Zielony terminal przeładunkowy dla DB Schenker

11 kwietnia 2021

Wraz z początkiem 2021 r. Panattoni dostarczył DB Schenker terminal przeładunkowy w Świdniku. Obiekt uzyskał certyfikat BREEAM z oceną "Very Good".

Panattoni wybudował terminal przeładunkowy dla DB Schenker w Świdniku na początku tego roku. Powierzchnia inwestycji wynosi 5 165 mkw. Obiekt przeszedł certyfikację BREEAM na poziomie "Very Good" i jest trzecim budynkiem od dewelopera dla logistyka.

Realizacje dla DB Schneker są doskonałym sprawdzianem naszych możliwości w zakresie dostarczania ekologicznych obiektów, powstałych zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Uzyskując certyfikację dla obiektu w Świdniku, po raz kolejny pokazaliśmy, że nasze realizacje wybiegają poza standard tu i teraz”. I dodaje: „W dwóch kategoriach inwestycja otrzymała ocenę wyższą niż Very Good i traktujemy to jako zapowiedź naszego rozwoju. Pierwsze obiekty na poziomie „Excellent” w polskim portfolio Panattoni już powstają, a w czeskim Chebie w ub. r. ukończyliśmy pierwszą w naszej historii realizację na poziomie Outstanding - komentuje Emilia Dębowska, Sustainability Manager w Panattoni.

Magazyny w regionie Lublina

Terminal ma 46 doków, a część biurowo-socjalna wynosi 665 mkw. Stąd DB Schenker obsługiwać będzie klientów z województwa lubelskiego. Obiekt został wyposażony w nowoczesne technologie i ekologiczne rozwiązania. Część inwestycji napędzana jest przez OZE, emisja CO2 została ograniczona o ok. 30%, zużycie energii o 34%, natomiast zużycie wody o 67%.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

RTV EURO AGD z nowym magazynem w 7R Park Lublin

Euro-net, właściciel sieci handlowej RTV EURO AGD, wynajął powierzchnię w 7R Park Lublin. W transakcji najemcę reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

01 marca 2021
Nowy Jedwabny Szlak z większym terminalem na transport z Chin

PKP Cargo rozbudowuje terminal w Małaszewiczach. Projekt zwiększy możliwości przeładunkowe tego ważnego punktu na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku.

22 czerwca 2020
Panattoni wybuduje sortownię dla Inpost w Lublinie

Inpost uruchomi liczącą 8 100 mkw. sortownię w Panattoni Park Lublin III. W transakcji doradzali eksperci Cushman & Wakefield.

04 marca 2020
Cushman & Wakefield