Powstaje magazyn dla e-commerce w ramach P3 Błonie

08 lipca 2021

Powstaje magazyn dla e-commerce w ramach P3 Błonie

Spis treści

Rozpoczęła się budowa nowej hali w ramach P3 Błonie o powierzchni 17 600 mkw. Część budynku została już wynajęta najemcy z branży e-commerce, 123 Łazienka, który zajmie 10 500 mkw.

W ramach rozbudowy P3 Błonie, część powierzchni wynajął lider wyposażenia łazienek i kuchni - 123 Łazienka. Firma zajmie około 10 500 mkw., z czego 9 880 mkw. przeznaczone będzie na magazyn z trzypoziomową antresolą i showroomem, natomiast 630 mkw. posłuży jako biuro. 

Kolejny kontrakt na powierzchnię pod działalność e-commerce został podpisany. Tym razem firma 123 Łazienka, lider sprzedaży online wyposażenia łazienek w Polsce, tworzy dedykowaną przestrzeń ponad 10 000 m. kw. w parku P3 Błonie obejmującą zaplecze magazynowo - logistyczne, biurowe oraz showroom. Całość certyfikowana BREAM na poziomie VG będzie oddana do użytku jeszcze w tym roku. Nowy projekt realizowany przy współpracy z P3 Logistics Parks zdecydowanie potwierdza wzrost udziału kategorii „Dom i ogród” w całości sprzedaży e-commerce o +28,5% 2019 vs 2020. Dodatkowo obserwujemy utrzymanie dynamiki sprzedaży w pierwszych dwóch kwartałach 2021 - komentuje Michał Brzezińśki, Associate, eCommerce w Cushman & Wakefield.

Magazyny w okolicach Warszawy

Nowa hala w P3 Błonie zostanie objęta certyfikatem BREEAM na poziomie "Very Good". Przy budowie użyte zostaną panele z rdzeniem PIR, które efektywnie izolują czynniki zewnętrzne, natomiast dach zostanie wzmocniony, aby w przyszłości można było zamontować panele fotowoltaiczne. Dodatkowo zainstalowane zostanie oświetlenie LED wraz z systemem automatycznego sterowania DALI, natomiast krany z perlatorami w łazienkach uruchamiane będą na podczerwień. W obiekcie zamontowane zostaną również instalacje do odzysku wody szarej oraz zegar astronomiczny. Na zewnątrz znajdą się też dwie stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

Powierzchnia dedykowana dla firmy 123 Łazienka będzie w pełni odpowiadała wymaganiom, jakie narzuca handel przez internet. W ramach niej powstanie nie tylko część magazynowo-biurowa, ale także showroom zapewniający możliwość testowania produktów i strefa osobistego odbioru towaru dla klientów. Jestem pewien, że tak zaplanowany budynek zapewni dalszą możliwość rozwoju naszemu partnerowi, firmie 123 Łazienka, ponieważ to właśnie e-commerce posiada znaczący potencjał do rozwoju handlu - mówi Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

DIMAX Int. Poland przeprowadza siedzibę do Panattoni Park Pruszków V

Firma DIMAX Int. Poland, specjalizująca się, jako wyłączny importer i przedstawiciel niemieckiej marki Könner & Söhnen w dziedzinie agregatów prądotwórczych oraz maszyn ogrodowych, przeprowadza swoją siedzibę do nowego centrum dystrybucyjnego, Panattoni Park Pruszków V (Ulma). Cała inwestycja obejmuje 3 400 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i biurowej, a to oznacza, że zajmuje ostatni dostępny moduł w tej podwarszawskiej lokalizacji.

26 września 2023
Nowy park magazynowy w Mszczonowie zatwierdzony

Kolejny kamień milowy w katalogu inwestycji LCube już wkrótce stanie się rzeczywistością. LCube, otrzymał zielone światło na budowę nowego parku przemysłowo-magazynowego w Mszczonowie.

30 sierpnia 2023
Frigo Logistics rozszerza sieć dystrybucji w Nowym Dworze

Trwa budowa nowego kompleksu magazynowego dla Frigo Logistics w Nowym Dworze Mazowieckim.

20 lipca 2023
Cushman & Wakefield