Wirthwein Polska z magazynem w MLP Łódź

31 sierpnia 2021

Wirthwein Polska wynajęło przestrzeń w ramach parku logistycznego MLP Łódź. Obiekt dla najemcy gotowy będzie w IV kwartale 2022 roku, a spółka zajmie w nim ponad 6 000 mkw.

Wirthwein Polska, spółka produkująca komponenty z tworzyw sztucznych, podpisała umowę z MLP na wynajem przestrzeni w parku logistycznym w Łodzi. Najemca zajmie ponad 6 000 mkw., z czego 5 600 mkw. przeznaczone będzie na produkcję i magazyn, a pozostała przestrzeń posłuży za biuro. Deweloper rozpocznie realizację we wrześniu br., natomiast oddanie powierzchni planowane jest na IV kwartał 2022 roku. 

Warto też podkreślić, że centralna lokalizacja naszego projektu MLP Łódź, wzbudza duże zainteresowanie wśród inwestorów z Polski jak i zagranicy. Oprócz doskonałego położenia w samym sercu Europy, przyszli najemcy, a w szczególności ich pracownicy będą mieli zapewniony doskonały transport publiczny - powiedziała Agnieszka Góźdź Dyrektor Sprzedaży w MLP Group S.A.

Magazyny w Polsce Centralnej

MLP Łódź to inwestycja nowoczesnego centrum logistycznego w łódzkiej dzielnicy Widzew, zlokalizowanego niedaleko autostrady A1, która ma doskonałe połączenie z autostradą A2 w Strykowie. Park docelowo składać się będzie z dwóch obiektów magazynowych o łącznej przestrzeni ponad 70 000 mkw. i powstanie na działce o powierzchni 16,5 ha. Oba budynki zostały zaprojektowane zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Jysk przedłuża najem w Logistic City Piotrków Trybunalski

Jysk zostaje w Logistic City w Piotrkowie Trybunalskim i przedłuża umowę najmu. Zajmuje prawie 70 000 mkw. powierzchni magazynowej.

20 września 2021
ESA logistika powiększyła się u SEGRO w Strykowie

ESA logistika przedłużyła umowę i zwiększyła wynajmowaną przestrzeń w ramach SEGRO Logistics Park Stryków. Firma zajmuje teraz prawie 7 500 mkw.

23 sierpnia 2021
Kuchinox wynajął magazyn w SEGRO Logistics Park Stryków

Firma Kuchinox wprowadzi się do SEGRO Logistics Park Stryków i zajmie ponad 6 500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

15 lipca 2021
Cushman & Wakefield