Nowy park logistyczny w regionie Szczecina - Panattoni Park Stargard

09 marca 2021

Nowy park logistyczny w regionie Szczecina - Panattoni Park Stargard

Spis treści

Panattoni inwestuje w Zachodniopomorskiem. W tym roku ruszy budowa parku logistycznego Panattoni Park Stargard o powierzchni 172 000 mkw.

Panattoni ponownie inwestuje w regionie Szczecina. Jeszcze w tym roku zapowiada budowę Panattoni Park Stargard. Park będzie doskonale skomunikowany nie tylko z regionem skandynawskim, lecz również z Berlinem.

Niemcy to nasz główny partner handlowy od lat, ale teraz Polska wyrasta na głównego dostawcę towarów do Niemiec w Europie. Niemiecki Urząd Statystyczny właśnie poinformował, że Polska po raz pierwszy została piątym najważniejszym partnerem handlowym Niemiec, wyprzedzając w tym zestawieniu Włochy i plasując się za Chinami, Holandią, USA, Francją. To wskazuje na rosnące znaczenie Polski dla niemieckiego handlu zagranicznego. W ubiegłym roku obroty handlowe między naszymi krajami wyniosły blisko 123 mld euro – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director, Panattoni.

Magazyny w regionie Szczecina

Panattoni Park Stargard to projekt składający się z trzech nowoczesnych hal magazynowych, każda licząca ponad 57 000 mkw., o łącznej powierzchni 172 000 mkw. Powstanie na 30-hektarowej działce. Inwestycja zostanie certyfikowana w systemie BREEAM na poziomie "Very Good", a najemcy skorzystają z obniżonych kosztów obsługi w przypadku zużycia wody oraz energii. Panattoni zatroszczy się również o środowisko naturalne wokół parku i dobre samopoczucie przyszłej kadry pracowniczej.

Inwestycja położona jest ok. 34 km od autostrady A6, która jest kontynuacją niemieckiej autostrady A11, częścią polskiej drogi ekspresowej S3, a także częścią międzynarodowego korytarza E65, łączącego Szwecję z Południem Europy. W pobliżu parku znajduje się lotnisko Szczecin-Goleniów, natomiast odległość do centrum Szczecina wynosi 45 km. Od granicy w Świnoujściu projekt dzieli 134 km, natomiast do przejścia w Lubieszynie - 80 km.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni rusza z centrum dystrybucyjnym w Szczecinie

Panattoni BTS oraz Panattoni Emerging Markets wspólnie zrealizują centrum dystrybucyjne w Szczecinie, które będzie dedykowane firmom z sektora handlu detalicznego. Projekt obejmie powierzchnię około 54 500 m. kw., a zatrudnienie tam znajdzie nawet 500 osób.

13 lutego 2024
Energia wiatrowa popłynie z Zachodniopomorskiego

Energetyka wiatrowa, dostarczając ok. 2% energii elektrycznej, jest obecnie światowym liderem zielonych rozwiązań i rozwija się o wiele szybciej niż tradycyjne technologie energetyczne i inne odnawialne źródła energii. Jednym z najbardziej perspektywicznych regionów Polski dla tego segmentu sektora jest województwo zachodniopomorskie. Jak wskazuje raport Cushman & Wakefield „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”, już teraz mamy tutaj do czynienia z rozwojem dużych, profesjonalnych farm wiatrowych, a region ten przoduje pod kątem potencjału ekonomicznego tego rodzaju energetyki, osiągając poziom 14 000 MW i wyprzedzając tym samym o 40% województwa pomorskie i dolnośląskie.

30 sierpnia 2023
Czy zachodniopomorskie może konkurować z rynkami „Wielkiej Piątki” – nowy raport regionalny "Na fali biznesu w Zachodniopomorskim"

Ostatnie lata to okres dynamicznego rozwoju kluczowych inwestycji infrastrukturalnych na terenie Pomorza Zachodniego, które znacząco poprawiły dostępność komunikacyjną regionu i jego potencjał inwestycyjny. Na fali tych zmian rozwijał się też lokalny rynek projektów magazynowych, którego zasoby od 2016 roku wzrosły aż sześciokrotnie. Przed zachodniopomorskim stoi teraz szansa na przyciągnięcie kolejnych inwestycji, tym bardziej, że zabezpieczone przez deweloperów grunty pozwolą na budowę aż 900 000 mkw. powierzchni magazynowo-logistycznej – wynika z raportu „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”.

02 czerwca 2023
Cushman & Wakefield