Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

17 kwietnia 2024

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Spis treści

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

Projekt Hillwood Poznań – Czempiń, zlokalizowany w Głuchowie, został zaprojektowany z myślą o dostosowaniu do potrzeb najemców z różnych branż z sektora produkcyjno-magazynowego. Park będzie składać się z dwóch hal o powierzchni ponad 107 tys mkw oraz 22 tys mkw. 

Korzystna lokalizacja

Jednym z istotnych atutów nowej inwestycji Hillwood Poznań – Czempiń jest dostępność do istotnych szlaków komunikacyjnych oraz Aglomeracji Poznańskiej. Zlokalizowany zaledwie 35 kilometrów od Poznania i około 135 kilometrów od centrum Wrocławia, obiekt umożliwia szybki dostęp do kluczowych ośrodków biznesowych w regionie. Dodatkowo park logistyczno-magazynowy znajduje się bezpośrednio przy drodze ekspresowej S5, zaledwie 18 kilometrów od autostrady A2, co gwarantuje sprawną komunikację zarówno z Warszawą, jak i Berlinem.

Nowoczesne rozwiązanie energetyczne

Obok parku w Czempinie zostanie zainstalowana instalacja fotowoltaiczna, która będzie zasilać w energię elektryczną część wspólną obiektu, a nadwyżki wyprodukowanej energii zostaną bezpłatnie przekazane najemcom. Oba budynki zostaną certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Excellent. 

– Hillwood Poznań – Czempiń jest kolejnym krokiem w ekspansji firmy na polskim rynku nieruchomości przemysłowych i logistycznych. Poznań to dobrze rozwinięty, dojrzały, a przede wszystkim chłonny rynek, co było jednym z kluczowych kryteriów wyboru tej lokalizacji. Nasza decyzja o inwestycji w Czempiniu podyktowana była nie tylko walorami komunikacyjnymi tego miejsca, ale także dostępem do wykwalifikowanych pracowników oraz sprzyjającym klimatem biznesowym. Jesteśmy pewni, że projekt w Czempiniu jest doskonałą propozycją dla firm poszukujących nowoczesnych rozwiązań logistycznych w regionie. – komentuje Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska

– Powstanie Centrum Logistycznego Hillwood Poznań-Czempiń to ogromna szansa dla rozwoju naszego regionu. Ta inwestycja przyniesie nie tylko nowe miejsca pracy, ale także wzmocnienie finansowe budżetu gminy. Jestem dumny z efektów naszej współpracy z firmą Hillwood i wierzę, że ta inwestycja będzie miała pozytywny wpływ na życie mieszkańców Czempinia oraz okolicznych miejscowości. – mówi Konrad Malicki, Burmistrz Gminy Czempiń

 Także chcesz przeprowadzić budowę własnego projektu? Sprawdź oferty sprzedaży gruntów inwestycyjnych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Park P3 Poznań zyskuje nowych najemców

P3 Logistic Parks podpisał umowę wynajmu powierzchni dla dwóch kolejnych firm w parku P3 Poznań

25 lipca 2023
Cushman & Wakefield