W Polsce powstanie największe centrum dystrybucyjne TK Maxx w Europie

16 marca 2021

W Sulechowie powstanie największa inwestycja dystrybucyjna TK Maxx w Europie. Liczące 61 135 mkw. centrum wybuduje Panattoni.

Dedykowany obiekt dla TK Maxx, sieci sprzedaży ubrań i AGD w modelu off-price, powstanie na 23-hektarowej działce i liczyć będzie 61 135 mkw. powierzchni, z czego 5 644 mkw. zajmą pomieszczenia biurowe i socjalne. Inwestycja położona będzie 20 km od Zielonej Góry i gotoa będzie na przełomie 2022 i 2023 roku.

Polska dzięki strategicznej lokalizacji w centrum Europy w coraz większym stopniu staje się hubem dla działalności firm na całym kontynencie. Zyskuje na tym zachodnia część kraju, która korzysta z bliskości niemieckiej granicy i przyciąga liderów z różnych branż, stając się idealnym miejscem na rozwój nawet podczas pandemii - powiedziała Dorota Jagodzińska, Managing Director w Panattoni.

Z hubu w Sulechowie TK Maxx obsługiwać będzie cztery rynki - Polskę, Niemcy, Austrię i Holandię. Będzie to także szóste centrum dystrybucyjne firmy na Starym Kontynencie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni Park Legnica w rozbudowie

Deweloper rozbudowuje centrum logistyczne Panattoni Park Legnica dla najemcy zajmującego się renowacją AGD i elektroniki. Firma zajmie 8 500 mkw.

06 lipca 2021
MLP Gorzów Wielkopolski - nowy park w Polsce Zachodniej

Deweloper zakupił 12-ha grunt inwestycyjny, na którym wybuduje MLP Gorzów Wielkopolski. Budowa liczącego 52 000 mkw. parku ruszy na przełomie I i II kwartału 2022 roku.

06 lipca 2021
M.W. Logistics najemcą Hillwood Słubice

Firma M.W. Logistics wynajęła powierzchnię logistyczną w parku magazynowym Hillwood Słubice. Najemca zajął 6 800 mkw.

28 marca 2021
Cushman & Wakefield