SEGRO kupuje grunt w Poznaniu

28 maja 2020

Deweloper nabył 7-ha działkę, zwiększając tym potencjał rozbudowy SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki do ponad 210 000 mkw. powierzchni.

SEGRO zakupiło teren do rozbudowy swojego parku w regionie Poznania. Na 7-ha działce powstanie obiekt o powierzchni 28 000 mkw. Obecnie, dzięki dwóm podpisanym umowom najmu, rozpoczyna się budowa pierwszej fazy projektu, której wielkość to 11 350 mkw.

Nowa inwestycja SEGRO pokazuje, że rynek nieruchomości logistycznych i przemysłowych jest nadal w bardzo dobrej kondycji mimo panującej pandemii, a inwestorzy są nadal zainteresowani do angażowania kapitału w ten sektor. Nowy obiekt będzie bardzo dobrze zlokalizowany, w bliskim sąsiedztwie węzłów na autostradzie A2 i z doskonałą widocznością dla tysięcy przejeżdżających tą drogą pojazdów - komentuje Maciej Szczepański, Business Development Manager w Cushman & Wakefield.

Jednym z najemców nowego obiektu jest Arjo Polska, międzynarodowy dostawca sprzętu medycznego. Firma, oprócz nowej przestrzeni wynoszącej 7 700 mkw., zajmuje w tym parku również ponad 20 000 mkw.

Magazyny w Poznaniu

SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki to inwestycja centrum logistycznego, którego obecna powierzchnia wynosi 181 600 mkw. Jest on w pełni skomercjalizowany. Nowa faza projektu została tak zaplanowana, aby spełnić wymogi certyfikacji BREEAM.

Park położony jest we wsi Komorniki, ok. 10 km od centrum Poznania. Tuż obok znajduje się węzeł autostrady A2, co zapewnia doskonałe warunki komunikacyjne. Z kolei bliskość Poznania zapewnia dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Vilmorin Garden powiększa magazyn u SEGRO w Komornikach

Vilmorin Garden wynajął 10 500 mkw. w ramach nowej hali w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki.

05 lipca 2022
Poczta Polska wprowadzi się do parku Panattoni w Kaliszu

Poczta Polska wynajęła przestrzeń w budującej się hali w ramach Panattoni Park Kalisz. Zajmie 4 500 mkw. powierzchni magazynowej.

14 kwietnia 2022
Big boxy o powierzchni ponad 90 tys. mkw w MLP Poznań West

MLP Group rozpoczyna realizację trzech big boxów. Największy z nich będzie wielkości blisko 50 tys. mkw.

19 stycznia 2022
Cushman & Wakefield