Jeszcze w październiku rusza budowa Panattoni Park Bolesławiec

08 października 2021

Jeszcze w październiku rusza budowa Panattoni Park Bolesławiec

Spis treści

Deweloper rozpoczyna budowę Panattoni Park Bolesławiec. Inwestycja liczyć będzie 50 000 mkw. oraz otrzyma certyfikat BREEAM na poziomie "Excellent".

Panattoni inwestuje w regionie Polski Zachodniej - jeszcze w tym miesiącu ruszy z budową Panattoni Park Bolesławiec. To będzie 22 inwestycja dewelopera na Dolnym Śląsku.

Dostarczamy inwestycje, które pozwalają obsługiwać zarówno rynek niemiecki, jak i całą zachodnią i południową część kontynentu. Przykładem jest Panattoni Park Bolesławiec, który będzie położony zaledwie pół godziny od zachodniej granicy. Ponadto foremny kształt magazynu umożliwi dostosowanie powierzchni do specyfiki działania przyszłych najemców. Szeroka gama zielonych rozwiązań również zwiększy atrakcyjność projektu – mówi Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni.

Magazyny w Polsce Zachodniej

Panattoni Park Bolesławiec liczyć będzie ok. 50 000 mkw. powierzchni logistycznej. Został zaprojektowany zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie "Excellent". W parku zostaną zamontowane rozmaite rozwiązania ekologiczne związane m.in. z redukcją zanieczyszczeń, czy zużyciem wody pitnej.

Park zlokalizowany jest przy węźle Krzyżowa, łączącym autostradą A4 z autostradą A8. Inwestycję dzieli raptem 30 minut drogi od granic z Niemcami, oraz 50 minut z Czechami.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Rozbudowa logistyki zwrotów przez Hermes Fulfilment w Polsce

W I kwartale ubiegłego roku firma Hermes Fulfilment otworzyła swój pierwszy na terenie Polski magazyn obsługi zwrotów. Obiekt o powierzchni 40 000 mkw. wchodzi w skład kompleksu produkcyjno-magazynowym CTParku Iłowa. Niemiecki dostawca usług magazynowych podsumowuje pierwszy rok działalności w Polsce i zapowiada długoterminową obecność.

26 marca 2024
Zachodniopomorskie europejskim mini-hubem dla e-commerce?

Już ponad 1 mln mkw. istniejących zasobów magazynowych Pomorza Zachodniego jest przeznaczonych do obsługi operacji e-commerce – czytamy w raporcie „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”. Dalszy rozwój tej branży w regionie będzie napędzany przez trend nearshoringu, a głównym kierunkiem napływu nowych inwestycji powinny być kraje skandynawskie i Niemcy.

03 lipca 2023
BestSecret inwestuje w Polsce Zachodniej w Panattoni Park Sulechów III

Niemiecki sklep internetowy otwiera magazyn w Polsce Zachodniej. Zajmie ok. 90 tys. mkw. w Panattoni Park Sulechów III.

07 lipca 2022
Cushman & Wakefield