Plantlab z fabryką w Hillwood Kutno

02 marca 2021

Plantlab z fabryką w Hillwood Kutno

Spis treści

Firma Plantlab wynajęła ok. 2 700 mkw. powierzchni w parku Hillwood Kutno. Obiekt został dostosowany do produkcji sałaty rzymskiej i jesiotra.

Plantlab wynajął 2 702 mkw. w Hillwood Kutno. Powierzchnia została przystosowana do wytwarzania sałaty rzymskiej i jesiotra. W obiekcie zbudowano nowoczesną instalację do produkcji w izolowanym od środowiska mikroklimacie i zamkniętym obiegu wodnym.

Projekt, który wspólnie z firmą Plantlab, realizujemy w Kutnie jest najlepszym dowodem na to, że powierzchnia magazynowa może być z dużym powodzeniem wykorzystywana w bardzo różnorodny sposób, nie tylko pod składowanie, ale również na tak innowacyjną produkcję, jak hodowla jesiotra i sałaty rzymskiej. Nie boimy się wyzwań, a nasza firma zawsze jest otwarta na nowe technologie, niestandardowe projekty oraz innowacje w biznesie – komentuje Jan Kaliński, Business Development Director w Hillwood Polska.

W magazynie zastosowana została technika aquaponiki, która polega na hodowli roślin na odpowiednich pożywkach wodnych, bez wykorzystania wody. Daje to możliwość przystosowania instalacji do odpowiednich warunków klimatycznych, urbanistycznych i środowiskowych. Ta technologia wykorzystywana jest w Stanach Zjednoczonych oraz Azji, a także uważana jest jako bezpieczniejsze i bardziej dochodowe rozwiązanie produkcji żywności w tradycyjnym modelu rolnictwa.

Instalacja zajmie 4 656 mkw. powierzchni upraw na 11 poziomach, a przewidywane zasoby sałaty wniosą ponad 545 tys. sztuk. Z kolei w 900 m. sześc. basenów  wyhodowane zostanie ponad 4 800 kg jesiotra miesięcznie.

Nasza instalacja będzie pierwszym w Europie systemem aquaponicznym do produkcji zdrowej żywności na masową skalę. Naszym zdaniem dzięki wysokiej efektywności i całkowitemu uniezależnieniu od warunków zewnętrznych, projekt ma szansę zapoczątkować nowy trend i stać się odpowiedzią na wyzwania współczesnego rolnictwa związane z erozja gleb, zwiększaniem obszarów zurbanizowanych i przeludnieniem – powiedział Łukasz Maciak, Prezes Zarządu Plantlab Sp. z o.o.

Magazyny w Polsce Centralnej

Hillwood Kutno to centrum logistyczne oferujące ponad 32 600 mkw. przestrzeni magazynowej. Położone jest tuż przy zjęście "Kutno", przy autostradzie A1, 10 minut jazdy od skrzyżowania autostrad A1 i A2.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Łódzkie z potencjałem na 2,5 mln mkw. inwestycji magazynowych – nowy raport regionalny „Uszyj biznes w Łodzi

Unikalnie różnorodna w skali kraju grupa najemców magazynowych, jedyny w Polsce „ring autostradowy”, który wzmocni rozwój logistyki e-commerce oraz nowoczesna, przyciągająca globalnych graczy infrastruktura magazynowa – tak w skrócie przedstawia się sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w regionie łódzkim, którą podsumowuje najnowszy raport Cushman & Wakefield. Co więcej, jak wynika z analizy „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo- produkcyjny Polski Centralnej", potencjał zabezpieczonych przez deweloperów bank gruntów daje możliwość na realizację inwestycji o łącznej powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

08 listopada 2023
MLP Group rozbudowuje infrastrukturę logistyczną w Łodzi

W regionie łódzkim kontynuowana jest rozbudowa infrastruktury logistycznej dzięki nowemu projektowi MLP Group. MLP Business Park Łódź, to nowy obszar oferujący ponad 30 000 mkw. nowoczesnych powierzchni City Logistics, obejmujący także miejsca przeznaczone pod lekką produkcję. Oddanie pierwszych obiektów do użytku planuje się już w drugiej połowie roku 2024.

26 października 2023
Cushman & Wakefield