Nowe inwestycje drogowe z zielonym światłem. Zatwierdzono sześć obwodnic i ekspresówek

08 sierpnia 2018

Kolejnych sześć inwestycji drogowych zostało zatwierdzonych we wtorek przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Prace przygotowawcze pochłoną łącznie około 77 mln złotych, a ich zakończenie planowane jest na 2022 rok.

Realizowane projekty dotyczą dróg ekspresowych S16, S17, S19 (czyli trasy Via Carpatia), S6 (Zachodniej Obwodnicy Szczecina), S12 (na odcinku Piaski – Dorohusk) oraz obwodnicy Ostrołęki, znajdującej się w ciągu drogi krajowej o numerze 53.

„Inwestycja w drogi to bezcenna lokata - nie tylko w bezpieczeństwo, lecz również w rozwój regionów. Zwłaszcza we wschodniej części Polski dostarczenie do miejskich aglomeracji zarówno obwodnic, jak i nowych tras uporządkuje ruch transportowy i umocni obszary podmiejskie przyszłymi nowymi inwestycjami” - komentuje Urszula Rasmussen, Senior Negotiator w Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield.

Większość prac zakończonych zostanie już do 2020 roku. Wyjątkiem jest najdłuższa z zatwierdzonych tras, czyli droga ekspresowa S16, której prace przygotowawcze potrwają do 2023 roku. Fragment tej ekspresówki pomiędzy Ełkiem a Knyszynem liczyć będzie 67 km.

W tym samym czasie prowadzone będą prace przygotowawcze przy trasie S6 – fragment od węzła Goleniów do węzła Kołbaskowo obejmie 51,6 km. W ramach tej inwestycji powstanie 7 nowych węzłów drogowych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

FM Logistic pierwszym najemcą w Panattoni Park Głogów

FM Logistic, operator logistyczny, zdecydował się na najem proekologicznej powierzchni od Panattoni w Głogowie. W transakcji doradzali eksperci Cushman & Wakefield.

28 października 2021
Panattoni: BTS pod e-commerce z BREEAM Excellent

BTS w Świebodzinie otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja obsłuży klientów z branży e-commerce.

21 października 2021
Jeszcze w październiku rusza budowa Panattoni Park Bolesławiec

Deweloper rozpoczyna budowę Panattoni Park Bolesławiec. Inwestycja liczyć będzie 50 000 mkw. oraz otrzyma certyfikat BREEAM na poziomie "Excellent".

08 października 2021
Cushman & Wakefield