W Polsce powstanie największe centrum dystrybucyjne TK Maxx w Europie

16 marca 2021

W Polsce powstanie największe centrum dystrybucyjne TK Maxx w Europie
W Sulechowie powstanie największa inwestycja dystrybucyjna TK Maxx w Europie. Liczące 61 135 mkw. centrum wybuduje Panattoni.

Dedykowany obiekt dla TK Maxx, sieci sprzedaży ubrań i AGD w modelu off-price, powstanie na 23-hektarowej działce i liczyć będzie 61 135 mkw. powierzchni, z czego 5 644 mkw. zajmą pomieszczenia biurowe i socjalne. Inwestycja położona będzie 20 km od Zielonej Góry i gotoa będzie na przełomie 2022 i 2023 roku.

Polska dzięki strategicznej lokalizacji w centrum Europy w coraz większym stopniu staje się hubem dla działalności firm na całym kontynencie. Zyskuje na tym zachodnia część kraju, która korzysta z bliskości niemieckiej granicy i przyciąga liderów z różnych branż, stając się idealnym miejscem na rozwój nawet podczas pandemii - powiedziała Dorota Jagodzińska, Managing Director w Panattoni.

Z hubu w Sulechowie TK Maxx obsługiwać będzie cztery rynki - Polskę, Niemcy, Austrię i Holandię. Będzie to także szóste centrum dystrybucyjne firmy na Starym Kontynencie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Zachodniopomorskie europejskim mini-hubem dla e-commerce?

Już ponad 1 mln mkw. istniejących zasobów magazynowych Pomorza Zachodniego jest przeznaczonych do obsługi operacji e-commerce – czytamy w raporcie „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”. Dalszy rozwój tej branży w regionie będzie napędzany przez trend nearshoringu, a głównym kierunkiem napływu nowych inwestycji powinny być kraje skandynawskie i Niemcy.

03 lipca 2023
BestSecret inwestuje w Polsce Zachodniej w Panattoni Park Sulechów III

Niemiecki sklep internetowy otwiera magazyn w Polsce Zachodniej. Zajmie ok. 90 tys. mkw. w Panattoni Park Sulechów III.

07 lipca 2022
BTS dla TEDi w zachodniopomorskim

Panattoni realizuje obiekt BTS o powierzchni 87 300 mkw. w Stargardzie, w województwie zachodniopomorskim.

14 lutego 2022
Cushman & Wakefield