Rynek warszawski z nowymi parkami - P3 Warsaw I oraz P3 Warsaw II

10 grudnia 2020

Rynek warszawski z nowymi parkami - P3 Warsaw I oraz P3 Warsaw II
Deweloper P3 zakupił grunty w regionie Warszawy pod budowę dwóch parków logistycznych - P3 Warsaw I i P3 Warsaw II.

P3 zainwestował na rynku warszawskim i kupił grunty pod nowe obiekty magazynowe. Deweloper zapowiada parki miejskie - P3 Warsaw I i P3 Warsaw II - które będą odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnię dedykowaną logistyce miejskiej. 

Decyzję o powiększeniu naszego portfolio o tereny przeznaczone dla logistyki miejskiej podjęliśmy ze świadomością rosnącej popularności zamówień on-line i coraz wyższych wymagań konsumentów dotyczących czasu dostawy. W tym kontekście ważne jest lokowanie centrów dystrybucji jak najbliżej klienta końcowego. Centralne położenie nabytych przez P3 działek, bardzo dobra infrastruktura w ich pobliżu oraz możliwość dotarcia do ponad 2,6 mln potencjalnych klientów docelowych mieszkających w aglomeracji warszawskiej, są odpowiedzią na potrzeby coraz większego grona naszych najemców - komentuje Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

 Magazyny w regionie Warszawy

Lokalizacja P3 Warsaw I to gmina Lesznowola, ok. 13 km od obwodnicy i 8 km od trasy ekspresowej S8. Inwestycja docelowo składać się będzie z dwóch obiektów typu BTS o łącznej powierzchni ok. 80 000 mkw. Z kolei projekt P3 Warsaw II położony jest przy ul. Faradaya w Warszawie. Dzielić się będzie na dwa budynki o łącznej przestrzeni 24 000 mkw. Minimalny moduł to 1 350 mkw.

W obu inwestycjach deweloper zaplanował rozwiązania energooszczędne, takie jak oświetlenie LED z systemem automatycznego sterowania DALI, krany z perlatorami na podczerwień oraz stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Budynki zostaną certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie "Very Good".

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Jak przygotować magazyn pod działalność farmaceutyczną?

Sposób przechowywania produktów farmaceutycznych, odpowiedni podział stref magazynowych, zabezpieczenie łańcucha dostaw – to tylko kilka z kluczowych elementów, które należy wziąć pod uwagę podczas przygotowywania powierzchni magazynowej dla firmy farmaceutycznej.

20 stycznia 2023
Amway w MLP Pruszków II

Access Business Group International Polska, przeprowadza się do centrum logistycznego MLP Pruszków II. Do nowego obiektu przeniesie się w połowie maja 2023 r.

13 października 2022
LS Logistics przedłuża się w Nadarzynie u SEGRO

Logistyk przedłuzył umowę i powiększył wynajmowany magazyn w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn. Najemca zajmuje teraz prawie 17 600 mkw.

13 lipca 2022
Cushman & Wakefield