej w ramach sześciu parków.  

Panattoni Park Pruszków V (Ulma) to nowoczesne centrum logistyczne klasy A o powierzchni 13 520 metrów kwadratowych, zlokalizowane w pobliżu autostrady A2 pod Pruszkowem i około 25 km od portu lotniczego F. Chopina w Warszawie. Wśród wielu innowacyjnych rozwiązań technologicznych i ekologicznych znajdują się energooszczędne oświetlenie LED w magazynie, panoramiczne okna, które można otwierać, oraz przeszklenia zwiększające dostępność naturalnego światła. Ta inwestycja zdobyła certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. 

Nowa przestrzeń magazynowa: skuteczna dystrybucja i optymalizacji kosztów logistycznych  

Nowa powierzchnia magazynowa zwiększy możliwości przechowywania towarów i znacząco przyczyni się do optymalizacji procesów logistycznych, co przekłada się na szybszą dystrybucję i obniżone koszty operacyjne.

Nasza ekspansja i decyzja o przeniesieniu do nowego centrum dystrybucyjnego doskonale wpisują się w naszą strategię rozwoju na polskim rynku. Naszym celem jest zapewnienie długoterminowego wzrostu i stabilności, a także bardziej efektywnej obsługi klientów. Nowa przestrzeń magazynowa znacząco zwiększa nasze możliwości składowania towarów i pozytywnie wpływa na zoptymalizowanie łańcucha dostaw poprzez przyspieszenie dystrybucji i obniżenie kosztów logistycznych – podkreśla Kamila Winiarska, Prezes Zarządu DIMAX Int. Poland

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Największa w Polsce hala z drewnianą konstrukcją dachu powstaje pod Warszawą

W miejscowości Stary Konik, tuż przy wschodniej granicy Warszawy, trwają prace budowlane nad GLP Warsaw VI Logistics Centre. Projekt wyróżnia się zastosowaniem niestandardowych rozwiązań, które mają istotny wpływ na ograniczenie śladu węglowego. Generealnym wykonawcą jest CFE Polska, a planowane zakończenie budowy przewidziane jest na III kwartał 2024 roku.

08 maja 2024
Hillwood rusza z nową inwestycją pod Warszawą

Hillwood Polska zbuduje nowoczesny park logistyczny w Grodzisku Mazowieckim. Nowa inwestycja powstanie zaledwie 15 minut drogi od centrum Warszawy i będzie składać się z dwóch hal magazynowych o łącznej powierzchni prawie 88 tys mkw. Pierwsza hala o powierzchni ponad 50 tys mkw ma zostać oddana do użytku w połowie lutego przyszłego roku.

02 kwietnia 2024
CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

Deweloper CTP ukończył budowę dwóch kolejnych budynków w ramach kompleksu CTPark Warsaw South, powiększając stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 mkw. W rezultacie kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest teraz prawie gotowy w 90%.

22 lutego 2024
Cushman & Wakefield