Podstawowe wskaźniki rynkowe

Zasoby
4,3 mln mkw.
Wskaźnik pustostanów
7,1%
W budowie
352 tys. mkw.
Czynsze bazowe
3,65 - 4,90 EUR

Magazyny do wynajęcia w Łodzi

Magazyny do wynajęcia w Polsce Centralnej

Na obszarze Polski Centralnej przecinają się trasy komunikacyjne A1 oraz A2, będące częścią paneuropejskich korytarzy transportowych. Stolica regionu, czyli post-industrialne miasto Łódź, jako trzecie pod względem populacji miasto w Polsce, zapewnia dobre warunki do rozwoju działalności gospodarczej, obecnie stając się ważnym ośrodkiem usług outsourcingowych. W naszej ofercie znajdują się magazyny do wynajęcia w kluczowych lokalizacjach takich jak Łódź, Stryków czy Piotrków, które dzięki strategicznym węzłom autostradowym i bliskiej odległości do stolicy Polski oferują szczególnie dogodne warunki logistyczne do prowadzenia wymiany towarów z inwestorami krajowymi oraz zagranicznymi.

Polska Centralna to znakomita lokalizacja dla centrów dystrybucyjnych, o czym świadczą rekordowe wyniki po stronie popytu i niespotykana na żadnym innym rynku regionalnym skala nowych inwestycji deweloperskich. Jest to konsekwencja odpowiedniej infrastruktury komunikacyjnej i centralnego położenia, które zapewniają możliwość sprawnej dystrybucji na terenie całego kraju - mówi Kamil Żach.

Możliwość dystrybucji na skalę krajową

Przygotowaliśmy starannie wyselekcjonowaną ofertę magazynów pod wynajem, zlokalizowanych w Polsce Centralnej. Wśród naszych propozycji znajdują się hale do wynajęcia położone w Łodzi oraz w sąsiadujących miejscowościach. Obiekty magazynowo-produkcyjne posiadają bardzo dobry dostęp do strategicznych węzłów komunikacyjnych autostrad A1, A2 oraz drogi ekspresowej S8, co zapewnia możliwość dogodnej i szybkiej dystrybucji towarów na terenie całego kraju.

Polska Centralna coraz częściej wybierana jest również jako lokalizacja centrów logistycznych dla krajów regionu CEE oraz krajów bałtyckich. Szczególnie chętnie wybierają ją największe sieci handlowe oraz firmy związane ze sprzedażą internetową, dlatego też zawierane tu transakcje najmu należą do największych na polskim rynku i najczęściej dotyczą dużych projektów realizowanych w formule BTS - komentuje Żach.

Zalety regionu

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

OBECNOŚĆ NAJWIĘKSZYCH
deweloperów

Centra logistyczne w regionie Polski Centralnej budowane są przez największe firmy deweloperskie sektora magazynowego. Ze względu na strategiczną lokalizację realizowane są tu zarówno duże parki logistyczne, jak i inwestycje BTS dedykowane najemcom z branży handlowej, e-commerce, logistycznej i produkcyjnej.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

LOGISTYCZNE CENTRUM
kraju

Powierzchnie magazynowe w tym regionie to najlepsze rozwiązanie dla firm prowadzących dystrybucję w skali ogólnopolskiej ze względu na dogodną centralną lokalizację oraz dostęp do kluczowych dla kraju dróg.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

BOGATE TRADYCJE
sektora produkcyjnego

Dodatkowym atutem jest możliwość uzyskania zachęt finansowych i ulg w ramach bardzo dobrze funkcjonującej Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz wsparcia w zakresie rozwoju działalności oferowanego przez Łódzką Izbę Przemysłowo-Handlową, Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego czy parki przemysłowo-technologiczne.

Ciekawostki o regionie Polski Centralnej

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

W rankingu fDi Magazine (grupa Financial Times), Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest czwartą specjalną strefą ekonomiczną w kategorii "Top 10 Zones Globally" i jedyną z Polski w tym gronie.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Region Łodzi cieszy się największym zainteresowaniem sieci handlowych oraz biznesu e-commerce.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Transakcje najmu zawierane na tym rynku należą do największych w całym kraju i często dotyczą projektów realizowanych w formule BTS (build-to-suit).


Populacja

Wynagrodzenie

Artykuły z regionu

Łódzkie z potencjałem na 2,5 mln mkw. inwestycji magazynowych – nowy raport regionalny „Uszyj biznes w Łodzi

Unikalnie różnorodna w skali kraju grupa najemców magazynowych, jedyny w Polsce „ring autostradowy”, który wzmocni rozwój logistyki e-commerce oraz nowoczesna, przyciągająca globalnych graczy infrastruktura magazynowa – tak w skrócie przedstawia się sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w regionie łódzkim, którą podsumowuje najnowszy raport Cushman & Wakefield. Co więcej, jak wynika z analizy „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo- produkcyjny Polski Centralnej", potencjał zabezpieczonych przez deweloperów bank gruntów daje możliwość na realizację inwestycji o łącznej powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

08 listopada 2023
MLP Group rozbudowuje infrastrukturę logistyczną w Łodzi

W regionie łódzkim kontynuowana jest rozbudowa infrastruktury logistycznej dzięki nowemu projektowi MLP Group. MLP Business Park Łódź, to nowy obszar oferujący ponad 30 000 mkw. nowoczesnych powierzchni City Logistics, obejmujący także miejsca przeznaczone pod lekką produkcję. Oddanie pierwszych obiektów do użytku planuje się już w drugiej połowie roku 2024.

26 października 2023
E.Leclerc i ID Logistics wspólnie inwestują w przestrzeń magazynową i zieloną energię

Od lipca 2021 r. w Woli Rakowej w okolicach Łodzi działa centralny magazyn sieci E.Leclerc, zarządzany przez ID Logistics. Teraz obie firmy doszły do porozumienia w sprawie rozbudowy hali magazynowej, co spowoduje znaczący wzrost powierzchni centrum dystrybucji.

06 października 2023
Cushman & Wakefield