BestSecret inwestuje w Polsce Zachodniej w Panattoni Park Sulechów III

07 lipca 2022

BestSecret inwestuje w Polsce Zachodniej w Panattoni Park Sulechów III
Niemiecki sklep internetowy otwiera magazyn w Polsce Zachodniej. Zajmie ok. 90 tys. mkw. w Panattoni Park Sulechów III.

Deweloper rozpoczyna budowę Panattoni Park Sulechów III, który w całości został wynajęty przez BestSecret. Najemca będzie zajmować 88 500 mkw. i ma możliwość powiekszęnia powierzchni o kolejne 42 000 mkw. Dodatkowo Panattoni przygotuje przestrzeń do wykorzystania regałów wielokondygnacyjnych (Pick Towers) oraz zapewni podniesienie części budynku. Inwestycja będzie oddawana etapami od stycznia 2023 do czerwca 2023 roku.

Magazyny w Polsce Zachodniej

Dzięki realizacjom Panattoni Sulechów staje się zagłębiem branży odzieżowej i bardzo ważnym hubem dla zachodniej Europy. Już budujemy tu przecież obiekt BTS, który przekroczy 60tys. mkw. dla międzynarodowego przedstawiciela sektora, a teraz powierzchnia dostarczona dla sektora odzieżowego w regionie może się potroić – mówi Aleksandra Kucharek, Development Director w Panattoni.

Obiekt położony jest przy granicy z Niemcami, 30 minut od stolicy regionu - Zielonej Góry. Droga S3 wzdłuż zachodniej granicy znajduje się niecałe 7 km od inwestycji, a lotnisko Zielona Góra-Babimost znajduje się 11 km od obiektu.

Polska Zachodnia coraz bardziej przyciąga inwestorów zagranicznych. Jest to ciekawa lokalizacja pod inwestycje z branży logistycznej oraz dla operacji e-commerce. Zachód Polski staje się modowym hubem e-commercowym dla Europy, a zwłaszcza dla takich krajów jak Niemcy - komentuje Paulina Machałowska, Associate w Cushman & Wakefield.

Ekologia w magazynach

Panattoni Park Sulechów III otrzyma certyfikat środowiskowy zgodnie ze standardem Panattoni metodą BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja spełni wysokie standardy w zakresie efektywności energetycznej, m.in. inteligentne oświetlenie czy kompleksowe olicznikowanie. Deweloper zapewni również na terenie inwestycji infrastrukturę dla rowerzystów oraz punkty ładowania pojazdów elektrycznych. Realizacja zostanie przygotowana we współpracy z ekologami, co pomoże m.in. zadbać o bioróżnorodność inwestycji.

Kolejna międzynarodowa platforma z sektora „Fashion” inwestuje w centrum magazynowo-logistyczne na terenie Polski. Pochodząca z Niemiec marka BestSecret przygotowuje się ekspansji w regionie Europy Centralno-Wschodniej, inwestując w zaplecze operacyjne jednocześnie zabezpiecza rozwój platformy w najbliższych latach. BestSecret nie przypadkowo postawiło na lokalizację Panattoni Park Sulechów III – bliskość do zachodniej granicy oraz dostęp do zasób ludzkich w sąsiadujących aglomeracjach, skłoniło do wyboru Sulechowa jako hub’u dla modowego e-commerce’u - komentuje Michał Brzeziński, Associate, e-Commerce w Cushman & Wakefield.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

BTS dla TEDi w zachodniopomorskim

Panattoni realizuje obiekt BTS o powierzchni 87 300 mkw. w Stargardzie, w województwie zachodniopomorskim.

14 lutego 2022
FM Logistic pierwszym najemcą w Panattoni Park Głogów

FM Logistic, operator logistyczny, zdecydował się na najem proekologicznej powierzchni od Panattoni w Głogowie. W transakcji doradzali eksperci Cushman & Wakefield.

28 października 2021
Panattoni: BTS pod e-commerce z BREEAM Excellent

BTS w Świebodzinie otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja obsłuży klientów z branży e-commerce.

21 października 2021
Cushman & Wakefield