Rynek warszawski z nowymi parkami - P3 Warsaw I oraz P3 Warsaw II

09 grudnia 2020

Rynek warszawski z nowymi parkami - P3 Warsaw I oraz P3 Warsaw II

Spis treści

Deweloper P3 zakupił grunty w regionie Warszawy pod budowę dwóch parków logistycznych - P3 Warsaw I i P3 Warsaw II.

P3 zainwestował na rynku warszawskim i kupił grunty pod nowe obiekty magazynowe. Deweloper zapowiada parki miejskie - P3 Warsaw I i P3 Warsaw II - które będą odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnię dedykowaną logistyce miejskiej. 

Decyzję o powiększeniu naszego portfolio o tereny przeznaczone dla logistyki miejskiej podjęliśmy ze świadomością rosnącej popularności zamówień on-line i coraz wyższych wymagań konsumentów dotyczących czasu dostawy. W tym kontekście ważne jest lokowanie centrów dystrybucji jak najbliżej klienta końcowego. Centralne położenie nabytych przez P3 działek, bardzo dobra infrastruktura w ich pobliżu oraz możliwość dotarcia do ponad 2,6 mln potencjalnych klientów docelowych mieszkających w aglomeracji warszawskiej, są odpowiedzią na potrzeby coraz większego grona naszych najemców - komentuje Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

 Magazyny w regionie Warszawy

Lokalizacja P3 Warsaw I to gmina Lesznowola, ok. 13 km od obwodnicy i 8 km od trasy ekspresowej S8. Inwestycja docelowo składać się będzie z dwóch obiektów typu BTS o łącznej powierzchni ok. 80 000 mkw. Z kolei projekt P3 Warsaw II położony jest przy ul. Faradaya w Warszawie. Dzielić się będzie na dwa budynki o łącznej przestrzeni 24 000 mkw. Minimalny moduł to 1 350 mkw.

W obu inwestycjach deweloper zaplanował rozwiązania energooszczędne, takie jak oświetlenie LED z systemem automatycznego sterowania DALI, krany z perlatorami na podczerwień oraz stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Budynki zostaną certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie "Very Good".

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rusza z nową inwestycją pod Warszawą

Hillwood Polska zbuduje nowoczesny park logistyczny w Grodzisku Mazowieckim. Nowa inwestycja powstanie zaledwie 15 minut drogi od centrum Warszawy i będzie składać się z dwóch hal magazynowych o łącznej powierzchni prawie 88 tys mkw. Pierwsza hala o powierzchni ponad 50 tys mkw ma zostać oddana do użytku w połowie lutego przyszłego roku.

02 kwietnia 2024
CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

Deweloper CTP ukończył budowę dwóch kolejnych budynków w ramach kompleksu CTPark Warsaw South, powiększając stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 mkw. W rezultacie kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest teraz prawie gotowy w 90%.

22 lutego 2024
GLP Warsaw VI Logistics Centre: nowa inwestycja stawia na energooszczędność

GLP rozpoczęła budowę centrum magazynowego w Starym Koniku, położonym bezpośrednio przy wschodniej granicy Warszawy. Obiekt o powierzchni około 37 tys. mkw. zostanie wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które przełożą się na istotne zmniejszenie emisji CO2 podczas eksploatacji budynku. GLP Warsaw VI Logistics Centre stanie się najbardziej energooszczędnym budynkiem w portfolio GLP w Polsce.

08 lutego 2024
Cushman & Wakefield