Prologis Park Stryków gotowy miesiąc przed czasem

18 października 2017

Prologis Park Stryków gotowy miesiąc przed czasem

Spis treści

Miesiąc przed terminem zakończono budowę kolejnego magazynu w Prologis Park Stryków. Obiekt typu built-to-suit (BTS) posiada powierzchnię 18,1 tys. mkw.

Magazyn zbudowany został dla firmy Arvato Polska, zajmującej się rozwiązaniami outsourcingowymi, i jest kontynuacją inwestycji z 2016 roku. Dotychczas Arvato wynajmowało 40,4 tys. mkw w Prologis Park Stryków.

Budynek poddany został akredytacji BREEAM, wyposażony jest również w inteligentny system zdalnego odczytywania liczników oraz oświetlenie w wykonane w technologii LED. Magazyn jest energooszczędny, dzięki wykonanym wcześniej badaniom szczelności i termowizyjnym.

- Zastosowaliśmy w nim m.in. wzmocnioną posadzkę, strefy pracy z dodatkowym oświetleniem, jak również przygotowaliśmy budynek do montażu antresoli - powiedziała Ewa Zawadzka, Vice President, Head of Land and Development Prologis na Polskę.

- Stryków od lat uznawany jest za jedną z najlepszych, z dystrybucyjnego punktu widzenia, lokalizacji w kraju. Arvato jest kolejnym najmcą, który rozwija się w tej lokalizacji, potwierdzając tym samym jej atrakcyjności - mówi Paulina Kozłowska, Transaction Coordinator w Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield Polska.

Prologis Park Stryków to nowoczesne centrum logistyczne, zlokalizowane ok. 20 km od Łodzi, tuż przy węźle Stryków (dawniej Stryków II), łączącym autostradę A2 (Poznań-Łódź-Warszawa) z drogą krajową nr 14 (Warszawa-Łódź), oraz blisko drogi nr 71 (Zgierz-Stryków).

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja Panattoni z finansowaniem od PKO BP

Panattoni uzyskało finansowanie w wysokości 23,3 mln euro od PKO Banku Polskiego na realizację Panattoni Park Zgierz. Nowa inwestycja w Polsce Centralnej docelowo obejmie blisko 160 000 mkw powierzchni.

18 czerwca 2024
Panattoni rusza z budową nowego parku w Polsce Centralnej

Panattoni rozpoczęło spekulacyjnie budowę nowego obiektu w województwie łódzkim. Projekt powstający w Zgierzu będzie miał docelową powierzchnię blisko 30 000 mkw. W pierwszej fazie zrealizowane zostanie 13 600 mkw. Ukończenie tego etapu planowane jest na styczeń 2025 r., ale potencjalny najemca może uzyskać wczesny dostęp i rozpocząć prace wewnątrz budynku już w grudniu tego roku.

21 maja 2024
Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield