Pod Warszawą powstanie magazyn dla PepsiCo

11 czerwca 2019

Pod Warszawą powstanie magazyn dla PepsiCo
W Mszczonowie ruszyła budowa centralnego magazynu dla amerykańskiego producenta napojów bezalkoholowych. Będzie to największy magazyn dystrybucyjny PepsiCo w Polsce - 58 tys. mkw.

Firma posiada 4 magazyny, z czego 3 znajdują się w odległości do 50 km od nowej inwestycji - w Grodzisku Mazowieckim, Tomaszowie Mazowieckim oraz Michrowie k. Grójca. Strategiczna lokalizacja budowanego magazynu znacznie zoptymalizuje część operacji logistycznych. Stanowi jedną z faz transformacji logistycznej firmy. Koncern posiada również 8 centrów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Obecnie ma w planach zmniejszenie tej liczby do czterech i wybudować je zgodnie z potrzebami organizacji.

– Chcemy dostosować powierzchnię do skali rosnącego biznesu, ze względu na to, że ostatnie lata to dla nas czas dynamicznych wzrostów. Będziemy bardziej efektywnie dostarczać gotowe wyroby z naszych fabryk. To skróci transport i przełoży się na mniejszą emisję CO2. Będziemy też w stanie szybciej realizować dostawy do sklepów lub centrów dystrybucyjnych klientów. Celem jest to, aby ten czas nie przekraczał 48 godzin – powiedział Bernard Wierzbik, dyrektor Działu Obsługi Klienta i Logistyki na Europę Środkową w PepsiCo.

Budowany magazyn będzie nowoczesny, np. wprowadzone zostaną automatyczne wózki widłowe, i pełny innowacyjnych oraz ekologicznych rozwiązań, takich jak oświetlenia LED, panele z rdzeniem PIR, efektywniej izolujące budynek od czynników zewnętrznych, a także panele solarne do podgrzewania wody. Planowane jest również zautomatyzowanie tzw. pickingu, czyli procesu kompletacji różnych wyrobów na palecie, co da możliwość wywiezienia ich aż 5 tys. dziennie. Budynek będzie miał 12 m wysokości oraz wzmocnioną posadzkę.

Deweloper P3 przeprowadza inwestycję PepsiCo. Hala magazynowa powstanie w ramach istniejącego już parku logistycznego P3 Mszczonów. Budynek zostanie oddany w lutym 2020 roku. Wykonawcą budowy jest firma Kajima Poland.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

DIMAX Int. Poland przeprowadza siedzibę do Panattoni Park Pruszków V

Firma DIMAX Int. Poland, specjalizująca się, jako wyłączny importer i przedstawiciel niemieckiej marki Könner & Söhnen w dziedzinie agregatów prądotwórczych oraz maszyn ogrodowych, przeprowadza swoją siedzibę do nowego centrum dystrybucyjnego, Panattoni Park Pruszków V (Ulma). Cała inwestycja obejmuje 3 400 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i biurowej, a to oznacza, że zajmuje ostatni dostępny moduł w tej podwarszawskiej lokalizacji.

26 września 2023
Nowy park magazynowy w Mszczonowie zatwierdzony

Kolejny kamień milowy w katalogu inwestycji LCube już wkrótce stanie się rzeczywistością. LCube, otrzymał zielone światło na budowę nowego parku przemysłowo-magazynowego w Mszczonowie.

30 sierpnia 2023
Frigo Logistics rozszerza sieć dystrybucji w Nowym Dworze

Trwa budowa nowego kompleksu magazynowego dla Frigo Logistics w Nowym Dworze Mazowieckim.

20 lipca 2023
Cushman & Wakefield