Cushman & Wakefield doradzał przy jednej z największych transakcji na europejskim rynku magazynowym!

20 listopada 2019

Cushman & Wakefield doradzał przy jednej z największych transakcji na europejskim rynku magazynowym!

Spis treści

Euro-net i Prologis z umową na 160 000 mkw. powierzchni logistycznej w Prologis Park Janki. W rekordowej transakcji pod względem powierzchni zabudowy pośredniczyli eksperci Cushman & Wakefield.

Euro-net, właściciel sieci wyspecjalizowanych sklepów RTV EURO AGD, oferujących elektronikę użytkową, podpisał umowę na przedłużenie najmu i wybudowanie dedykowanych budynków na terenie Prologis Park Janki, tworząc jedno z większych centrów dystrybucyjnych dla handlu tradycyjnego i e-commerce w Europie. Prologis dostarczy dwa budynki BTS, których łączna powierzchnia wyniesie 125 000 mkw. Łączna powierzchnia transakcji wynosi aż 160 000 mkw. i jest to jeden z największych projektów pod względem powierzchni zabudowy w Europie. Pośredniczyła w niej agencja Cushman & Wakefield.

RTV EURO AGD jest liderem na rynku elektroniki użytkowej, a dzięki tej inwestycji chce zoptymalizować swoje działania w obszarze dystrybucji. Nie zapomina przy tym o aspektach związanych ze zrównoważonym rozwojem i o komforcie swoich pracowników. Te wszystkie elementy musiały zostać uwzględnione, aby doszło do finalizacji transakcji. Dla mnie osobiście to 160 000 metrów kwadratowych czystego sukcesu i potwierdzenie, że zrozumienie potrzeb klienta to jedyna słuszna droga do udanych transakcji – powiedziała Joanna Sinkiewicz, Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych.

Gigantyczna transakcja na europejskim rynku magazynowym

Inwestycja powstanie na 24 ha działce, co sprzyja dalszemu rozwojowi w ramach parku. Budynki zostały w pełni dostosowane do wymagań Euro-net. Obiekt będzie posiadał 820 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, 74 dla ciężarowych, cztery wiaty dla rowerzystów i cztery stacje ładowania dla pojazdów elektrycznych. Strefa przydokowa została zaprojektowana tak, aby usprawnić załadunek i rozładunek - cofnięta została pierwsza linia słupów, a całość doświetlono sztucznym światłem 300 lx oraz dziennym do 5%. Powstał podwójny wjazd i wyjazd dla ciężarówek oraz osobne dedykowane punkty dla samochodów osobowych. Wprowadzone również zostały kołowrotki dla ruchu pieszego, które znacznie wspoomgą ruch i zwiększą bezpieczeństwo pracowników.

W budynkach BTS-owych powstaną nowoczesne rozwiązania wspierające procesy zarządzania i obsługi technicznej nieruchomości. Jednym z nich jest system smart meteringu, polegający na zdalnym odczytywaniu i monitorowaniu liczników zużycia wszystkich mediów w obiektach. Wprowadzone zostaną również systemy do zdalnej obsługi technicznej budynków oraz automatycznego odczytu tablic rejestracyjnych.

Magazyny w okolicach Warszawy

Prologis Park Janki to park magazynowy składający się z czterech nowoczesnych hal magazynowych. Powierzchnia wszystkich budynków docelowo wyniesie około 220 000 mkw. Obecnie wybudowane są dwa budynki o łącznej powierzchni prawie 100 000 mkw. Park zlokalizowany jest ok. 15 km od centrum Warszawy i 14 km od międzynarodowego Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie. Nieopodal inwestycji znajduje się węzeł "Wypędy", łączący trasę ekspresową S8 z krajową 7.

Dowiedz się więcej o innych transakcjach na polskim rynku magazynowym - pobierz najnowszy raport MARKETBEAT!

Czy ten artykuł był pomocny?

Raporty do pobrania

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

Deweloper CTP ukończył budowę dwóch kolejnych budynków w ramach kompleksu CTPark Warsaw South, powiększając stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 mkw. W rezultacie kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest teraz prawie gotowy w 90%.

22 lutego 2024
GLP Warsaw VI Logistics Centre: nowa inwestycja stawia na energooszczędność

GLP rozpoczęła budowę centrum magazynowego w Starym Koniku, położonym bezpośrednio przy wschodniej granicy Warszawy. Obiekt o powierzchni około 37 tys. mkw. zostanie wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które przełożą się na istotne zmniejszenie emisji CO2 podczas eksploatacji budynku. GLP Warsaw VI Logistics Centre stanie się najbardziej energooszczędnym budynkiem w portfolio GLP w Polsce.

08 lutego 2024
GLP poszerza portfolio w okolicach Warszawy

GLP nabyła centrum magazynowe o powierzchni 37,6 tys. mkw. w Jankach pod Warszawą. Od tej chwili nieruchomość funkcjonuje pod nazwą GLP Warsaw VII Logistics Centre.

16 stycznia 2024
Cushman & Wakefield