Rynek warszawski z nowymi parkami - P3 Warsaw I oraz P3 Warsaw II

10 grudnia 2020

Deweloper P3 zakupił grunty w regionie Warszawy pod budowę dwóch parków logistycznych - P3 Warsaw I i P3 Warsaw II.

P3 zainwestował na rynku warszawskim i kupił grunty pod nowe obiekty magazynowe. Deweloper zapowiada parki miejskie - P3 Warsaw I i P3 Warsaw II - które będą odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnię dedykowaną logistyce miejskiej. 

Decyzję o powiększeniu naszego portfolio o tereny przeznaczone dla logistyki miejskiej podjęliśmy ze świadomością rosnącej popularności zamówień on-line i coraz wyższych wymagań konsumentów dotyczących czasu dostawy. W tym kontekście ważne jest lokowanie centrów dystrybucji jak najbliżej klienta końcowego. Centralne położenie nabytych przez P3 działek, bardzo dobra infrastruktura w ich pobliżu oraz możliwość dotarcia do ponad 2,6 mln potencjalnych klientów docelowych mieszkających w aglomeracji warszawskiej, są odpowiedzią na potrzeby coraz większego grona naszych najemców - komentuje Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

 Magazyny w regionie Warszawy

Lokalizacja P3 Warsaw I to gmina Lesznowola, ok. 13 km od obwodnicy i 8 km od trasy ekspresowej S8. Inwestycja docelowo składać się będzie z dwóch obiektów typu BTS o łącznej powierzchni ok. 80 000 mkw. Z kolei projekt P3 Warsaw II położony jest przy ul. Faradaya w Warszawie. Dzielić się będzie na dwa budynki o łącznej przestrzeni 24 000 mkw. Minimalny moduł to 1 350 mkw.

W obu inwestycjach deweloper zaplanował rozwiązania energooszczędne, takie jak oświetlenie LED z systemem automatycznego sterowania DALI, krany z perlatorami na podczerwień oraz stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Budynki zostaną certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie "Very Good".

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

A2 Warsaw Park z nowym właścicielem

Savills Investment Management nabył A2 Warsaw Park. Centrum logistyczne liczy ponad 100 000 mkw. powierzchni magazynowej.

12 października 2021
North Coast przedłuża najem w MLP Pruszków II

Firma North Coast przedłuża współpracę z MLP i zostaje na dłużej w ramach MLP Pruszków II. Najemca zajmuje w parku 2 500 mkw.

07 października 2021
BetterStyle z większym magazynem w MLP Pruszków I

BetterStyle przedłuża najem w MLP Pruszków I i zwiększa przestrzeń do prawie 5 000 mkw. Dodatkową powierzchnię zajmie we wrześniu 2021 roku.

11 sierpnia 2021
Cushman & Wakefield