SEGRO kupuje grunt w Poznaniu

28 maja 2020

Deweloper nabył 7-ha działkę, zwiększając tym potencjał rozbudowy SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki do ponad 210 000 mkw. powierzchni.

SEGRO zakupiło teren do rozbudowy swojego parku w regionie Poznania. Na 7-ha działce powstanie obiekt o powierzchni 28 000 mkw. Obecnie, dzięki dwóm podpisanym umowom najmu, rozpoczyna się budowa pierwszej fazy projektu, której wielkość to 11 350 mkw.

Nowa inwestycja SEGRO pokazuje, że rynek nieruchomości logistycznych i przemysłowych jest nadal w bardzo dobrej kondycji mimo panującej pandemii, a inwestorzy są nadal zainteresowani do angażowania kapitału w ten sektor. Nowy obiekt będzie bardzo dobrze zlokalizowany, w bliskim sąsiedztwie węzłów na autostradzie A2 i z doskonałą widocznością dla tysięcy przejeżdżających tą drogą pojazdów - komentuje Maciej Szczepański, Business Development Manager w Cushman & Wakefield.

Jednym z najemców nowego obiektu jest Arjo Polska, międzynarodowy dostawca sprzętu medycznego. Firma, oprócz nowej przestrzeni wynoszącej 7 700 mkw., zajmuje w tym parku również ponad 20 000 mkw.

Magazyny w Poznaniu

SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki to inwestycja centrum logistycznego, którego obecna powierzchnia wynosi 181 600 mkw. Jest on w pełni skomercjalizowany. Nowa faza projektu została tak zaplanowana, aby spełnić wymogi certyfikacji BREEAM.

Park położony jest we wsi Komorniki, ok. 10 km od centrum Poznania. Tuż obok znajduje się węzeł autostrady A2, co zapewnia doskonałe warunki komunikacyjne. Z kolei bliskość Poznania zapewnia dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Rośnie P3 Poznań. Park podwoi swoją wielkość

P3 otrzymało pozwolenie na rozbudowę swojego parku w podpoznańskich Gądkach. Po zakończeniu kolejnego etapu budowy powierzchnia centrum logistycznego zwiększy się dwukrotnie - park liczyć będzie ponad 420 000 mkw.

25 października 2018
Euro-Net wprowadza się do Prologis park Poznań III

Firma Euro-Net Sp. z o.o. – reprezentowana w transakcji przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield – podpisała umowę przednajmu 1 860 mkw. powierzchni biurowo-magazynowej w powstającym parku logistycznym Prologis Park Poznań III. To pierwsza poznańska inwestycja dewelopera w koncepcie Small Business Unit (SBU).

31 lipca 2018
SEGRO z nowymi najemcami parków - są nimi pszczoły

Do uli zainstalowanych w parkach SEGRO w Warszawie i w Poznaniu wprowadziło się aż pół miliona pszczół. SEGRO jest pierwszym w Polsce deweloperem i właścicielem nowoczesnych powierzchni magazynowych, który w ramach proekologicznych działań zdecydował się na zainstalowanie pasiek w przestrzeni swoich parków logistycznych.

16 kwietnia 2019
Cushman & Wakefield