Podstawowe wskaźniki rynkowe

Zasoby
2 mln mkw.
Wskaźnik pustostanów
8,8%
W budowie
90 tys. mkw.
Czynsze bazowe
2.90 - 3.50 EUR

Magazyny do wynajęcia w Poznaniu

Magazyny do wynajęcia w Poznaniu

Stolica Wielkopolski należy do największych polskich miast. Położenie Poznania w zachodniej części kraju oraz dogodna komunikacja dzięki autostradzie A2, przyciąga wielu inwestorów z Niemiec. Współpraca handlowa z Europą Zachodnią, w tym inwestycje z sektora motoryzacyjnego, są ważnym elementem rozwoju metropolii. Poznań oferuje tereny inwestycyjne aż w pięciu Specjalnych Strefach Ekonomicznych, co stwarza przyjazny klimat do rozwoju działalności inwestycyjnej. Magazyny do wynajęcia w Poznaniu zapewniają dogodne warunki do prowadzenia działalności logistycznej, dystrybucyjnej, produkcyjnej na terenie dynamicznie rozwijającego się regionu.

Projekty magazynowe lokalizowane są w większości w bezpośrednim sąsiedztwie węzłów autostrady A2 (Gądki, Komorniki) czy Zachodniej Obwodnicy Poznania (droga ekspresowa S11) w okolicy Tarnowa Podgórnego. Każdy z tych punktów zapewnia łatwą komunikację zarówno z najważniejszymi rejonami w Polsce jak i jest doskonałym punktem dla dystrybucji w kierunku Europy zachodniej jak i Skandynawii

Rejon Poznania znajduje się wysoko w rankingu zainteresowań najemców, o czym świadczy wysoki udział w wolumenie transakcji zawartych na rynku. Warto także podkreślić znaczący spadek pustostanów oraz duże zainteresowanie powierzchniami w regionie - mówi Maciej Szczepański. 

Oferta dla małych, średnich i dużych inwestorów

Powierzchnie magazynowe w Wielkopolsce to oferta dla inwestorów, którzy oczekują wysokich standardów technicznych obiektów przy możliwości swobodnej aranżacji powierzchni magazynowej. Nowoczesne obiekty logistyczne i dystrybucyjne klasy A dostosowane są do wygórowanych potrzeb współczesnej logistyki. Magazyny posiadają dostęp do wszelkich mediów, a moduły powierzchni biurowej i socjalnej są klimatyzowane.

Dobra lokalizacja w konkurencyjnej cenie

Parki dystrybucyjne w tym regionie położone są w strategicznych logistycznie miejscach na terenie Poznania i jego okolicach. Dzięki bliskości głównych szlaków komunikacyjnych (autostradzie A2) dojazd zarówno do centrum miasta, innych części Polski, jak i zachodniej granic jest szybki, łatwy i dogodny.

Potencjał logistyczny regionu wzrośnie po ukończeniu trasy S5, która zapewni szybkie połączenie Poznania z Dolnym Śląskiem i Pomorzem - dodaje Michał Sikora. 

Zalety regionu

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

DOSKONAŁE MIEJSCE
na inwestycje

Województwo wielkopolskie zaliczane jest przez ekspertów do grupy trzech regionów o najwyższej atrakcyjności inwestowania w kraju. Przesądziły o tym takie czynniki jak: dostępność komunikacyjna, otoczenie biznesu, chłonność rynku, poziom rozwoju przemysłu.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

INFRASTRUKTURA
na medal

Wielkopolska charakteryzuje się dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Rozbudowywana sieć dróg i autostrad, modernizowane trasy kolejowe oraz doskonałe zaplecze dla transportu lotniczego sprawiają, że Wielkopolska przyciąga licznych inwestorów

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

DYSTRYBUCJA
na północ i zachód

Region pełni coraz ważniejszą rolę jako punkt prowadzący dystrybucję w kierunku zachodnim (np. Niemcy) oraz północnym (Skandynawia).

Ciekawostki o regionie Wielkopolski

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Niemieccy eksperci ocenili, ze Poznań należy do miast najbardziej atrakcyjnych dla ludzi biznesu w Europie Środkowej i Wschodniej (klasyfikując stolicę Wielkopolski na 5. miejscu wśród 150 miast z tego regionu).

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Największy kapitał ulokowały w Wielkopolsce firmy z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Irlandii, Szwecji, Japonii, Holandii i Szwajcarii.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Przedsiębiorstwa z udziałem kapitału zagranicznego zainwestowały około 7 mld USD w rozwój region (w tym najwięcej w przemyśle spożywczym, chemicznym, produkcji urządzeń elektrycznych, środków transportu, maszyn i urządzeń oraz w przetwórstwie papierniczym i poligrafii).


Populacja

Wynagrodzenie

Artykuły z regionu

Ekspansja najemcy w Goodman Poznań Airport Logistics Centre

LiNA Medical rozszerza się w nowej części parku Goodman Poznań Airport Logistics Centre. Zajmie dodatkowe 6 400 mkw.

16 lipca 2019
7R Park Poznań East pierwszym magazynem dewelopera w Poznaniu

Liczący ponad 20 000 mkw. 7R Park Poznań East będzie pierwszym parkiem dewelopera w Wielkopolsce i zrealizowany zostanie w partnerstwie joint venture z Liebrecht & wooD.

17 czerwca 2019
Ruszyła budowa MLP Poznań West

W zeszłym tygodniu wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego parku MLP pod Poznaniem. Inwestycja będzie liczyć prawie 83 000 mkw.

28 maja 2019
Cushman & Wakefield