WestSide Szczecin: nowa inwestycja LemonTree w sercu Pomorza Zachodniego

27 czerwca 2024

WestSide Szczecin: nowa inwestycja LemonTree w sercu Pomorza Zachodniego

Spis treści

LemonTree rozpoczyna realizację nowej inwestycji na Pomorzu Zachodnim. WestSide Szczecin to obiekt oferujący około 31 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej, zaprojektowanej z myślą o minimalizowaniu wpływu na środowisko. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowane jest na luty 2025 roku.

Powierzchnia magazynowa w ramach inwestycji WestSide Szczecin została zaprojektowana tak, aby spełniać potrzeby i wymagania firm z różnych branż i sektorów. Obiekt jest modułowy, z możliwością wydzielenia minimalnego modułu o powierzchni 3,2 tys. mkw. Dostęp do tej przestrzeni będzie możliwy dzięki co najmniej 3 dokom przeładunkowym oraz bramie na poziomie 0.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa pracowników, ruch ciężarówek został oddzielony od ruchu pieszych, co zapewnia większy komfort pracy w biurowcach, pod którymi nie będzie odbywał się transport ciężarowy.

Szczecin: miejsce z potencjałem biznesowym

Nowy obiekt LemonTree zlokalizowany jest w południowo-zachodniej części Szczecina, w pobliżu bezpośredniego zjazdu na nowo wybudowaną obwodnicę Przecławia (DK13). W kilka minut można stąd dotrzeć na autostradę A6 i do centrum miasta, a do portu morskiego Szczecin-Świnoujście zajmuje to około 15 minut. W sąsiedztwie obiektu znajduje się również centrum handlowe z licznymi sklepami i punktami usługowymi.

– Dobrze rozwinięta infrastruktura, w tym bliskość portu morskiego, liczne uczelnie i instytucje badawcze, a także wysoko wykwalifikowani eksperci – to wszystko sprawia, że Szczecin jest niezwykle atrakcyjną lokalizacją z punktu widzenia najemców oraz inwestorów. Miejsce z tak dużym potencjałem biznesowym wykazuje jednocześnie stałe zapotrzebowanie na powierzchnie produkcyjno-logistyczne najwyższej jakości, szczególnie na lewobrzeżu Szczecina, gdzie do tej pory nie powstało zbyt wielu obiektów tego typu. WestSide Szczecin to nasza odpowiedź na te potrzeby. W obliczu dynamicznych zmian na rynku, dajemy naszym partnerom możliwość rozwijania biznesu w komfortowych, dostosowanych do dzisiejszych realiów warunkach – mówi Maciej Krawiecki, COO, Head of Development and Leasing w LemonTree

Eko-innowacje w parze z ekonomicznymi korzyściami

Inwestycja LemonTree zostanie wyposażona w zaawansowane technologicznie rozwiązania, które nie tylko zmniejszą jej wpływ na środowisko naturalne, ale również umożliwią optymalizację operacji klientów. Zamiast tradycyjnych rozwiązań, takich jak promienniki gazowe czy wentylatory dachowe, obiekt będzie wyposażony w nowoczesne rozwiązania, takie jak pompy ciepła i nawiewno-wywiewne centrale wentylacyjne. Połączenie tych systemów z instalacją fotowoltaiczną na dachu znacząco obniży zapotrzebowanie na energię, co przyczyni się do istotnych oszczędności szacowanych na 450 tysięcy złotych rocznie na rachunkach za prąd.

Podczas procesu budowlanego zostanie użyta zielona stal, składająca się co najmniej z 80% materiału pochodzącego z recyklingu. Będzie ona produkowana w piecach zasilanych energią elektryczną pochodzącą z odnawialnych źródeł, co znacząco zmniejszy ślad węglowy już na wczesnym etapie tej inwestycji.

– LemonTree działa w oparciu o zrównoważony model biznesowy. To fundament naszej działalności i przewaga rynkowa, która nie tylko ma przysłużyć się środowisku, ale zapewnia również długoterminowe korzyści ekonomiczne dla wszystkich interesariuszy. W tym duchu chcemy realizować nasze projekty, w tym także WestSide Szczecin. Jestem przekonany, że będzie to dla naszych najemców idealne miejsce do prowadzenia działalności – komentuje Bartłomiej Krawiecki, CEO LemonTree

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Rozbudowa logistyki zwrotów przez Hermes Fulfilment w Polsce

W I kwartale ubiegłego roku firma Hermes Fulfilment otworzyła swój pierwszy na terenie Polski magazyn obsługi zwrotów. Obiekt o powierzchni 40 000 mkw. wchodzi w skład kompleksu produkcyjno-magazynowym CTParku Iłowa. Niemiecki dostawca usług magazynowych podsumowuje pierwszy rok działalności w Polsce i zapowiada długoterminową obecność.

26 marca 2024
Zachodniopomorskie europejskim mini-hubem dla e-commerce?

Już ponad 1 mln mkw. istniejących zasobów magazynowych Pomorza Zachodniego jest przeznaczonych do obsługi operacji e-commerce – czytamy w raporcie „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”. Dalszy rozwój tej branży w regionie będzie napędzany przez trend nearshoringu, a głównym kierunkiem napływu nowych inwestycji powinny być kraje skandynawskie i Niemcy.

03 lipca 2023
BestSecret inwestuje w Polsce Zachodniej w Panattoni Park Sulechów III

Niemiecki sklep internetowy otwiera magazyn w Polsce Zachodniej. Zajmie ok. 90 tys. mkw. w Panattoni Park Sulechów III.

07 lipca 2022
Cushman & Wakefield