Nowe centrum dystrybucyjne w stolicy - A2 East Warsaw Park

26 marca 2020

Nowe centrum dystrybucyjne w stolicy - A2 East Warsaw Park

Spis treści

Po prawobrzeżnej stronie Warszawy powstanie A2 East Warsaw Park. To jedna z największych inwestycji magazynowych po tej stronie miasta

Panattoni Europe wybuduje nowy park po prawej stronie Wisły - A2 East Warsaw Park. Budowa ruszy już w drugim kwartale 2020 roku, natomiast pierwsi najemcy wprowadzą się wraz z początkiem października 2020 roku. 

Jest to jedno z większych centów logistycznych oferujących tak dużą powierzchnie po prawej stronie Wisły, niosące trochę równowagi dla lewobrzeżnej części stolicy. A2 East Warsaw Park to doskonała odpowiedź dla potrzeb biznesu zlokalizowanego we wschodniej części Warszawy oraz jej okolicach. Bliskość Autostrady A2 oraz wysoki standard obiektu z pewnością przyciągnie wielu najemców - komentuje Tomasz Bulej, Młodszy Negocjator w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield.

Magazyny w okolicach Warszawy

A2 East Warsaw Park składać się będzie z trzech budynków, zaprojektowanych zgodnie z certyfikacja BREEAM na poziomie "Very Good". Deweloper w ramach tej inwestycji dostarczy ok. 80 000 mkw. powierzchni logistycznej. Atutem tego parku będzie jego lokalizacja nieopodal planowanego węzła autostrady A2. Odległość od Warszawy wyniesie ok. 25 km, natomiast od Mińska Mazowieckiego - 16.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Największa w Polsce hala z drewnianą konstrukcją dachu powstaje pod Warszawą

W miejscowości Stary Konik, tuż przy wschodniej granicy Warszawy, trwają prace budowlane nad GLP Warsaw VI Logistics Centre. Projekt wyróżnia się zastosowaniem niestandardowych rozwiązań, które mają istotny wpływ na ograniczenie śladu węglowego. Generealnym wykonawcą jest CFE Polska, a planowane zakończenie budowy przewidziane jest na III kwartał 2024 roku.

08 maja 2024
Hillwood rusza z nową inwestycją pod Warszawą

Hillwood Polska zbuduje nowoczesny park logistyczny w Grodzisku Mazowieckim. Nowa inwestycja powstanie zaledwie 15 minut drogi od centrum Warszawy i będzie składać się z dwóch hal magazynowych o łącznej powierzchni prawie 88 tys mkw. Pierwsza hala o powierzchni ponad 50 tys mkw ma zostać oddana do użytku w połowie lutego przyszłego roku.

02 kwietnia 2024
CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

Deweloper CTP ukończył budowę dwóch kolejnych budynków w ramach kompleksu CTPark Warsaw South, powiększając stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 mkw. W rezultacie kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest teraz prawie gotowy w 90%.

22 lutego 2024
Cushman & Wakefield