Powstaje magazyn dla e-commerce w ramach P3 Błonie

08 lipca 2021

Powstaje magazyn dla e-commerce w ramach P3 Błonie

Spis treści

Rozpoczęła się budowa nowej hali w ramach P3 Błonie o powierzchni 17 600 mkw. Część budynku została już wynajęta najemcy z branży e-commerce, 123 Łazienka, który zajmie 10 500 mkw.

W ramach rozbudowy P3 Błonie, część powierzchni wynajął lider wyposażenia łazienek i kuchni - 123 Łazienka. Firma zajmie około 10 500 mkw., z czego 9 880 mkw. przeznaczone będzie na magazyn z trzypoziomową antresolą i showroomem, natomiast 630 mkw. posłuży jako biuro. 

Kolejny kontrakt na powierzchnię pod działalność e-commerce został podpisany. Tym razem firma 123 Łazienka, lider sprzedaży online wyposażenia łazienek w Polsce, tworzy dedykowaną przestrzeń ponad 10 000 m. kw. w parku P3 Błonie obejmującą zaplecze magazynowo - logistyczne, biurowe oraz showroom. Całość certyfikowana BREAM na poziomie VG będzie oddana do użytku jeszcze w tym roku. Nowy projekt realizowany przy współpracy z P3 Logistics Parks zdecydowanie potwierdza wzrost udziału kategorii „Dom i ogród” w całości sprzedaży e-commerce o +28,5% 2019 vs 2020. Dodatkowo obserwujemy utrzymanie dynamiki sprzedaży w pierwszych dwóch kwartałach 2021 - komentuje Michał Brzezińśki, Associate, eCommerce w Cushman & Wakefield.

Magazyny w okolicach Warszawy

Nowa hala w P3 Błonie zostanie objęta certyfikatem BREEAM na poziomie "Very Good". Przy budowie użyte zostaną panele z rdzeniem PIR, które efektywnie izolują czynniki zewnętrzne, natomiast dach zostanie wzmocniony, aby w przyszłości można było zamontować panele fotowoltaiczne. Dodatkowo zainstalowane zostanie oświetlenie LED wraz z systemem automatycznego sterowania DALI, natomiast krany z perlatorami w łazienkach uruchamiane będą na podczerwień. W obiekcie zamontowane zostaną również instalacje do odzysku wody szarej oraz zegar astronomiczny. Na zewnątrz znajdą się też dwie stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

Powierzchnia dedykowana dla firmy 123 Łazienka będzie w pełni odpowiadała wymaganiom, jakie narzuca handel przez internet. W ramach niej powstanie nie tylko część magazynowo-biurowa, ale także showroom zapewniający możliwość testowania produktów i strefa osobistego odbioru towaru dla klientów. Jestem pewien, że tak zaplanowany budynek zapewni dalszą możliwość rozwoju naszemu partnerowi, firmie 123 Łazienka, ponieważ to właśnie e-commerce posiada znaczący potencjał do rozwoju handlu - mówi Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Największa w Polsce hala z drewnianą konstrukcją dachu powstaje pod Warszawą

W miejscowości Stary Konik, tuż przy wschodniej granicy Warszawy, trwają prace budowlane nad GLP Warsaw VI Logistics Centre. Projekt wyróżnia się zastosowaniem niestandardowych rozwiązań, które mają istotny wpływ na ograniczenie śladu węglowego. Generealnym wykonawcą jest CFE Polska, a planowane zakończenie budowy przewidziane jest na III kwartał 2024 roku.

08 maja 2024
Hillwood rusza z nową inwestycją pod Warszawą

Hillwood Polska zbuduje nowoczesny park logistyczny w Grodzisku Mazowieckim. Nowa inwestycja powstanie zaledwie 15 minut drogi od centrum Warszawy i będzie składać się z dwóch hal magazynowych o łącznej powierzchni prawie 88 tys mkw. Pierwsza hala o powierzchni ponad 50 tys mkw ma zostać oddana do użytku w połowie lutego przyszłego roku.

02 kwietnia 2024
CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

Deweloper CTP ukończył budowę dwóch kolejnych budynków w ramach kompleksu CTPark Warsaw South, powiększając stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 mkw. W rezultacie kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest teraz prawie gotowy w 90%.

22 lutego 2024
Cushman & Wakefield