Amway w MLP Pruszków II

13 października 2022

Amway w MLP Pruszków II
Access Business Group International Polska, przeprowadza się do centrum logistycznego MLP Pruszków II. Do nowego obiektu przeniesie się w połowie maja 2023 r.

Firma Access Business Group International Polska, zdecydowała o przeniesieniu działalności z parku logistycznego MLP Pruszków I do rozbudowywanego MLP Pruszków II. Z dotychczasowej lokalizacji najemca korzysta od 2005 r. Przekazanie nowego obiektu zaplanowano na połowę maja 2023 r. Ma on liczyć prawie 3 700 mkw., z czego ponad 3 200 mkw. przestrzeni magazynowej. Pozostałe 500 mkw. zostanie przeznaczone na cele biurowe. Generalnym wykonawcą projektu jest EastWave Building Company.

Bardzo cieszymy się z przedłużenia naszej wieloletniej współpracy. Nowy obiekt przygotowywany dla Access Business Group w ramach rozbudowywanego parku Pruszków II będzie dobrze dopasowany do potrzeb klienta. Jesteśmy jednocześnie przekonani, że zwolniona przez ABG powierzchnia w Pruszków I szybko znajdzie nowego lokatora – powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.

Magazyny pod Warszawą

MLP Pruszków II to centrum logistyczne położone w gminie Brwinów, w odległości ok. 5 km od Pruszkowa i 25 km od Warszawy. Park znajduje się między drogą lokalną nr 760 a autostradą A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W pobliżu przebiegają linie kolejowe umożliwiające dystrybucję krajową i międzynarodową. 

To największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu wynosi 393 000 mkw. Wybrane budynki posiadają certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne. Na terenie parku znajduje się też przystanek autobusowy oraz stacja wynajmu rowerów Nextbike.

 

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Jak przygotować magazyn pod działalność farmaceutyczną?

Sposób przechowywania produktów farmaceutycznych, odpowiedni podział stref magazynowych, zabezpieczenie łańcucha dostaw – to tylko kilka z kluczowych elementów, które należy wziąć pod uwagę podczas przygotowywania powierzchni magazynowej dla firmy farmaceutycznej.

20 stycznia 2023
LS Logistics przedłuża się w Nadarzynie u SEGRO

Logistyk przedłuzył umowę i powiększył wynajmowany magazyn w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn. Najemca zajmuje teraz prawie 17 600 mkw.

13 lipca 2022
Hillwood inwestuje w Łowiczu

Hillwood, rozpoczął budowę nowego parku logistycznego Hillwood Łowicz Południe. Inwestycja zostanie ukończona w pierwszym kwartale przyszłego roku, a pierwszym najemcą będzie sieć Dealz.

06 maja 2022
Cushman & Wakefield