DSV Road dołącza do najemców LCube Rzeszów Airport

09 października 2023

DSV Road dołącza do najemców LCube Rzeszów Airport

Spis treści

Firma DSV – Global Transport and Logistics została nowym najemcą w LCube Rzeszów Airport wynajmując 2 500 mkw. i 360 mkw. na biura.

„Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy doradzać firmie DSV przy wyborze powierzchni magazynowej dla działalności transportowej. Bardzo dobra współpraca z firmą LCube oraz zrozumienie potrzeb naszego Klienta przekładają się na rozwiązanie w postaci dedykowanej jednostki, która spełnia funkcję cross-docka i może obsługiwać przesyłki zawierające towary niebezpieczne (ADR)” – powiedziała Paulina Machałowska, Associate w Cushman & Wakefield Polska.

Magazyn DSV w Rzeszowie (Jasionce)

LCube Rzeszów Airport to park przemysłowo-magazynowy realizowany etapami, którego budowa rozpoczęła się w 2021 roku. Na 5,5-hektarowej działce powstało 25 800 mkw. nowoczesnej przestrzeni magazynowej klasy A. DSV będzie miało dostęp do 2 500 mkw. powierzchni magazynowej i 360 mkw. biura.

Współpraca z DSV w Rzeszowie w kontekście miliardowego programu inwestycji i zielonej transformacji TSL

Przestrzeń w LCube Rzeszów Airport, nowoczesnym obiekcie położonym blisko lotniska w Jasionce, stanowi ciekawe uzupełnienie zasobów magazynowych DSV, szczególnie po ogłoszeniu programu inwestycji na okres 5 lat o łącznej wartości ponad 1 miliarda złotych. Program ten ma na celu wzmocnienie pozycji Polski w europejskich i globalnych łańcuchach dostaw oraz wspieranie zielonej transformacji w branży TSL. Program obejmuje rozwijanie zarówno własnych projektów magazynowych, jak i aktywność na rynku wynajmu powierzchni magazynowych o wysokim standardzie z ekologicznymi rozwiązaniami.

Zrównoważone inwestycje

Dla DSV kwestie związane ze strategią ESG (Environmental, Social, Governance) i ekologią są niezwykle istotne, podobnie jak dla LCube.

Magazyn, który zostanie wynajęty przez DSV, otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie very good. Cały obiekt wyposażony jest między innymi w oświetlenie LED oraz system wykrywania awarii w instalacji kanalizacyjnej z możliwością automatycznego odcięcia dopływu wody. Na terenie parku znajdują się budki dla owadów, wiaty rowerowe oraz stacje ładowania dla samochodów elektrycznych. Ponadto dach został wyposażony w system monitorujący ugięcia i wzmocniony, co umożliwia instalację paneli fotowoltaicznych.

Przeczytaj również o CSR w logistyce.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

CTP rusza z budową pierwszego magazynu na Podkarpaciu

Deweloper CTP rozpoczyna realizację swojego pierwszego kompleksu produkcyjno-logistycznego w regionie. W ramach CTPark Rzeszów powstaną dwa budynki o łącznej powierzchni prawie 50 tys mkw. Oddanie do użytkowania pierwszej fazy tego projektu zaplanowano na trzeci kwartał bieżącego roku.

14 marca 2024
Nowa fabryka dla Knorr-Bremse w Rzeszowie: Inwestycja na miarę globalnego przemysłu

Panattoni właśnie ukończył budowę zakładu produkcyjno-usługowego dla Knorr-Bremse, producenta układów hamulcowych dla pojazdów szynowych i użytkowych. Ta nowa inwestycja przewiduje zatrudnienie co najmniej 400 pracowników i obsługę wielu europejskich rynków.

31 października 2023
Magazyn, jako inwestycja: Otwórz drzwi do pasywnego dochodu

Inwestorzy często lokują swoje środki poprzez zakup gotowego obiektu z podpisaną umową najmu z jednym lub z kilkoma najemcami. Magazyny, mimo że często są niedoceniane, stanowią niezwykle atrakcyjną opcję inwestycyjną, która może przynieść stabilny pasywny dochód. W tym artykule przyjrzymy przedstawię Państwu właśnie jeden z takich obiektów.

18 października 2023
Cushman & Wakefield