Panattoni wybuduje sortownię dla Inpost w Lublinie

04 marca 2020

Panattoni wybuduje sortownię dla Inpost w Lublinie
Inpost uruchomi liczącą 8 100 mkw. sortownię w Panattoni Park Lublin III. W transakcji doradzali eksperci Cushman & Wakefield.

Panattoni Europe buduje sortownię dla Inpost w ramach Panattoni Park Lublin III. Powierzchnia, w pełni dostosowana do wymagań kuriera, będzie liczyła 8 100 mkw. W transakcji najmu pośredniczyli eksperci Cushman & Wakefield.

Powierzchnia w Lublinie to piąta wspólna lokalizacja InPost w inwestycji Panattoni. Wcześniej operator branży KEP otwierał swoje magazyny w Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie i Opolu. 

Sortownia w Lublinie to kolejny etap rozwoju firmy Inpost, tym razem w rejonie Polski Wschodniej. Jest to także potwierdzenie imponującego tempa rozwoju branży kurierskiej. Powierzchnia zlokalizowana na terenie parku magazynowego Panattoni już dziś cechuje się dogodnym dojazdem zarówno z centrum miasta, jak i dróg krajowych okalających miasto, a z racji planowanych kolejnych inwestycji drogowych w regionie, potencjał lokalizacji dodatkowo wzrośnie - komentuje Kamil Żach, Starszy Negocjator w Cushman & Wakefield.

Magazyny w Lublinie

Panattoni Park Lublin III położony jest 5 km od centrum miasta, tuż przy drodze wojewódzkiej nr 822 oraz 2 km od węzła Lublin Zadębie, gdzie łączy się obwodnica Lublina z trasami ekspresowymi S12 i S17. Park zlokalizowany jest 10 km od lotniska międzynarodowego.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Inwestycyjne położenie Lublina - czy inwestować w Lublinie?

Lublin - miasto powszechnie kojarzone ze skokowym postępem zarówno pod względem gospodarczym jak i społecznym, który pozwolił mu dołączyć do stawki najatrakcyjniejszych do życia i prowadzenia biznesu polskich miast.

02 lutego 2022
Zielony terminal przeładunkowy dla DB Schenker

Wraz z początkiem 2021 r. Panattoni dostarczył DB Schenker terminal przeładunkowy w Świdniku. Obiekt uzyskał certyfikat BREEAM z oceną "Very Good".

11 kwietnia 2021
RTV EURO AGD z nowym magazynem w 7R Park Lublin

Euro-net, właściciel sieci handlowej RTV EURO AGD, wynajął powierzchnię w 7R Park Lublin. W transakcji najemcę reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

01 marca 2021
Cushman & Wakefield