Podstawowe wskaźniki rynkowe

Zasoby
3,9 mln mkw.
Wskaźnik pustostanów
5,3%
W budowie
549 tys. mkw.
Czynsze bazowe
3,40 - 4,50 EUR

Magazyny do wynajęcia w Łodzi

Magazyny do wynajęcia w Polsce Centralnej

Na obszarze Polski Centralnej przecinają się trasy komunikacyjne A1 oraz A2, będące częścią paneuropejskich korytarzy transportowych. Stolica regionu, czyli post-industrialne miasto Łódź, jako trzecie pod względem populacji miasto w Polsce, zapewnia dobre warunki do rozwoju działalności gospodarczej, obecnie stając się ważnym ośrodkiem usług outsourcingowych. W naszej ofercie znajdują się magazyny do wynajęcia w kluczowych lokalizacjach takich jak Łódź, Stryków czy Piotrków, które dzięki strategicznym węzłom autostradowym i bliskiej odległości do stolicy Polski oferują szczególnie dogodne warunki logistyczne do prowadzenia wymiany towarów z inwestorami krajowymi oraz zagranicznymi.

Polska Centralna to znakomita lokalizacja dla centrów dystrybucyjnych, o czym świadczą rekordowe wyniki po stronie popytu i niespotykana na żadnym innym rynku regionalnym skala nowych inwestycji deweloperskich. Jest to konsekwencja odpowiedniej infrastruktury komunikacyjnej i centralnego położenia, które zapewniają możliwość sprawnej dystrybucji na terenie całego kraju - mówi Kamil Żach.

Możliwość dystrybucji na skalę krajową

Przygotowaliśmy starannie wyselekcjonowaną ofertę magazynów pod wynajem, zlokalizowanych w Polsce Centralnej. Wśród naszych propozycji znajdują się hale do wynajęcia położone w Łodzi oraz w sąsiadujących miejscowościach. Obiekty magazynowo-produkcyjne posiadają bardzo dobry dostęp do strategicznych węzłów komunikacyjnych autostrad A1, A2 oraz drogi ekspresowej S8, co zapewnia możliwość dogodnej i szybkiej dystrybucji towarów na terenie całego kraju.

Polska Centralna coraz częściej wybierana jest również jako lokalizacja centrów logistycznych dla krajów regionu CEE oraz krajów bałtyckich. Szczególnie chętnie wybierają ją największe sieci handlowe oraz firmy związane ze sprzedażą internetową, dlatego też zawierane tu transakcje najmu należą do największych na polskim rynku i najczęściej dotyczą dużych projektów realizowanych w formule BTS - komentuje Żach.

Zalety regionu

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

OBECNOŚĆ NAJWIĘKSZYCH
deweloperów

Centra logistyczne w regionie Polski Centralnej budowane są przez największe firmy deweloperskie sektora magazynowego. Ze względu na strategiczną lokalizację realizowane są tu zarówno duże parki logistyczne, jak i inwestycje BTS dedykowane najemcom z branży handlowej, e-commerce, logistycznej i produkcyjnej.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

LOGISTYCZNE CENTRUM
kraju

Powierzchnie magazynowe w tym regionie to najlepsze rozwiązanie dla firm prowadzących dystrybucję w skali ogólnopolskiej ze względu na dogodną centralną lokalizację oraz dostęp do kluczowych dla kraju dróg.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

BOGATE TRADYCJE
sektora produkcyjnego

Dodatkowym atutem jest możliwość uzyskania zachęt finansowych i ulg w ramach bardzo dobrze funkcjonującej Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz wsparcia w zakresie rozwoju działalności oferowanego przez Łódzką Izbę Przemysłowo-Handlową, Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego czy parki przemysłowo-technologiczne.

Ciekawostki o regionie Polski Centralnej

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

W rankingu fDi Magazine (grupa Financial Times), Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest czwartą specjalną strefą ekonomiczną w kategorii "Top 10 Zones Globally" i jedyną z Polski w tym gronie.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Region Łodzi cieszy się największym zainteresowaniem sieci handlowych oraz biznesu e-commerce.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

Transakcje najmu zawierane na tym rynku należą do największych w całym kraju i często dotyczą projektów realizowanych w formule BTS (build-to-suit).


Populacja

Wynagrodzenie

Artykuły z regionu

Kolejna inwestycja Hillwood Polska we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

W Łodzi Chocianowicach powstanie kolejny park logistyczny dewelopera powierzchni produkcyjno-magazynowych. Wartość inwestycji to 54,4 mln euro.

17 listopada 2022
DesleeClama dobiera przestrzeń u SEGRO w Łodzi

Producent włókien do materacy prawie dwukrotnie zwiększył wynajmowaną przestrzeń w SEGRO Business Park Łódź. Zajmuje łącznie ok. 6 500 mkw.

06 maja 2022
Castorama w nowym magazynie od 7R w Łodzi

Do 7R Park Łódź East I wprowadza się nowy najemca, który zajmie łączną powierzchnię 36 tys. mkw.

10 stycznia 2022
Cushman & Wakefield