MLP Gorzów Wielkopolski - nowy park w Polsce Zachodniej

06 lipca 2021

Deweloper zakupił 12-ha grunt inwestycyjny, na którym wybuduje MLP Gorzów Wielkopolski. Budowa liczącego 52 000 mkw. parku ruszy na przełomie I i II kwartału 2022 roku.

MLP Group inwestuje w Polsce Zachodniej i zapowiada budowę centrum logistycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Deweloper zakupił grunt o powierzchni 12 ha - powstanie na nim park magazynowy o powierzchni ok. 52 000 mkw. Budowa ruszy na przełomie I i II kwartału 2022 roku. 

Zgodnie z przyjętą strategią MLP Group wzmacniamy naszą pozycję przy zachodniej granicy Polski, która w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Pozyskany przez nas teren inwestycyjny jest świetnie skomunikowany z trasą S3, a w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się przystanek autobusowy. Pierwsze moduły w parku MLP Gorzów Wielkopolski planujemy oddać najemcom w III kwartale 2022 roku – powiedział Karol Kondrat, Business Development Manager w MLP Group S.A.

Magazyny w Polsce Zachodniej

MLP Gorzów Wielkopolski to pierwsza inwestycja dewelopera w województwie lubuskim. Położenie parku niedaleko granicy niemieckiej idealnie nadaje się pod operacje logistyczne i dystrybucje. Z kolei bliskość centrum Gorzowa Wielkopolskiego zapewni dostęp do wykwalifikowane kadry pracowniczej. Dodatkowo, nowa inwestycja MLP Group zostanie certyfikowana systemem BREEAM.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

FM Logistic pierwszym najemcą w Panattoni Park Głogów

FM Logistic, operator logistyczny, zdecydował się na najem proekologicznej powierzchni od Panattoni w Głogowie. W transakcji doradzali eksperci Cushman & Wakefield.

28 października 2021
Panattoni: BTS pod e-commerce z BREEAM Excellent

BTS w Świebodzinie otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja obsłuży klientów z branży e-commerce.

21 października 2021
Jeszcze w październiku rusza budowa Panattoni Park Bolesławiec

Deweloper rozpoczyna budowę Panattoni Park Bolesławiec. Inwestycja liczyć będzie 50 000 mkw. oraz otrzyma certyfikat BREEAM na poziomie "Excellent".

08 października 2021
Cushman & Wakefield