Plantlab z fabryką w Hillwood Kutno

03 marca 2021

Plantlab z fabryką w Hillwood Kutno
Firma Plantlab wynajęła ok. 2 700 mkw. powierzchni w parku Hillwood Kutno. Obiekt został dostosowany do produkcji sałaty rzymskiej i jesiotra.

Plantlab wynajął 2 702 mkw. w Hillwood Kutno. Powierzchnia została przystosowana do wytwarzania sałaty rzymskiej i jesiotra. W obiekcie zbudowano nowoczesną instalację do produkcji w izolowanym od środowiska mikroklimacie i zamkniętym obiegu wodnym.

Projekt, który wspólnie z firmą Plantlab, realizujemy w Kutnie jest najlepszym dowodem na to, że powierzchnia magazynowa może być z dużym powodzeniem wykorzystywana w bardzo różnorodny sposób, nie tylko pod składowanie, ale również na tak innowacyjną produkcję, jak hodowla jesiotra i sałaty rzymskiej. Nie boimy się wyzwań, a nasza firma zawsze jest otwarta na nowe technologie, niestandardowe projekty oraz innowacje w biznesie – komentuje Jan Kaliński, Business Development Director w Hillwood Polska.

W magazynie zastosowana została technika aquaponiki, która polega na hodowli roślin na odpowiednich pożywkach wodnych, bez wykorzystania wody. Daje to możliwość przystosowania instalacji do odpowiednich warunków klimatycznych, urbanistycznych i środowiskowych. Ta technologia wykorzystywana jest w Stanach Zjednoczonych oraz Azji, a także uważana jest jako bezpieczniejsze i bardziej dochodowe rozwiązanie produkcji żywności w tradycyjnym modelu rolnictwa.

Instalacja zajmie 4 656 mkw. powierzchni upraw na 11 poziomach, a przewidywane zasoby sałaty wniosą ponad 545 tys. sztuk. Z kolei w 900 m. sześc. basenów  wyhodowane zostanie ponad 4 800 kg jesiotra miesięcznie.

Nasza instalacja będzie pierwszym w Europie systemem aquaponicznym do produkcji zdrowej żywności na masową skalę. Naszym zdaniem dzięki wysokiej efektywności i całkowitemu uniezależnieniu od warunków zewnętrznych, projekt ma szansę zapoczątkować nowy trend i stać się odpowiedzią na wyzwania współczesnego rolnictwa związane z erozja gleb, zwiększaniem obszarów zurbanizowanych i przeludnieniem – powiedział Łukasz Maciak, Prezes Zarządu Plantlab Sp. z o.o.

Magazyny w Polsce Centralnej

Hillwood Kutno to centrum logistyczne oferujące ponad 32 600 mkw. przestrzeni magazynowej. Położone jest tuż przy zjęście "Kutno", przy autostradzie A1, 10 minut jazdy od skrzyżowania autostrad A1 i A2.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozbudowuje centrum magazynowe

Hillwood, rozpoczął rozbudowę swojego parku logistycznego w Łodzi Górnej. To krok w kierunku dostarczenia przestrzeni magazynowej dla przedsiębiorstw, zwiększając jej dostępność o prawie 42 000 metrów kwadratowych. Nowa hala jest zaplanowana do ukończenia na początku 2024 roku.

28 września 2023
Notino w MDC2 Park Łódź South

Największy sklep internetowy z perfumami i kosmetykami w Europie, Notino, zdecydował się na wynajem powierzchni o powierzchni ponad 28 000 mkw w MDC2 Park Łódź South. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane przy udziale Cushman & Wakefield, renomowanej firmy doradczej.

13 czerwca 2023
Kolejna inwestycja Hillwood Polska we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

W Łodzi Chocianowicach powstanie kolejny park logistyczny dewelopera powierzchni produkcyjno-magazynowych. Wartość inwestycji to 54,4 mln euro.

17 listopada 2022
Cushman & Wakefield