Panattoni wybuduje sortownię dla Inpost w Lublinie

03 marca 2020

Panattoni wybuduje sortownię dla Inpost w Lublinie

Spis treści

Inpost uruchomi liczącą 8 100 mkw. sortownię w Panattoni Park Lublin III. W transakcji doradzali eksperci Cushman & Wakefield.

Panattoni Europe buduje sortownię dla Inpost w ramach Panattoni Park Lublin III. Powierzchnia, w pełni dostosowana do wymagań kuriera, będzie liczyła 8 100 mkw. W transakcji najmu pośredniczyli eksperci Cushman & Wakefield.

Powierzchnia w Lublinie to piąta wspólna lokalizacja InPost w inwestycji Panattoni. Wcześniej operator branży KEP otwierał swoje magazyny w Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie i Opolu. 

Sortownia w Lublinie to kolejny etap rozwoju firmy Inpost, tym razem w rejonie Polski Wschodniej. Jest to także potwierdzenie imponującego tempa rozwoju branży kurierskiej. Powierzchnia zlokalizowana na terenie parku magazynowego Panattoni już dziś cechuje się dogodnym dojazdem zarówno z centrum miasta, jak i dróg krajowych okalających miasto, a z racji planowanych kolejnych inwestycji drogowych w regionie, potencjał lokalizacji dodatkowo wzrośnie - komentuje Kamil Żach, Starszy Negocjator w Cushman & Wakefield.

Magazyny w Lublinie

Panattoni Park Lublin III położony jest 5 km od centrum miasta, tuż przy drodze wojewódzkiej nr 822 oraz 2 km od węzła Lublin Zadębie, gdzie łączy się obwodnica Lublina z trasami ekspresowymi S12 i S17. Park zlokalizowany jest 10 km od lotniska międzynarodowego.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Czy warto inwestować w Lublinie? Uwarunkowania inwestycyjne Lublina

Lublin – największy ośrodek kulturowy, akademicki i biznesowy po wschodniej stronie Wisły, z obszarem metropolitalnym liczącym blisko 650 000 mieszkańców. Dobrze wykształcona kadra, konkurencyjne koszty pracy i najmu powierzchni oraz dostęp do dobrej jakości dróg ekspresowych to tylko niektóre atuty wpływające na atrakcyjność inwestycyjną miasta.

28 czerwca 2023
KOSTAL inwestuje w Polsce

KOSTAL Automobil Elektrik, niemiecka firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań dla sektora motoryzacyjnego, podpisała umowę na ponad 17 000 mkw. powierzchni produkcyjnej w Panattoni Park Lublin IV.

21 czerwca 2023
Inwestycyjne położenie Lublina - czy inwestować w Lublinie?

Lublin — miasto powszechnie kojarzone ze skokowym postępem zarówno pod względem gospodarczym jak i społecznym, który pozwolił mu dołączyć do stawki najatrakcyjniejszych do życia i prowadzenia biznesu polskich miast.

02 lutego 2022
Cushman & Wakefield