Panattoni rusza z budową nowego parku w Polsce Centralnej

21 maja 2024

Panattoni rusza z budową nowego parku w Polsce Centralnej

Spis treści

Panattoni rozpoczęło spekulacyjnie budowę nowego obiektu w województwie łódzkim. Projekt powstający w Zgierzu będzie miał docelową powierzchnię blisko 30 000 mkw. W pierwszej fazie zrealizowane zostanie 13 600 mkw. Ukończenie tego etapu planowane jest na styczeń 2025 r., ale potencjalny najemca może uzyskać wczesny dostęp i rozpocząć prace wewnątrz budynku już w grudniu tego roku.

Budowa hali ruszyła na początku maja. Nowa inwestycja docelowo zaoferuje blisko 30 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej, dostosowanej do potrzeb branży logistycznej, e-commerce oraz innych sektorów, które wymagają efektywnego zarządzania towarami. Hala zostanie wyposażona w liczne doki rozładunkowe, co umożliwi szybki przepływ towarów i optymalizację procesów logistycznych.

– Nasza nowa łódzka inwestycja doskonale wpisuje się w strategię rozwoju Panattoni, koncentrując się na optymalizacji łańcucha dostaw naszych klientów. Wysoki standard realizacji i strategiczna lokalizacja to klucz do sukcesu w dynamicznie rozwijającym się sektorze e-commerce i logistyki – komentuje Katarzyna Kujawiak, Development Director w Panattoni.

Miejsce sprzyjające operacjom logistycznym

Powstający park znajduje się w strategicznym punkcie centralnej Polski, co zapewnia korzystne warunki dla operacji logistycznych oraz dystrybucyjnych na skalę krajową i międzynarodową. Park położony jest zaledwie 14 km od Łodzi i około 5 km od autostrady A2 oraz węzła Emilia, co gwarantuje łatwy dostęp do głównych korytarzy transportowych w Polsce i Europie. Dodatkowo, w pobliżu obiektu przebiega nowa droga ekspresowa S14, która znacząco zwiększyła logistyczne możliwości regionu, umacniając jego pozycję jako ważnego hubu przeładunkowego. W okolicy znajduje się również Intermodalny Terminal Kontenerowy, łączący Chiny z Europą Zachodnią.

Inwestycja skoncentrowana na zrównoważonym rozwoju 

Budynek zostanie poddany certyfikacji środowiskowej BREEAM na poziomie Excellent. W ramach projektu przewidziano szereg działań, takich jak wzmocnienie dachu w celu instalacji paneli fotowoltaicznych w magazynach, implementację systemów oszczędzających wodę i energię, oraz zastosowanie innowacyjnych rozwiązań mających na celu poprawę dobrostanu użytkowników. Te rozwiązania obejmują zwiększenie dostępu do naturalnego światła, zoptymalizowane przestrzenie biurowe pod względem akustyki, jakości powietrza oraz komfortu termicznego.

– W regionie łódzkim dostarczyliśmy już ponad 2,2 mln m kw. powierzchni przemysłowej, a w budowie jest kolejne 155 000 m kw. Nowy park, podobnie jak nasze inne projekty w okolicach Łodzi, stanowi odpowiedź na potrzeby najemców poszukujących optymalnych rozwiązań w logistycznym sercu Polski – dodaje Katarzyna Kujawiak.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja Panattoni z finansowaniem od PKO BP

Panattoni uzyskało finansowanie w wysokości 23,3 mln euro od PKO Banku Polskiego na realizację Panattoni Park Zgierz. Nowa inwestycja w Polsce Centralnej docelowo obejmie blisko 160 000 mkw powierzchni.

18 czerwca 2024
Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Łódzkie z potencjałem na 2,5 mln mkw. inwestycji magazynowych – nowy raport regionalny „Uszyj biznes w Łodzi

Unikalnie różnorodna w skali kraju grupa najemców magazynowych, jedyny w Polsce „ring autostradowy”, który wzmocni rozwój logistyki e-commerce oraz nowoczesna, przyciągająca globalnych graczy infrastruktura magazynowa – tak w skrócie przedstawia się sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w regionie łódzkim, którą podsumowuje najnowszy raport Cushman & Wakefield. Co więcej, jak wynika z analizy „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo- produkcyjny Polski Centralnej", potencjał zabezpieczonych przez deweloperów bank gruntów daje możliwość na realizację inwestycji o łącznej powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

08 listopada 2023
Cushman & Wakefield