Nowy park logistyczny w regionie Szczecina - Panattoni Park Stargard

08 marca 2021

Nowy park logistyczny w regionie Szczecina - Panattoni Park Stargard

Spis treści

Panattoni inwestuje w Zachodniopomorskiem. W tym roku ruszy budowa parku logistycznego Panattoni Park Stargard o powierzchni 172 000 mkw.

Panattoni ponownie inwestuje w regionie Szczecina. Jeszcze w tym roku zapowiada budowę Panattoni Park Stargard. Park będzie doskonale skomunikowany nie tylko z regionem skandynawskim, lecz również z Berlinem.

Niemcy to nasz główny partner handlowy od lat, ale teraz Polska wyrasta na głównego dostawcę towarów do Niemiec w Europie. Niemiecki Urząd Statystyczny właśnie poinformował, że Polska po raz pierwszy została piątym najważniejszym partnerem handlowym Niemiec, wyprzedzając w tym zestawieniu Włochy i plasując się za Chinami, Holandią, USA, Francją. To wskazuje na rosnące znaczenie Polski dla niemieckiego handlu zagranicznego. W ubiegłym roku obroty handlowe między naszymi krajami wyniosły blisko 123 mld euro – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director, Panattoni.

Magazyny w regionie Szczecina

Panattoni Park Stargard to projekt składający się z trzech nowoczesnych hal magazynowych, każda licząca ponad 57 000 mkw., o łącznej powierzchni 172 000 mkw. Powstanie na 30-hektarowej działce. Inwestycja zostanie certyfikowana w systemie BREEAM na poziomie "Very Good", a najemcy skorzystają z obniżonych kosztów obsługi w przypadku zużycia wody oraz energii. Panattoni zatroszczy się również o środowisko naturalne wokół parku i dobre samopoczucie przyszłej kadry pracowniczej.

Inwestycja położona jest ok. 34 km od autostrady A6, która jest kontynuacją niemieckiej autostrady A11, częścią polskiej drogi ekspresowej S3, a także częścią międzynarodowego korytarza E65, łączącego Szwecję z Południem Europy. W pobliżu parku znajduje się lotnisko Szczecin-Goleniów, natomiast odległość do centrum Szczecina wynosi 45 km. Od granicy w Świnoujściu projekt dzieli 134 km, natomiast do przejścia w Lubieszynie - 80 km.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni z finansowaniem nowej inwestycji w Szczecinie

Panattoni uzyskało finansowanie na realizację Panattoni Park Szczecin V w postaci kredytu w wysokości 20 mln euro udzielonego przez mBank. Ta nowa inwestycja na Pomorzu Zachodnim będzie miała powierzchnię 30 000 mkw, z czego niemal 1/3 została już wynajęta przez klienta z sektora horeca.

28 marca 2024
Panattoni rusza z centrum dystrybucyjnym w Szczecinie

Panattoni BTS oraz Panattoni Emerging Markets wspólnie zrealizują centrum dystrybucyjne w Szczecinie, które będzie dedykowane firmom z sektora handlu detalicznego. Projekt obejmie powierzchnię około 54 500 m. kw., a zatrudnienie tam znajdzie nawet 500 osób.

13 lutego 2024
Energia wiatrowa popłynie z Zachodniopomorskiego

Energetyka wiatrowa, dostarczając ok. 2% energii elektrycznej, jest obecnie światowym liderem zielonych rozwiązań i rozwija się o wiele szybciej niż tradycyjne technologie energetyczne i inne odnawialne źródła energii. Jednym z najbardziej perspektywicznych regionów Polski dla tego segmentu sektora jest województwo zachodniopomorskie. Jak wskazuje raport Cushman & Wakefield „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”, już teraz mamy tutaj do czynienia z rozwojem dużych, profesjonalnych farm wiatrowych, a region ten przoduje pod kątem potencjału ekonomicznego tego rodzaju energetyki, osiągając poziom 14 000 MW i wyprzedzając tym samym o 40% województwa pomorskie i dolnośląskie.

30 sierpnia 2023
Cushman & Wakefield