Nowe inwestycje drogowe z zielonym światłem. Zatwierdzono sześć obwodnic i ekspresówek

07 sierpnia 2018

Nowe inwestycje drogowe z zielonym światłem. Zatwierdzono sześć obwodnic i ekspresówek

Spis treści

Kolejnych sześć inwestycji drogowych zostało zatwierdzonych we wtorek przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Prace przygotowawcze pochłoną łącznie około 77 mln złotych, a ich zakończenie planowane jest na 2022 rok.

Realizowane projekty dotyczą dróg ekspresowych S16, S17, S19 (czyli trasy Via Carpatia), S6 (Zachodniej Obwodnicy Szczecina), S12 (na odcinku Piaski – Dorohusk) oraz obwodnicy Ostrołęki, znajdującej się w ciągu drogi krajowej o numerze 53.

„Inwestycja w drogi to bezcenna lokata - nie tylko w bezpieczeństwo, lecz również w rozwój regionów. Zwłaszcza we wschodniej części Polski dostarczenie do miejskich aglomeracji zarówno obwodnic, jak i nowych tras uporządkuje ruch transportowy i umocni obszary podmiejskie przyszłymi nowymi inwestycjami” - komentuje Urszula Rasmussen, Senior Negotiator w Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield.

Większość prac zakończonych zostanie już do 2020 roku. Wyjątkiem jest najdłuższa z zatwierdzonych tras, czyli droga ekspresowa S16, której prace przygotowawcze potrwają do 2023 roku. Fragment tej ekspresówki pomiędzy Ełkiem a Knyszynem liczyć będzie 67 km.

W tym samym czasie prowadzone będą prace przygotowawcze przy trasie S6 – fragment od węzła Goleniów do węzła Kołbaskowo obejmie 51,6 km. W ramach tej inwestycji powstanie 7 nowych węzłów drogowych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Zachodniopomorskie europejskim mini-hubem dla e-commerce?

Już ponad 1 mln mkw. istniejących zasobów magazynowych Pomorza Zachodniego jest przeznaczonych do obsługi operacji e-commerce – czytamy w raporcie „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”. Dalszy rozwój tej branży w regionie będzie napędzany przez trend nearshoringu, a głównym kierunkiem napływu nowych inwestycji powinny być kraje skandynawskie i Niemcy.

03 lipca 2023
BestSecret inwestuje w Polsce Zachodniej w Panattoni Park Sulechów III

Niemiecki sklep internetowy otwiera magazyn w Polsce Zachodniej. Zajmie ok. 90 tys. mkw. w Panattoni Park Sulechów III.

07 lipca 2022
BTS dla TEDi w zachodniopomorskim

Panattoni realizuje obiekt BTS o powierzchni 87 300 mkw. w Stargardzie, w województwie zachodniopomorskim.

14 lutego 2022
Cushman & Wakefield