Nowa fabryka dla Knorr-Bremse w Rzeszowie: Inwestycja na miarę globalnego przemysłu

31 października 2023

Nowa fabryka dla Knorr-Bremse w Rzeszowie: Inwestycja na miarę globalnego przemysłu

Spis treści

Panattoni właśnie ukończył budowę zakładu produkcyjno-usługowego dla Knorr-Bremse, producenta układów hamulcowych dla pojazdów szynowych i użytkowych. Ta nowa inwestycja przewiduje zatrudnienie co najmniej 400 pracowników i obsługę wielu europejskich rynków.

Region Rzeszowa: Magnes dla międzynarodowych przedsiębiorstw

Region Rzeszowa, w którym powstał ten obiekt, przyciąga międzynarodowych potentatów dzięki doskonałemu dostępowi do wykwalifikowanej siły roboczej oraz bliskości autostrady A4 i drogi S19, będącej częścią trasy "Via Carpatia". W wyniku tego region Rzeszowa przyciąga coraz więcej firm specjalizujących się w zaawansowanej produkcji, takich jak przemysł lotniczy, elektroniczny i automotive. 

Knorr-Bremse: innowacje wspierające bezpieczeństwo i efektywność w transporcie

Firma Knorr-Bremse obecna jest na całym świecie w ponad 30 krajach. Jest dostawcą systemów hamulcowych oraz innych rozwiązań dla pojazdów szynowych i użytkowych. Ich produkty znacząco przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa i efektywności energetycznej w transporcie szynowym i drogowym.

Nowy magazyn Knorr-Bremse w Rzeszowie - wysoki standard i elastyczność

Nowa fabryka Knorr-Bremse korzysta z 19 000 mkw. powierzchni produkcyjnej i 4000 mkw. powierzchni biurowej o wysokim standardzie. To obiekt, który łączy różne funkcje, od badań i rozwoju po produkcję, testowanie i reprezentację. Obiekt został zaprojektowany przez zespół BTS z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb firmy Knorr-Bremse.

W zakładzie zapewniono ergonomiczne stanowiska pracy z widokiem na proces produkcyjny. Obiekt wyposażony jest w pomieszczenia technologiczne, obejmujące testowe laboratoria, malarnie przemysłowe oraz przestrzenie do czyszczenia suchym lodem. Dodatkowo zainstalowano zaawansowane systemy wentylacyjne oraz wysokiej jakości instalacje niskoprądowe. Przygotowano również infrastrukturę pod szyno przewody. Elewacja i wnętrze lobby obiektu zostały podniesione do wyższego standardu, co nadaje mu nowoczesny i atrakcyjny wygląd.

Wprowadzenie do trzech kluczowych jednostek biznesowych

Podczas uroczystości otwarcia nowej fabryki Knorr-Bremse w Rzeszowie, goście mieli okazję zwiedzić zakład, gdzie przedstawiono trzy działające jednostki biznesowe: HVAC, specjalizującą się w produkcji systemów klimatyzacji dla pojazdów szynowych z przyszłym serwisem, Power Electric, zajmującą się produkcją elementów wyposażenia elektrycznego do pojazdów szynowych, oraz Centrum Serwisowe układów hamulcowych pneumatycznych i hydraulicznych dla pojazdów szynowych.

Stolica województwa podkarpackiego do dla Ciebie dogodna lokalizacja? Zobacz już teraz magazyny do wynajęcia w Rzeszowie oraz oferty sprzedaży magazynów w wielu innych lokalizacjach.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

CTP rusza z budową pierwszego magazynu na Podkarpaciu

Deweloper CTP rozpoczyna realizację swojego pierwszego kompleksu produkcyjno-logistycznego w regionie. W ramach CTPark Rzeszów powstaną dwa budynki o łącznej powierzchni prawie 50 tys mkw. Oddanie do użytkowania pierwszej fazy tego projektu zaplanowano na trzeci kwartał bieżącego roku.

14 marca 2024
Magazyn, jako inwestycja: Otwórz drzwi do pasywnego dochodu

Inwestorzy często lokują swoje środki poprzez zakup gotowego obiektu z podpisaną umową najmu z jednym lub z kilkoma najemcami. Magazyny, mimo że często są niedoceniane, stanowią niezwykle atrakcyjną opcję inwestycyjną, która może przynieść stabilny pasywny dochód. W tym artykule przyjrzymy przedstawię Państwu właśnie jeden z takich obiektów.

18 października 2023
DSV Road dołącza do najemców LCube Rzeszów Airport

Firma DSV – Global Transport and Logistics została nowym najemcą w LCube Rzeszów Airport wynajmując 2 500 mkw. i 360 mkw. na biura.

09 października 2023
Cushman & Wakefield