Pod Warszawą powstanie magazyn dla PepsiCo

10 czerwca 2019

Pod Warszawą powstanie magazyn dla PepsiCo

Spis treści

W Mszczonowie ruszyła budowa centralnego magazynu dla amerykańskiego producenta napojów bezalkoholowych. Będzie to największy magazyn dystrybucyjny PepsiCo w Polsce - 58 tys. mkw.

Firma posiada 4 magazyny, z czego 3 znajdują się w odległości do 50 km od nowej inwestycji - w Grodzisku Mazowieckim, Tomaszowie Mazowieckim oraz Michrowie k. Grójca. Strategiczna lokalizacja budowanego magazynu znacznie zoptymalizuje część operacji logistycznych. Stanowi jedną z faz transformacji logistycznej firmy. Koncern posiada również 8 centrów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Obecnie ma w planach zmniejszenie tej liczby do czterech i wybudować je zgodnie z potrzebami organizacji.

– Chcemy dostosować powierzchnię do skali rosnącego biznesu, ze względu na to, że ostatnie lata to dla nas czas dynamicznych wzrostów. Będziemy bardziej efektywnie dostarczać gotowe wyroby z naszych fabryk. To skróci transport i przełoży się na mniejszą emisję CO2. Będziemy też w stanie szybciej realizować dostawy do sklepów lub centrów dystrybucyjnych klientów. Celem jest to, aby ten czas nie przekraczał 48 godzin – powiedział Bernard Wierzbik, dyrektor Działu Obsługi Klienta i Logistyki na Europę Środkową w PepsiCo.

Budowany magazyn będzie nowoczesny, np. wprowadzone zostaną automatyczne wózki widłowe, i pełny innowacyjnych oraz ekologicznych rozwiązań, takich jak oświetlenia LED, panele z rdzeniem PIR, efektywniej izolujące budynek od czynników zewnętrznych, a także panele solarne do podgrzewania wody. Planowane jest również zautomatyzowanie tzw. pickingu, czyli procesu kompletacji różnych wyrobów na palecie, co da możliwość wywiezienia ich aż 5 tys. dziennie. Budynek będzie miał 12 m wysokości oraz wzmocnioną posadzkę.

Deweloper P3 przeprowadza inwestycję PepsiCo. Hala magazynowa powstanie w ramach istniejącego już parku logistycznego P3 Mszczonów. Budynek zostanie oddany w lutym 2020 roku. Wykonawcą budowy jest firma Kajima Poland.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rusza z nową inwestycją pod Warszawą

Hillwood Polska zbuduje nowoczesny park logistyczny w Grodzisku Mazowieckim. Nowa inwestycja powstanie zaledwie 15 minut drogi od centrum Warszawy i będzie składać się z dwóch hal magazynowych o łącznej powierzchni prawie 88 tys mkw. Pierwsza hala o powierzchni ponad 50 tys mkw ma zostać oddana do użytku w połowie lutego przyszłego roku.

02 kwietnia 2024
CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

Deweloper CTP ukończył budowę dwóch kolejnych budynków w ramach kompleksu CTPark Warsaw South, powiększając stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 mkw. W rezultacie kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest teraz prawie gotowy w 90%.

22 lutego 2024
GLP Warsaw VI Logistics Centre: nowa inwestycja stawia na energooszczędność

GLP rozpoczęła budowę centrum magazynowego w Starym Koniku, położonym bezpośrednio przy wschodniej granicy Warszawy. Obiekt o powierzchni około 37 tys. mkw. zostanie wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które przełożą się na istotne zmniejszenie emisji CO2 podczas eksploatacji budynku. GLP Warsaw VI Logistics Centre stanie się najbardziej energooszczędnym budynkiem w portfolio GLP w Polsce.

08 lutego 2024
Cushman & Wakefield