SEGRO kupuje grunt w Poznaniu

27 maja 2020

SEGRO kupuje grunt w Poznaniu

Spis treści

Deweloper nabył 7-ha działkę, zwiększając tym potencjał rozbudowy SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki do ponad 210 000 mkw. powierzchni.

SEGRO zakupiło teren do rozbudowy swojego parku w regionie Poznania. Na 7-ha działce powstanie obiekt o powierzchni 28 000 mkw. Obecnie, dzięki dwóm podpisanym umowom najmu, rozpoczyna się budowa pierwszej fazy projektu, której wielkość to 11 350 mkw.

Nowa inwestycja SEGRO pokazuje, że rynek nieruchomości logistycznych i przemysłowych jest nadal w bardzo dobrej kondycji mimo panującej pandemii, a inwestorzy są nadal zainteresowani do angażowania kapitału w ten sektor. Nowy obiekt będzie bardzo dobrze zlokalizowany, w bliskim sąsiedztwie węzłów na autostradzie A2 i z doskonałą widocznością dla tysięcy przejeżdżających tą drogą pojazdów - komentuje Maciej Szczepański, Business Development Manager w Cushman & Wakefield.

Jednym z najemców nowego obiektu jest Arjo Polska, międzynarodowy dostawca sprzętu medycznego. Firma, oprócz nowej przestrzeni wynoszącej 7 700 mkw., zajmuje w tym parku również ponad 20 000 mkw.

Magazyny w Poznaniu

SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki to inwestycja centrum logistycznego, którego obecna powierzchnia wynosi 181 600 mkw. Jest on w pełni skomercjalizowany. Nowa faza projektu została tak zaplanowana, aby spełnić wymogi certyfikacji BREEAM.

Park położony jest we wsi Komorniki, ok. 10 km od centrum Poznania. Tuż obok znajduje się węzeł autostrady A2, co zapewnia doskonałe warunki komunikacyjne. Z kolei bliskość Poznania zapewnia dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Cushman & Wakefield