Pod Warszawą powstanie magazyn dla PepsiCo

11 czerwca 2019

Pod Warszawą powstanie magazyn dla PepsiCo
W Mszczonowie ruszyła budowa centralnego magazynu dla amerykańskiego producenta napojów bezalkoholowych. Będzie to największy magazyn dystrybucyjny PepsiCo w Polsce - 58 tys. mkw.

Firma posiada 4 magazyny, z czego 3 znajdują się w odległości do 50 km od nowej inwestycji - w Grodzisku Mazowieckim, Tomaszowie Mazowieckim oraz Michrowie k. Grójca. Strategiczna lokalizacja budowanego magazynu znacznie zoptymalizuje część operacji logistycznych. Stanowi jedną z faz transformacji logistycznej firmy. Koncern posiada również 8 centrów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Obecnie ma w planach zmniejszenie tej liczby do czterech i wybudować je zgodnie z potrzebami organizacji.

– Chcemy dostosować powierzchnię do skali rosnącego biznesu, ze względu na to, że ostatnie lata to dla nas czas dynamicznych wzrostów. Będziemy bardziej efektywnie dostarczać gotowe wyroby z naszych fabryk. To skróci transport i przełoży się na mniejszą emisję CO2. Będziemy też w stanie szybciej realizować dostawy do sklepów lub centrów dystrybucyjnych klientów. Celem jest to, aby ten czas nie przekraczał 48 godzin – powiedział Bernard Wierzbik, dyrektor Działu Obsługi Klienta i Logistyki na Europę Środkową w PepsiCo.

Budowany magazyn będzie nowoczesny, np. wprowadzone zostaną automatyczne wózki widłowe, i pełny innowacyjnych oraz ekologicznych rozwiązań, takich jak oświetlenia LED, panele z rdzeniem PIR, efektywniej izolujące budynek od czynników zewnętrznych, a także panele solarne do podgrzewania wody. Planowane jest również zautomatyzowanie tzw. pickingu, czyli procesu kompletacji różnych wyrobów na palecie, co da możliwość wywiezienia ich aż 5 tys. dziennie. Budynek będzie miał 12 m wysokości oraz wzmocnioną posadzkę.

Deweloper P3 przeprowadza inwestycję PepsiCo. Hala magazynowa powstanie w ramach istniejącego już parku logistycznego P3 Mszczonów. Budynek zostanie oddany w lutym 2020 roku. Wykonawcą budowy jest firma Kajima Poland.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Jak przygotować magazyn pod działalność farmaceutyczną?

Sposób przechowywania produktów farmaceutycznych, odpowiedni podział stref magazynowych, zabezpieczenie łańcucha dostaw – to tylko kilka z kluczowych elementów, które należy wziąć pod uwagę podczas przygotowywania powierzchni magazynowej dla firmy farmaceutycznej.

20 stycznia 2023
Amway w MLP Pruszków II

Access Business Group International Polska, przeprowadza się do centrum logistycznego MLP Pruszków II. Do nowego obiektu przeniesie się w połowie maja 2023 r.

13 października 2022
LS Logistics przedłuża się w Nadarzynie u SEGRO

Logistyk przedłuzył umowę i powiększył wynajmowany magazyn w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn. Najemca zajmuje teraz prawie 17 600 mkw.

13 lipca 2022
Cushman & Wakefield