MLP Gorzów Wielkopolski - nowy park w Polsce Zachodniej

06 lipca 2021

Deweloper zakupił 12-ha grunt inwestycyjny, na którym wybuduje MLP Gorzów Wielkopolski. Budowa liczącego 52 000 mkw. parku ruszy na przełomie I i II kwartału 2022 roku.

MLP Group inwestuje w Polsce Zachodniej i zapowiada budowę centrum logistycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Deweloper zakupił grunt o powierzchni 12 ha - powstanie na nim park magazynowy o powierzchni ok. 52 000 mkw. Budowa ruszy na przełomie I i II kwartału 2022 roku. 

Zgodnie z przyjętą strategią MLP Group wzmacniamy naszą pozycję przy zachodniej granicy Polski, która w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Pozyskany przez nas teren inwestycyjny jest świetnie skomunikowany z trasą S3, a w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się przystanek autobusowy. Pierwsze moduły w parku MLP Gorzów Wielkopolski planujemy oddać najemcom w III kwartale 2022 roku – powiedział Karol Kondrat, Business Development Manager w MLP Group S.A.

Magazyny w Polsce Zachodniej

MLP Gorzów Wielkopolski to pierwsza inwestycja dewelopera w województwie lubuskim. Położenie parku niedaleko granicy niemieckiej idealnie nadaje się pod operacje logistyczne i dystrybucje. Z kolei bliskość centrum Gorzowa Wielkopolskiego zapewni dostęp do wykwalifikowane kadry pracowniczej. Dodatkowo, nowa inwestycja MLP Group zostanie certyfikowana systemem BREEAM.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni Park Legnica w rozbudowie

Deweloper rozbudowuje centrum logistyczne Panattoni Park Legnica dla najemcy zajmującego się renowacją AGD i elektroniki. Firma zajmie 8 500 mkw.

06 lipca 2021
M.W. Logistics najemcą Hillwood Słubice

Firma M.W. Logistics wynajęła powierzchnię logistyczną w parku magazynowym Hillwood Słubice. Najemca zajął 6 800 mkw.

28 marca 2021
W Polsce powstanie największe centrum dystrybucyjne TK Maxx w Europie

W Sulechowie powstanie największa inwestycja dystrybucyjna TK Maxx w Europie. Liczące 61 135 mkw. centrum wybuduje Panattoni.

16 marca 2021
Cushman & Wakefield