Prologis Park Stryków gotowy miesiąc przed czasem

19 października 2017

Prologis Park Stryków gotowy miesiąc przed czasem
Miesiąc przed terminem zakończono budowę kolejnego magazynu w Prologis Park Stryków. Obiekt typu built-to-suit (BTS) posiada powierzchnię 18,1 tys. mkw.

Magazyn zbudowany został dla firmy Arvato Polska, zajmującej się rozwiązaniami outsourcingowymi, i jest kontynuacją inwestycji z 2016 roku. Dotychczas Arvato wynajmowało 40,4 tys. mkw w Prologis Park Stryków.

Budynek poddany został akredytacji BREEAM, wyposażony jest również w inteligentny system zdalnego odczytywania liczników oraz oświetlenie w wykonane w technologii LED. Magazyn jest energooszczędny, dzięki wykonanym wcześniej badaniom szczelności i termowizyjnym.

- Zastosowaliśmy w nim m.in. wzmocnioną posadzkę, strefy pracy z dodatkowym oświetleniem, jak również przygotowaliśmy budynek do montażu antresoli - powiedziała Ewa Zawadzka, Vice President, Head of Land and Development Prologis na Polskę.

- Stryków od lat uznawany jest za jedną z najlepszych, z dystrybucyjnego punktu widzenia, lokalizacji w kraju. Arvato jest kolejnym najmcą, który rozwija się w tej lokalizacji, potwierdzając tym samym jej atrakcyjności - mówi Paulina Kozłowska, Transaction Coordinator w Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield Polska.

Prologis Park Stryków to nowoczesne centrum logistyczne, zlokalizowane ok. 20 km od Łodzi, tuż przy węźle Stryków (dawniej Stryków II), łączącym autostradę A2 (Poznań-Łódź-Warszawa) z drogą krajową nr 14 (Warszawa-Łódź), oraz blisko drogi nr 71 (Zgierz-Stryków).

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Kolejna inwestycja Hillwood Polska we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

W Łodzi Chocianowicach powstanie kolejny park logistyczny dewelopera powierzchni produkcyjno-magazynowych. Wartość inwestycji to 54,4 mln euro.

17 listopada 2022
DesleeClama dobiera przestrzeń u SEGRO w Łodzi

Producent włókien do materacy prawie dwukrotnie zwiększył wynajmowaną przestrzeń w SEGRO Business Park Łódź. Zajmuje łącznie ok. 6 500 mkw.

06 maja 2022
Castorama w nowym magazynie od 7R w Łodzi

Do 7R Park Łódź East I wprowadza się nowy najemca, który zajmie łączną powierzchnię 36 tys. mkw.

10 stycznia 2022
Cushman & Wakefield