Wirthwein Polska z magazynem w MLP Łódź

31 sierpnia 2021

Wirthwein Polska z magazynem w MLP Łódź

Spis treści

Wirthwein Polska wynajęło przestrzeń w ramach parku logistycznego MLP Łódź. Obiekt dla najemcy gotowy będzie w IV kwartale 2022 roku, a spółka zajmie w nim ponad 6 000 mkw.

Wirthwein Polska, spółka produkująca komponenty z tworzyw sztucznych, podpisała umowę z MLP na wynajem przestrzeni w parku logistycznym w Łodzi. Najemca zajmie ponad 6 000 mkw., z czego 5 600 mkw. przeznaczone będzie na produkcję i magazyn, a pozostała przestrzeń posłuży za biuro. Deweloper rozpocznie realizację we wrześniu br., natomiast oddanie powierzchni planowane jest na IV kwartał 2022 roku. 

Warto też podkreślić, że centralna lokalizacja naszego projektu MLP Łódź, wzbudza duże zainteresowanie wśród inwestorów z Polski jak i zagranicy. Oprócz doskonałego położenia w samym sercu Europy, przyszli najemcy, a w szczególności ich pracownicy będą mieli zapewniony doskonały transport publiczny - powiedziała Agnieszka Góźdź Dyrektor Sprzedaży w MLP Group S.A.

Magazyny w Polsce Centralnej

MLP Łódź to inwestycja nowoczesnego centrum logistycznego w łódzkiej dzielnicy Widzew, zlokalizowanego niedaleko autostrady A1, która ma doskonałe połączenie z autostradą A2 w Strykowie. Park docelowo składać się będzie z dwóch obiektów magazynowych o łącznej przestrzeni ponad 70 000 mkw. i powstanie na działce o powierzchni 16,5 ha. Oba budynki zostały zaprojektowane zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja Panattoni z finansowaniem od PKO BP

Panattoni uzyskało finansowanie w wysokości 23,3 mln euro od PKO Banku Polskiego na realizację Panattoni Park Zgierz. Nowa inwestycja w Polsce Centralnej docelowo obejmie blisko 160 000 mkw powierzchni.

18 czerwca 2024
Panattoni rusza z budową nowego parku w Polsce Centralnej

Panattoni rozpoczęło spekulacyjnie budowę nowego obiektu w województwie łódzkim. Projekt powstający w Zgierzu będzie miał docelową powierzchnię blisko 30 000 mkw. W pierwszej fazie zrealizowane zostanie 13 600 mkw. Ukończenie tego etapu planowane jest na styczeń 2025 r., ale potencjalny najemca może uzyskać wczesny dostęp i rozpocząć prace wewnątrz budynku już w grudniu tego roku.

21 maja 2024
Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield