Wirthwein Polska z magazynem w MLP Łódź

31 sierpnia 2021

Wirthwein Polska z magazynem w MLP Łódź
Wirthwein Polska wynajęło przestrzeń w ramach parku logistycznego MLP Łódź. Obiekt dla najemcy gotowy będzie w IV kwartale 2022 roku, a spółka zajmie w nim ponad 6 000 mkw.

Wirthwein Polska, spółka produkująca komponenty z tworzyw sztucznych, podpisała umowę z MLP na wynajem przestrzeni w parku logistycznym w Łodzi. Najemca zajmie ponad 6 000 mkw., z czego 5 600 mkw. przeznaczone będzie na produkcję i magazyn, a pozostała przestrzeń posłuży za biuro. Deweloper rozpocznie realizację we wrześniu br., natomiast oddanie powierzchni planowane jest na IV kwartał 2022 roku. 

Warto też podkreślić, że centralna lokalizacja naszego projektu MLP Łódź, wzbudza duże zainteresowanie wśród inwestorów z Polski jak i zagranicy. Oprócz doskonałego położenia w samym sercu Europy, przyszli najemcy, a w szczególności ich pracownicy będą mieli zapewniony doskonały transport publiczny - powiedziała Agnieszka Góźdź Dyrektor Sprzedaży w MLP Group S.A.

Magazyny w Polsce Centralnej

MLP Łódź to inwestycja nowoczesnego centrum logistycznego w łódzkiej dzielnicy Widzew, zlokalizowanego niedaleko autostrady A1, która ma doskonałe połączenie z autostradą A2 w Strykowie. Park docelowo składać się będzie z dwóch obiektów magazynowych o łącznej przestrzeni ponad 70 000 mkw. i powstanie na działce o powierzchni 16,5 ha. Oba budynki zostały zaprojektowane zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozbudowuje centrum magazynowe

Hillwood, rozpoczął rozbudowę swojego parku logistycznego w Łodzi Górnej. To krok w kierunku dostarczenia przestrzeni magazynowej dla przedsiębiorstw, zwiększając jej dostępność o prawie 42 000 metrów kwadratowych. Nowa hala jest zaplanowana do ukończenia na początku 2024 roku.

28 września 2023
Notino w MDC2 Park Łódź South

Największy sklep internetowy z perfumami i kosmetykami w Europie, Notino, zdecydował się na wynajem powierzchni o powierzchni ponad 28 000 mkw w MDC2 Park Łódź South. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane przy udziale Cushman & Wakefield, renomowanej firmy doradczej.

13 czerwca 2023
Kolejna inwestycja Hillwood Polska we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

W Łodzi Chocianowicach powstanie kolejny park logistyczny dewelopera powierzchni produkcyjno-magazynowych. Wartość inwestycji to 54,4 mln euro.

17 listopada 2022
Cushman & Wakefield