Park P3 Poznań zyskuje nowych najemców

25 lipca 2023

Park P3 Poznań zyskuje nowych najemców

Spis treści

P3 Logistic Parks podpisał umowę wynajmu powierzchni dla dwóch kolejnych firm w parku P3 Poznań

Nagel i Orbico dołączają do najemców Parku P3 Poznań

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez P3 Logistic Parks, obecnie ponad 80 proc. dostępnej powierzchni w parku P3 Poznań jest już zapełnione. W gronie nowych najemców znalazły się Nagel Polska oraz Orbico. 

Firma Nagel Polska zajmie w parku P3 Poznań biuro i magazyn o łącznej powierzchni 14 000 mkw. Z tego 13 000 mkw. zostanie wykorzystane na cele magazynowe, a pozostałe 700 mkw. stanowić będą pomieszczenia biurowe.

Orbico Polska, będąca dystrybutorem ponad 50 marek, w tym Vizir, Lenor, Pampers, Fairy, Oral-B, Braun i wiele innych, wynajęła łącznie ponad 10 000 mkw. powierzchni. Z tego 9 650 mkw. zostanie wykorzystane na cele magazynowe, a 450 mkw. na cele biurowe.

„Dodanie firm Nagel i Orbico do naszej społeczności najemców jest dla nas dużym wyróżnieniem i dowodem na to, że park P3 Poznań jest atrakcyjnym miejscem dla firm z różnych sektorów. Cieszymy się, że możemy zaoferować im nowoczesne, funkcjonalne powierzchnie magazynowe oraz wsparcie naszego doświadczonego zespołu,”  – twierdzi Michał Śniadała, Senior Development Manager.

Innowacyjność i ekologiczne rozwiązania w obiektach

Obiekty, w których zostaną umieszczone magazyny dla obu firm, otrzymały certyfikację BREAM na poziomie Excellent, co potwierdza ich jakość i przyjazność dla środowiska. Dzięki zastosowaniu paneli o rdzeniu PIR, magazyny są skutecznie izolowane od wpływu czynników zewnętrznych. Dodatkowo, wzmocniona konstrukcja dachu umożliwi w przyszłości montaż paneli fotowoltaicznych, co przyczyni się do zwiększenia efektywności energetycznej obiektów. Wykorzystanie energooszczędnego oświetlenia LED z systemem automatycznego sterowania DALI oraz technologii podczerwieni w łazienkach podkreśla zaś innowacyjność rozwiązań związanych z ochroną środowiska naturalnego.

Dogodna lokalizacja

Park P3 Poznań cieszy się zainteresowaniem ze strony firm logistycznych. Dogodna lokalizacja, bliskość aglomeracji i bezpośrednie sąsiedztwo autostrady A2 sprawiają, że jest to zachecające miejsce dla firm działających na rynku polskim i europejskim. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Cushman & Wakefield