Panattoni otrzymał 27,5 mln euro na centrum dystrybucyjne w Zakroczymiu

11 lipca 2023

Panattoni otrzymał 27,5 mln euro na centrum dystrybucyjne w Zakroczymiu

Spis treści

Panattoni, uzyskał kredyt w wysokości 27,5 mln euro na finansowanie centrum dystrybucyjnego Action w Zakroczymiu. Obiekt, zrealizowany w formule BTS (build-to-suit), będzie służył obsłudze 160 sklepów sieci i zatrudni około 300 osób.

Wsparcie finansowe od Berlin Hyp 

Dzięki uzyskanemu kredytowi od Berlin Hyp, Panattoni będzie finansować nowy obiekt dystrybucyjny dla sieci Action. Obiekt będzie magazynować pełen zakres produktów non-food i skorzysta z segmentu biurowego o powierzchni blisko 3000 m kw.

„Centrum dystrybucyjne w Zakroczymiu jest trzynastym tego typu obiektem Action w Europie i trzecim w Polsce. Dwie z krajowych inwestycji z sukcesem zrealizowało Panattoni. Finansowanie uzyskane od banku Berlin Hyp świadczy o zaufaniu instytucji finansowych do naszych realizacji dla niezwykle rozwojowego segmentu dyskontów niespożywczych”  – mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.

Innowacyjne ekologiczne technologie

Inwestycja, która objęła 53 000 mkw. powierzchni, przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent. 

Centrum dystrybucyjne w Zakroczymiu będzie wykorzystywało zrównoważone rozwiązania, takie jak panele słoneczne do podgrzewania wody, inteligentne liczniki energii i wody oraz nowoczesne i energooszczędne oświetlenie. Pracownicy firmy skorzystają również ze stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Inwestycja BTS

Zapotrzebowanie na BTS rośnie z każdym rokiem. Szycie na miarę nie tylko pod kątem technologii czy zielonych rozwiązań, ale także lokalizacji oraz innych indywidualnych wymagań pozwala na szybki rozwój firm.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rusza z nową inwestycją pod Warszawą

Hillwood Polska zbuduje nowoczesny park logistyczny w Grodzisku Mazowieckim. Nowa inwestycja powstanie zaledwie 15 minut drogi od centrum Warszawy i będzie składać się z dwóch hal magazynowych o łącznej powierzchni prawie 88 tys mkw. Pierwsza hala o powierzchni ponad 50 tys mkw ma zostać oddana do użytku w połowie lutego przyszłego roku.

02 kwietnia 2024
CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

Deweloper CTP ukończył budowę dwóch kolejnych budynków w ramach kompleksu CTPark Warsaw South, powiększając stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 mkw. W rezultacie kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest teraz prawie gotowy w 90%.

22 lutego 2024
GLP Warsaw VI Logistics Centre: nowa inwestycja stawia na energooszczędność

GLP rozpoczęła budowę centrum magazynowego w Starym Koniku, położonym bezpośrednio przy wschodniej granicy Warszawy. Obiekt o powierzchni około 37 tys. mkw. zostanie wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które przełożą się na istotne zmniejszenie emisji CO2 podczas eksploatacji budynku. GLP Warsaw VI Logistics Centre stanie się najbardziej energooszczędnym budynkiem w portfolio GLP w Polsce.

08 lutego 2024
Cushman & Wakefield