Panattoni otrzymał 27,5 mln euro na centrum dystrybucyjne w Zakroczymiu

11 lipca 2023

Panattoni otrzymał 27,5 mln euro na centrum dystrybucyjne w Zakroczymiu
Panattoni, uzyskał kredyt w wysokości 27,5 mln euro na finansowanie centrum dystrybucyjnego Action w Zakroczymiu. Obiekt, zrealizowany w formule BTS (build-to-suit), będzie służył obsłudze 160 sklepów sieci i zatrudni około 300 osób.

Wsparcie finansowe od Berlin Hyp 

Dzięki uzyskanemu kredytowi od Berlin Hyp, Panattoni będzie finansować nowy obiekt dystrybucyjny dla sieci Action. Obiekt będzie magazynować pełen zakres produktów non-food i skorzysta z segmentu biurowego o powierzchni blisko 3000 m kw.

„Centrum dystrybucyjne w Zakroczymiu jest trzynastym tego typu obiektem Action w Europie i trzecim w Polsce. Dwie z krajowych inwestycji z sukcesem zrealizowało Panattoni. Finansowanie uzyskane od banku Berlin Hyp świadczy o zaufaniu instytucji finansowych do naszych realizacji dla niezwykle rozwojowego segmentu dyskontów niespożywczych”  – mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.

Innowacyjne ekologiczne technologie

Inwestycja, która objęła 53 000 mkw. powierzchni, przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent. 

Centrum dystrybucyjne w Zakroczymiu będzie wykorzystywało zrównoważone rozwiązania, takie jak panele słoneczne do podgrzewania wody, inteligentne liczniki energii i wody oraz nowoczesne i energooszczędne oświetlenie. Pracownicy firmy skorzystają również ze stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Inwestycja BTS

Zapotrzebowanie na BTS rośnie z każdym rokiem. Szycie na miarę nie tylko pod kątem technologii czy zielonych rozwiązań, ale także lokalizacji oraz innych indywidualnych wymagań pozwala na szybki rozwój firm.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

DIMAX Int. Poland przeprowadza siedzibę do Panattoni Park Pruszków V

Firma DIMAX Int. Poland, specjalizująca się, jako wyłączny importer i przedstawiciel niemieckiej marki Könner & Söhnen w dziedzinie agregatów prądotwórczych oraz maszyn ogrodowych, przeprowadza swoją siedzibę do nowego centrum dystrybucyjnego, Panattoni Park Pruszków V (Ulma). Cała inwestycja obejmuje 3 400 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i biurowej, a to oznacza, że zajmuje ostatni dostępny moduł w tej podwarszawskiej lokalizacji.

26 września 2023
Nowy park magazynowy w Mszczonowie zatwierdzony

Kolejny kamień milowy w katalogu inwestycji LCube już wkrótce stanie się rzeczywistością. LCube, otrzymał zielone światło na budowę nowego parku przemysłowo-magazynowego w Mszczonowie.

30 sierpnia 2023
Frigo Logistics rozszerza sieć dystrybucji w Nowym Dworze

Trwa budowa nowego kompleksu magazynowego dla Frigo Logistics w Nowym Dworze Mazowieckim.

20 lipca 2023
Cushman & Wakefield