Savpol nowym najemcą MLP Pruszków I

06 maja 2022

Savpol nowym najemcą MLP Pruszków I

Spis treści

Pruszkowski park logistyczny MLP Group zdobył nowego najemcę. Savpol zajmie niecałe 3 000 mkw. powierzchni magazynowej.

Do MLP Pruszków I wprowadzi się Savpol - spółka świadcząca usługi dla branży piekarniczej, cukierniczej, lodziarni oraz sektora horeca. Zajmie prawie 3 000 mkw. powierzchni magazynowej, z czego 2 600 mkw. przeznaczone będzie na magazyn, a pozostałe 400 mkw. będzie miało funkcję biurowo-socjalną. Budynek zostanie przekazany najemcy w drugim kwartale bieżącego roku.

Niewątpliwym atutem parku jest jego lokalizacja, która sprawia, że jeżeli tylko pojawia się wolny moduł prawie natychmiast zostaje wynajęty. Sukcesywnie wprowadzamy tu innowacyjne eko-rozwiązania m.in. instalację fotowoltaiczną, punkt ładowania samochodów elektrycznych, stację wynajmu rowerów miejskich oraz domki dla owadów. Dbamy nie tylko o komfort pracy użytkowników naszych obiektów ale także o środowisko naturalne – powiedziała Agnieszka Góźdź, Dyrektor Sprzedaży w MLP Group S.A.

Magazyny w okolicach Warszawy

MLP Purszków I to nowoczesne centrum logistyczne, które liczy prawie 170 000 mkw. powierzchni. Obecnie wszystkie budynki parku są w trakcie certyfikacji BREEAM i pod koniec lipca uzyskają poziom "Good" i "Very Good".

Inwestycja zlokalizowana jest niecałe 20 km od Warszawy. Posiada doskonałe połączenie z trasami szybkiego ruchu, w tym z autostradą A2.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Największa w Polsce hala z drewnianą konstrukcją dachu powstaje pod Warszawą

W miejscowości Stary Konik, tuż przy wschodniej granicy Warszawy, trwają prace budowlane nad GLP Warsaw VI Logistics Centre. Projekt wyróżnia się zastosowaniem niestandardowych rozwiązań, które mają istotny wpływ na ograniczenie śladu węglowego. Generealnym wykonawcą jest CFE Polska, a planowane zakończenie budowy przewidziane jest na III kwartał 2024 roku.

08 maja 2024
Hillwood rusza z nową inwestycją pod Warszawą

Hillwood Polska zbuduje nowoczesny park logistyczny w Grodzisku Mazowieckim. Nowa inwestycja powstanie zaledwie 15 minut drogi od centrum Warszawy i będzie składać się z dwóch hal magazynowych o łącznej powierzchni prawie 88 tys mkw. Pierwsza hala o powierzchni ponad 50 tys mkw ma zostać oddana do użytku w połowie lutego przyszłego roku.

02 kwietnia 2024
CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

Deweloper CTP ukończył budowę dwóch kolejnych budynków w ramach kompleksu CTPark Warsaw South, powiększając stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 mkw. W rezultacie kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest teraz prawie gotowy w 90%.

22 lutego 2024
Cushman & Wakefield