Park P3 Poznań zyskuje nowych najemców

25 lipca 2023

Park P3 Poznań zyskuje nowych najemców
P3 Logistic Parks podpisał umowę wynajmu powierzchni dla dwóch kolejnych firm w parku P3 Poznań

Nagel i Orbico dołączają do najemców Parku P3 Poznań

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez P3 Logistic Parks, obecnie ponad 80 proc. dostępnej powierzchni w parku P3 Poznań jest już zapełnione. W gronie nowych najemców znalazły się Nagel Polska oraz Orbico. 

Firma Nagel Polska zajmie w parku P3 Poznań biuro i magazyn o łącznej powierzchni 14 000 mkw. Z tego 13 000 mkw. zostanie wykorzystane na cele magazynowe, a pozostałe 700 mkw. stanowić będą pomieszczenia biurowe.

Orbico Polska, będąca dystrybutorem ponad 50 marek, w tym Vizir, Lenor, Pampers, Fairy, Oral-B, Braun i wiele innych, wynajęła łącznie ponad 10 000 mkw. powierzchni. Z tego 9 650 mkw. zostanie wykorzystane na cele magazynowe, a 450 mkw. na cele biurowe.

„Dodanie firm Nagel i Orbico do naszej społeczności najemców jest dla nas dużym wyróżnieniem i dowodem na to, że park P3 Poznań jest atrakcyjnym miejscem dla firm z różnych sektorów. Cieszymy się, że możemy zaoferować im nowoczesne, funkcjonalne powierzchnie magazynowe oraz wsparcie naszego doświadczonego zespołu,”  – twierdzi Michał Śniadała, Senior Development Manager.

Innowacyjność i ekologiczne rozwiązania w obiektach

Obiekty, w których zostaną umieszczone magazyny dla obu firm, otrzymały certyfikację BREAM na poziomie Excellent, co potwierdza ich jakość i przyjazność dla środowiska. Dzięki zastosowaniu paneli o rdzeniu PIR, magazyny są skutecznie izolowane od wpływu czynników zewnętrznych. Dodatkowo, wzmocniona konstrukcja dachu umożliwi w przyszłości montaż paneli fotowoltaicznych, co przyczyni się do zwiększenia efektywności energetycznej obiektów. Wykorzystanie energooszczędnego oświetlenia LED z systemem automatycznego sterowania DALI oraz technologii podczerwieni w łazienkach podkreśla zaś innowacyjność rozwiązań związanych z ochroną środowiska naturalnego.

Dogodna lokalizacja

Park P3 Poznań cieszy się zainteresowaniem ze strony firm logistycznych. Dogodna lokalizacja, bliskość aglomeracji i bezpośrednie sąsiedztwo autostrady A2 sprawiają, że jest to zachecające miejsce dla firm działających na rynku polskim i europejskim. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Mainfreight Poland dołączy do najemców w MLP Poznań West

Operator logistyczny zostanie najemcą rozbudowywanego parku logistycznego MLP Poznań West. Firma Mainfreight Poland będzie korzystać łącznie z blisko 3,2 tys. mkw nowoczesnej powierzchni.

24 stycznia 2023
Nowe magazyny Panattoni w Poznaniu dla firmy z sektora odzieżowego

Spółka wiodąca na globalnym rynku skorzysta z 82 000 mkw. powierzchni w Poznaniu.

27 października 2022
Vilmorin Garden powiększa magazyn u SEGRO w Komornikach

Vilmorin Garden wynajął 10 500 mkw. w ramach nowej hali w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki.

05 lipca 2022
Cushman & Wakefield