W Polsce powstanie największe centrum dystrybucyjne TK Maxx w Europie

16 marca 2021

W Sulechowie powstanie największa inwestycja dystrybucyjna TK Maxx w Europie. Liczące 61 135 mkw. centrum wybuduje Panattoni.

Dedykowany obiekt dla TK Maxx, sieci sprzedaży ubrań i AGD w modelu off-price, powstanie na 23-hektarowej działce i liczyć będzie 61 135 mkw. powierzchni, z czego 5 644 mkw. zajmą pomieszczenia biurowe i socjalne. Inwestycja położona będzie 20 km od Zielonej Góry i gotoa będzie na przełomie 2022 i 2023 roku.

Polska dzięki strategicznej lokalizacji w centrum Europy w coraz większym stopniu staje się hubem dla działalności firm na całym kontynencie. Zyskuje na tym zachodnia część kraju, która korzysta z bliskości niemieckiej granicy i przyciąga liderów z różnych branż, stając się idealnym miejscem na rozwój nawet podczas pandemii - powiedziała Dorota Jagodzińska, Managing Director w Panattoni.

Z hubu w Sulechowie TK Maxx obsługiwać będzie cztery rynki - Polskę, Niemcy, Austrię i Holandię. Będzie to także szóste centrum dystrybucyjne firmy na Starym Kontynencie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

BTS dla TEDi w zachodniopomorskim

Panattoni realizuje obiekt BTS o powierzchni 87 300 mkw. w Stargardzie, w województwie zachodniopomorskim.

14 lutego 2022
FM Logistic pierwszym najemcą w Panattoni Park Głogów

FM Logistic, operator logistyczny, zdecydował się na najem proekologicznej powierzchni od Panattoni w Głogowie. W transakcji doradzali eksperci Cushman & Wakefield.

28 października 2021
Panattoni: BTS pod e-commerce z BREEAM Excellent

BTS w Świebodzinie otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja obsłuży klientów z branży e-commerce.

21 października 2021
Cushman & Wakefield