Prologis Park Stryków gotowy miesiąc przed czasem

18 października 2017

Prologis Park Stryków gotowy miesiąc przed czasem

Spis treści

Miesiąc przed terminem zakończono budowę kolejnego magazynu w Prologis Park Stryków. Obiekt typu built-to-suit (BTS) posiada powierzchnię 18,1 tys. mkw.

Magazyn zbudowany został dla firmy Arvato Polska, zajmującej się rozwiązaniami outsourcingowymi, i jest kontynuacją inwestycji z 2016 roku. Dotychczas Arvato wynajmowało 40,4 tys. mkw w Prologis Park Stryków.

Budynek poddany został akredytacji BREEAM, wyposażony jest również w inteligentny system zdalnego odczytywania liczników oraz oświetlenie w wykonane w technologii LED. Magazyn jest energooszczędny, dzięki wykonanym wcześniej badaniom szczelności i termowizyjnym.

- Zastosowaliśmy w nim m.in. wzmocnioną posadzkę, strefy pracy z dodatkowym oświetleniem, jak również przygotowaliśmy budynek do montażu antresoli - powiedziała Ewa Zawadzka, Vice President, Head of Land and Development Prologis na Polskę.

- Stryków od lat uznawany jest za jedną z najlepszych, z dystrybucyjnego punktu widzenia, lokalizacji w kraju. Arvato jest kolejnym najmcą, który rozwija się w tej lokalizacji, potwierdzając tym samym jej atrakcyjności - mówi Paulina Kozłowska, Transaction Coordinator w Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield Polska.

Prologis Park Stryków to nowoczesne centrum logistyczne, zlokalizowane ok. 20 km od Łodzi, tuż przy węźle Stryków (dawniej Stryków II), łączącym autostradę A2 (Poznań-Łódź-Warszawa) z drogą krajową nr 14 (Warszawa-Łódź), oraz blisko drogi nr 71 (Zgierz-Stryków).

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Łódzkie z potencjałem na 2,5 mln mkw. inwestycji magazynowych – nowy raport regionalny „Uszyj biznes w Łodzi

Unikalnie różnorodna w skali kraju grupa najemców magazynowych, jedyny w Polsce „ring autostradowy”, który wzmocni rozwój logistyki e-commerce oraz nowoczesna, przyciągająca globalnych graczy infrastruktura magazynowa – tak w skrócie przedstawia się sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w regionie łódzkim, którą podsumowuje najnowszy raport Cushman & Wakefield. Co więcej, jak wynika z analizy „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo- produkcyjny Polski Centralnej", potencjał zabezpieczonych przez deweloperów bank gruntów daje możliwość na realizację inwestycji o łącznej powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

08 listopada 2023
MLP Group rozbudowuje infrastrukturę logistyczną w Łodzi

W regionie łódzkim kontynuowana jest rozbudowa infrastruktury logistycznej dzięki nowemu projektowi MLP Group. MLP Business Park Łódź, to nowy obszar oferujący ponad 30 000 mkw. nowoczesnych powierzchni City Logistics, obejmujący także miejsca przeznaczone pod lekką produkcję. Oddanie pierwszych obiektów do użytku planuje się już w drugiej połowie roku 2024.

26 października 2023
Cushman & Wakefield