DSV Prime Cargo z większą powierzchnią w Panattoni Park Goleniów

01 lipca 2021

DSV Prime Cargo z większą powierzchnią w Panattoni Park Goleniów

Spis treści

DSV Prime Cargo podwaja wynajmowaną powierzchnię magazynową w ramach Panattoni Park Goleniów, zwiększając ją do 10 000 mkw.

DSV Prime Cargo to firma logistyczna będąca częścią struktury DSV Panalpina. Najemca przedłużył swoją umowę najmu w Panattoni Park Goleniów oraz podwoił wynajmowaną przestrzeń, zwiększając ją do 10 000 mkw. Firma do tej pory zajmowała 4 480 mkw. powierzchni magazynowej.

Pomorze Zachodnie to region z ogromny potencjałem i nieustannie rosnącym zainteresowaniem najemców. Raporty za 2020 r. pokazały, że jest to rynek praktycznie pozbawiony pustostanów, a my odczuwamy to szczególnie. Dostarczyliśmy tu 265 000 m kw. i cały czas zgłaszają się do nas chętni na nowe powierzchnie lub na rozszerzenie już zajmowanej, tak jak w przypadku DSV Prime Cargo w ramach Panattoni Park Goleniów – mówi Weronika Mioduszewska, Senior Leasing Manager z Panattoni.

Magazyny w regionie Szczecina

Panattoni Park Goleniów to nowoczesny kompleks magazynowy, składający się z dwóch magazynów. Łączna powierzchnia parku wynosi nieco ponad 54 000 mkw. Do tej pory wybudowane zostało 20 000 mkw. Oba obiekty zostały zaprojektowane zgodnie z certyfikatem BREEAM na poziomie "Very Good".

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Czy sektor OZE zmieni rynek magazynowy?

W Polsce rośnie znaczenie sektora odnawialnych źródeł energii (OZE), co ma bezpośredni wpływ na rynek magazynowy i logistyczny. Nowe inwestycje w farmy fotowoltaiczne i wiatrowe na północy kraju stwarzają specyficzne wymagania dla powierzchni magazynowych, co zmusza deweloperów do dostosowywania swoich ofert.

16 lipca 2024
Panattoni z finansowaniem nowej inwestycji w Szczecinie

Panattoni uzyskało finansowanie na realizację Panattoni Park Szczecin V w postaci kredytu w wysokości 20 mln euro udzielonego przez mBank. Ta nowa inwestycja na Pomorzu Zachodnim będzie miała powierzchnię 30 000 mkw, z czego niemal 1/3 została już wynajęta przez klienta z sektora horeca.

28 marca 2024
Panattoni rusza z centrum dystrybucyjnym w Szczecinie

Panattoni BTS oraz Panattoni Emerging Markets wspólnie zrealizują centrum dystrybucyjne w Szczecinie, które będzie dedykowane firmom z sektora handlu detalicznego. Projekt obejmie powierzchnię około 54 500 m. kw., a zatrudnienie tam znajdzie nawet 500 osób.

13 lutego 2024
Cushman & Wakefield