Amway w MLP Pruszków II

13 października 2022

Amway w MLP Pruszków II

Spis treści

Access Business Group International Polska, przeprowadza się do centrum logistycznego MLP Pruszków II. Do nowego obiektu przeniesie się w połowie maja 2023 r.

Firma Access Business Group International Polska, zdecydowała o przeniesieniu działalności z parku logistycznego MLP Pruszków I do rozbudowywanego MLP Pruszków II. Z dotychczasowej lokalizacji najemca korzysta od 2005 r. Przekazanie nowego obiektu zaplanowano na połowę maja 2023 r. Ma on liczyć prawie 3 700 mkw., z czego ponad 3 200 mkw. przestrzeni magazynowej. Pozostałe 500 mkw. zostanie przeznaczone na cele biurowe. Generalnym wykonawcą projektu jest EastWave Building Company.

Bardzo cieszymy się z przedłużenia naszej wieloletniej współpracy. Nowy obiekt przygotowywany dla Access Business Group w ramach rozbudowywanego parku Pruszków II będzie dobrze dopasowany do potrzeb klienta. Jesteśmy jednocześnie przekonani, że zwolniona przez ABG powierzchnia w Pruszków I szybko znajdzie nowego lokatora – powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.

Magazyny pod Warszawą

MLP Pruszków II to centrum logistyczne położone w gminie Brwinów, w odległości ok. 5 km od Pruszkowa i 25 km od Warszawy. Park znajduje się między drogą lokalną nr 760 a autostradą A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W pobliżu przebiegają linie kolejowe umożliwiające dystrybucję krajową i międzynarodową. 

To największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu wynosi 393 000 mkw. Wybrane budynki posiadają certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne. Na terenie parku znajduje się też przystanek autobusowy oraz stacja wynajmu rowerów Nextbike.

 

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

CTPark Warsaw South: nowe hale produkcyjno-magazynowe gotowe do użytku

Deweloper CTP ukończył budowę dwóch kolejnych budynków w ramach kompleksu CTPark Warsaw South, powiększając stołeczny rynek magazynowy o ponad 67 000 mkw. W rezultacie kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest teraz prawie gotowy w 90%.

22 lutego 2024
GLP Warsaw VI Logistics Centre: nowa inwestycja stawia na energooszczędność

GLP rozpoczęła budowę centrum magazynowego w Starym Koniku, położonym bezpośrednio przy wschodniej granicy Warszawy. Obiekt o powierzchni około 37 tys. mkw. zostanie wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które przełożą się na istotne zmniejszenie emisji CO2 podczas eksploatacji budynku. GLP Warsaw VI Logistics Centre stanie się najbardziej energooszczędnym budynkiem w portfolio GLP w Polsce.

08 lutego 2024
GLP poszerza portfolio w okolicach Warszawy

GLP nabyła centrum magazynowe o powierzchni 37,6 tys. mkw. w Jankach pod Warszawą. Od tej chwili nieruchomość funkcjonuje pod nazwą GLP Warsaw VII Logistics Centre.

16 stycznia 2024
Cushman & Wakefield