Nowy najemca w Hillwood Słubice

04 marca 2021

Nowy najemca w Hillwood Słubice

Spis treści

MW Logistics wynajął ok. 7 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku logistycznym Hillwood Słubice. Najemca wprowadzi się jeszcze w marcu 2021.

MW Logistics to firma świadcząca usługi logistyczne dla branży e-commerce. Jeszcze w tym miesiącu zajmie 6 868 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w ramach Hillwood Słubice. To już drugi magazyn logistyka w tej okolicy. Nowy obiekt wykorzysta do magazynowania towarów oraz pod operacje logistyczne.

– Strategiczne położenie Słubic przy naszej zachodniej granicy oraz doskonale rozwinięta sieć dróg, sprawiają, że lokalizacja ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród najemców, m.in. firm współpracujących z Niemcami. Jednocześnie Słubice stały się ważnym ośrodkiem logistycznym i spedycyjnym – tak dla Polski, jak i dla naszych zachodnich sąsiadów – mówi Wojciech Dachniewski, Business Development Director w Hillwood Polska.

Magazyny w Polsce Zachodniej

Hillwood Słubice to nowoczesny park logistyczny oferujący ok. 21 500 mkw. powierzchni. Jego olbrzymim atutem jest lokalizacja raptem 5 km od przejścia granicznego Słubice - Frankfurt. Położony jest tuż przy drodze krajowej nr 29 oraz w bardzo bliskiej odległości od węzła autostrady A2.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

WestSide Szczecin: nowa inwestycja LemonTree w sercu Pomorza Zachodniego

LemonTree rozpoczyna realizację nowej inwestycji na Pomorzu Zachodnim. WestSide Szczecin to obiekt oferujący około 31 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej, zaprojektowanej z myślą o minimalizowaniu wpływu na środowisko. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowane jest na luty 2025 roku.

27 czerwca 2024
Rozbudowa logistyki zwrotów przez Hermes Fulfilment w Polsce

W I kwartale ubiegłego roku firma Hermes Fulfilment otworzyła swój pierwszy na terenie Polski magazyn obsługi zwrotów. Obiekt o powierzchni 40 000 mkw. wchodzi w skład kompleksu produkcyjno-magazynowym CTParku Iłowa. Niemiecki dostawca usług magazynowych podsumowuje pierwszy rok działalności w Polsce i zapowiada długoterminową obecność.

26 marca 2024
Zachodniopomorskie europejskim mini-hubem dla e-commerce?

Już ponad 1 mln mkw. istniejących zasobów magazynowych Pomorza Zachodniego jest przeznaczonych do obsługi operacji e-commerce – czytamy w raporcie „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”. Dalszy rozwój tej branży w regionie będzie napędzany przez trend nearshoringu, a głównym kierunkiem napływu nowych inwestycji powinny być kraje skandynawskie i Niemcy.

03 lipca 2023
Cushman & Wakefield