DIMAX Int. Poland przeprowadza siedzibę do Panattoni Park Pruszków V

26 września 2023

DIMAX Int. Poland przeprowadza siedzibę do Panattoni Park Pruszków V

Spis treści

Firma DIMAX Int. Poland, specjalizująca się, jako wyłączny importer i przedstawiciel niemieckiej marki Könner & Söhnen w dziedzinie agregatów prądotwórczych oraz maszyn ogrodowych, przeprowadza swoją siedzibę do nowego centrum dystrybucyjnego, Panattoni Park Pruszków V (Ulma). Cała inwestycja obejmuje 3 400 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i biurowej, a to oznacza, że zajmuje ostatni dostępny moduł w tej podwarszawskiej lokalizacji.

Pruszków, jako nowa stolica polskiej logistyki i ekologicznych Innowacji 

Pruszków okazuje się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na rynku, a Panattoni dostarczył tu blisko 300 000 metrów kwadratowych przestrzeni przemysłowej w ramach sześciu parków.  

Panattoni Park Pruszków V (Ulma) to nowoczesne centrum logistyczne klasy A o powierzchni 13 520 metrów kwadratowych, zlokalizowane w pobliżu autostrady A2 pod Pruszkowem i około 25 km od portu lotniczego F. Chopina w Warszawie. Wśród wielu innowacyjnych rozwiązań technologicznych i ekologicznych znajdują się energooszczędne oświetlenie LED, panoramiczne okna, które można otwierać, oraz przeszklenia zwiększające dostępność naturalnego światła. Ta inwestycja zdobyła certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. 

Nowa przestrzeń magazynowa: skuteczna dystrybucja i optymalizacji kosztów logistycznych  

Nowa powierzchnia magazynowa zwiększy możliwości przechowywania towarów i znacząco przyczyni się do optymalizacji procesów logistycznych, co przekłada się na szybszą dystrybucję i obniżone koszty operacyjne.

Nasza ekspansja i decyzja o przeniesieniu do nowego centrum dystrybucyjnego doskonale wpisują się w naszą strategię rozwoju na polskim rynku. Naszym celem jest zapewnienie długoterminowego wzrostu i stabilności, a także bardziej efektywnej obsługi klientów. Nowa przestrzeń magazynowa znacząco zwiększa nasze możliwości składowania towarów i pozytywnie wpływa na zoptymalizowanie łańcucha dostaw poprzez przyspieszenie dystrybucji i obniżenie kosztów logistycznych – podkreśla Kamila Winiarska, Prezes Zarządu DIMAX Int. Poland

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowy park magazynowy w Mszczonowie zatwierdzony

Kolejny kamień milowy w katalogu inwestycji LCube już wkrótce stanie się rzeczywistością. LCube, otrzymał zielone światło na budowę nowego parku przemysłowo-magazynowego w Mszczonowie.

30 sierpnia 2023
Frigo Logistics rozszerza sieć dystrybucji w Nowym Dworze

Trwa budowa nowego kompleksu magazynowego dla Frigo Logistics w Nowym Dworze Mazowieckim.

20 lipca 2023
Panattoni otrzymał 27,5 mln euro na centrum dystrybucyjne w Zakroczymiu

Panattoni, uzyskał kredyt w wysokości 27,5 mln euro na finansowanie centrum dystrybucyjnego Action w Zakroczymiu. Obiekt, zrealizowany w formule BTS (build-to-suit), będzie służył obsłudze 160 sklepów sieci i zatrudni około 300 osób.

11 lipca 2023
Cushman & Wakefield