Podstawowe wskaźniki rynkowe
Wskaźnik pustostanów
5,9%
Magazyny do wynajęcia w Poznaniu
Stolica Wielkopolski należy do największych polskich miast. Położenie Poznania w zachodniej części kraju oraz dogodna komunikacja dzięki autostradzie A2, przyciąga wielu inwestorów z Niemiec. Współpraca handlowa z Europą Zachodnią, w tym inwestycje z sektora motoryzacyjnego, są ważnym elementem rozwoju metropolii. Poznań oferuje tereny inwestycyjne aż w pięciu Specjalnych Strefach Ekonomicznych, co stwarza przyjazny klimat do rozwoju działalności inwestycyjnej. Magazyny do wynajęcia w Poznaniu zapewniają dogodne warunki do prowadzenia działalności logistycznej, dystrybucyjnej, produkcyjnej na terenie dynamicznie rozwijającego się regionu.
Projekty magazynowe lokalizowane są w większości w bezpośrednim sąsiedztwie węzłów autostrady A2 (Gądki, Komorniki) czy Zachodniej Obwodnicy Poznania (droga ekspresowa S11) w okolicy Tarnowa Podgórnego. Każdy z tych punktów zapewnia łatwą komunikację zarówno z najważniejszymi rejonami w Polsce jak i jest doskonałym punktem dla dystrybucji w kierunku Europy zachodniej jak i Skandynawii
Rejon Poznania znajduje się wysoko w rankingu zainteresowań najemców, o czym świadczy wysoki udział w wolumenie transakcji zawartych na rynku. Warto także podkreślić znaczący spadek pustostanów oraz duże zainteresowanie powierzchniami w regionie - mówi Magdalena Taciak.
Oferta dla małych, średnich i dużych inwestorów
Powierzchnie magazynowe w Wielkopolsce to oferta dla inwestorów, którzy oczekują wysokich standardów technicznych obiektów przy możliwości swobodnej aranżacji powierzchni magazynowej. Nowoczesne obiekty logistyczne i dystrybucyjne klasy A dostosowane są do wygórowanych potrzeb współczesnej logistyki. Magazyny posiadają dostęp do wszelkich mediów, a moduły powierzchni biurowej i socjalnej są klimatyzowane.
Dobra lokalizacja w konkurencyjnej cenie
Parki dystrybucyjne w tym regionie położone są w strategicznych logistycznie miejscach na terenie Poznania i jego okolicach. Dzięki bliskości głównych szlaków komunikacyjnych (autostradzie A2) dojazd zarówno do centrum miasta, innych części Polski, jak i zachodniej granicy jest szybki, łatwy i dogodny.
Potencjał logistyczny regionu wzrośnie po ukończeniu trasy S5, która zapewni szybkie połączenie Poznania z Dolnym Śląskiem i Pomorzem - dodaje Michał Sikora.
Zalety regionu
DOSKONAŁE MIEJSCE
na inwestycje
Województwo wielkopolskie zaliczane jest przez ekspertów do grupy trzech regionów o najwyższej atrakcyjności inwestowania w kraju. Przesądziły o tym takie czynniki jak: dostępność komunikacyjna, otoczenie biznesu, chłonność rynku, poziom rozwoju przemysłu.
INFRASTRUKTURA
na medal
Wielkopolska charakteryzuje się dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Rozbudowywana sieć dróg i autostrad, modernizowane trasy kolejowe oraz doskonałe zaplecze dla transportu lotniczego sprawiają, że Wielkopolska przyciąga licznych inwestorów
DYSTRYBUCJA
na północ i zachód
Region pełni coraz ważniejszą rolę jako punkt prowadzący dystrybucję w kierunku zachodnim (np. Niemcy) oraz północnym (Skandynawia).
Ciekawostki o regionie Poznania
Niemieccy eksperci ocenili, ze Poznań należy do miast najbardziej atrakcyjnych dla ludzi biznesu w Europie Środkowej i Wschodniej (klasyfikując stolicę Wielkopolski na 5. miejscu wśród 150 miast z tego regionu).
Największy kapitał ulokowały w Wielkopolsce firmy z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Irlandii, Szwecji, Japonii, Holandii i Szwajcarii.
Przedsiębiorstwa z udziałem kapitału zagranicznego zainwestowały około 7 mld USD w rozwój region (w tym najwięcej w przemyśle spożywczym, chemicznym, produkcji urządzeń elektrycznych, środków transportu, maszyn i urządzeń oraz w przetwórstwie papierniczym i poligrafii).