Rynek warszawski z nowymi parkami - P3 Warsaw I oraz P3 Warsaw II

10 grudnia 2020

Deweloper P3 zakupił grunty w regionie Warszawy pod budowę dwóch parków logistycznych - P3 Warsaw I i P3 Warsaw II.

P3 zainwestował na rynku warszawskim i kupił grunty pod nowe obiekty magazynowe. Deweloper zapowiada parki miejskie - P3 Warsaw I i P3 Warsaw II - które będą odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnię dedykowaną logistyce miejskiej. 

Decyzję o powiększeniu naszego portfolio o tereny przeznaczone dla logistyki miejskiej podjęliśmy ze świadomością rosnącej popularności zamówień on-line i coraz wyższych wymagań konsumentów dotyczących czasu dostawy. W tym kontekście ważne jest lokowanie centrów dystrybucji jak najbliżej klienta końcowego. Centralne położenie nabytych przez P3 działek, bardzo dobra infrastruktura w ich pobliżu oraz możliwość dotarcia do ponad 2,6 mln potencjalnych klientów docelowych mieszkających w aglomeracji warszawskiej, są odpowiedzią na potrzeby coraz większego grona naszych najemców - komentuje Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

 Magazyny w regionie Warszawy

Lokalizacja P3 Warsaw I to gmina Lesznowola, ok. 13 km od obwodnicy i 8 km od trasy ekspresowej S8. Inwestycja docelowo składać się będzie z dwóch obiektów typu BTS o łącznej powierzchni ok. 80 000 mkw. Z kolei projekt P3 Warsaw II położony jest przy ul. Faradaya w Warszawie. Dzielić się będzie na dwa budynki o łącznej przestrzeni 24 000 mkw. Minimalny moduł to 1 350 mkw.

W obu inwestycjach deweloper zaplanował rozwiązania energooszczędne, takie jak oświetlenie LED z systemem automatycznego sterowania DALI, krany z perlatorami na podczerwień oraz stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Budynki zostaną certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie "Very Good".

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

LS Logistics na dłużej w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn

Firma LS Logistics przedłużyła umowę najmu w ramach SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn. Zajmuje ponad 12 500 mkw. powierzchni logistycznej.

20 stycznia 2021
HOPI z centralnym magazynem w P3 Mszczonów

HOPI wynajął prawie 34 000 mkw. powierzchni logistycznej w P3 Mszczonów. Przestrzeń będzie służyła jako magazyn centralny i główna siedziba firmy.

18 stycznia 2021
Do MLP Pruszków II wprowadzi się nowy najemca

W MLP Pruszków II powierzchnię wynajął operator telewizyjny, który zajmie ok. 2 700 mkw. Obiekt dostarczony zostanie w lutym 2021 roku.

17 grudnia 2020
Cushman & Wakefield