Nowy park logistyczny w regionie Szczecina - Panattoni Park Stargard

09 marca 2021

Panattoni inwestuje w Zachodniopomorskiem. W tym roku ruszy budowa parku logistycznego Panattoni Park Stargard o powierzchni 172 000 mkw.

Panattoni ponownie inwestuje w regionie Szczecina. Jeszcze w tym roku zapowiada budowę Panattoni Park Stargard. Park będzie doskonale skomunikowany nie tylko z regionem skandynawskim, lecz również z Berlinem.

Niemcy to nasz główny partner handlowy od lat, ale teraz Polska wyrasta na głównego dostawcę towarów do Niemiec w Europie. Niemiecki Urząd Statystyczny właśnie poinformował, że Polska po raz pierwszy została piątym najważniejszym partnerem handlowym Niemiec, wyprzedzając w tym zestawieniu Włochy i plasując się za Chinami, Holandią, USA, Francją. To wskazuje na rosnące znaczenie Polski dla niemieckiego handlu zagranicznego. W ubiegłym roku obroty handlowe między naszymi krajami wyniosły blisko 123 mld euro – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director, Panattoni.

Magazyny w regionie Szczecina

Panattoni Park Stargard to projekt składający się z trzech nowoczesnych hal magazynowych, każda licząca ponad 57 000 mkw., o łącznej powierzchni 172 000 mkw. Powstanie na 30-hektarowej działce. Inwestycja zostanie certyfikowana w systemie BREEAM na poziomie "Very Good", a najemcy skorzystają z obniżonych kosztów obsługi w przypadku zużycia wody oraz energii. Panattoni zatroszczy się również o środowisko naturalne wokół parku i dobre samopoczucie przyszłej kadry pracowniczej.

Inwestycja położona jest ok. 34 km od autostrady A6, która jest kontynuacją niemieckiej autostrady A11, częścią polskiej drogi ekspresowej S3, a także częścią międzynarodowego korytarza E65, łączącego Szwecję z Południem Europy. W pobliżu parku znajduje się lotnisko Szczecin-Goleniów, natomiast odległość do centrum Szczecina wynosi 45 km. Od granicy w Świnoujściu projekt dzieli 134 km, natomiast do przejścia w Lubieszynie - 80 km.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

7R rozpoczął budowę 7R Park Szczecin

Deweloper inwestuje na zachodniopomorskim rynku magazynowym - rozpoczęła się budowa 7R Park Szczecin. Powierzchnia parku wyniesie 58 000 mkw.

05 lutego 2021
Hillwood buduje dla DPD w Szczecinie

W północno-zachodniej Polsce powstanie nowy budynek BTS dla branży kurierskiej. Budowany przez Hillwood szczeciński magazyn dla DPD liczyć będzie 5 000 mkw.

31 lipca 2020
Pod Szczecinem powstał magazyn BTS dla Kion

Panattoni zakończył budowę obiektu typu BTS dla grupy KION. Magazyn o powierzchni 44 000 mkw. zlokalizowany jest w Kołbaskowie pod Szczecinem.

17 lipca 2020
Cushman & Wakefield