7R rozpoczął budowę 7R Park Szczecin

04 lutego 2021

7R rozpoczął budowę 7R Park Szczecin

Spis treści

Deweloper inwestuje na zachodniopomorskim rynku magazynowym - rozpoczęła się budowa 7R Park Szczecin. Powierzchnia parku wyniesie 58 000 mkw.

7R rusza z budową swojej drugiej inwestycji typu multitenant w regionie Szczecina - 7R Park Szczecin. Oprócz parku miejskiego 7R City Flex Last Mile Logistics, deweloper wybudował również obiekt dedykowany firmie Hultafors Group.

Głównym czynnikiem, budującym rosnącą pozycję Szczecina w segmencie magazynów, jest wzrost znaczenia e-commerce w handlu oraz obecność wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Węzeł logistyczno-magazynowy będzie się tutaj dynamicznie rozwijał, dlatego ponownie budujemy na Pomorzu - komentuje Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu, Head of Development w 7R.

Magazyny w Szczecinie

7R Park Szczecin to inwestycja nowoczesnego parku logistycznego o powierzchni ok. 58 000 mkw. Składać się będzie z dwóch obiektów magazynowych. Położenie w granicach miasta gwarantuje najemcom dogodny dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Natomiast bliskość portu w Szczecinie zapewni doskonałą bazę transportową.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Czy sektor OZE zmieni rynek magazynowy?

W Polsce rośnie znaczenie sektora odnawialnych źródeł energii (OZE), co ma bezpośredni wpływ na rynek magazynowy i logistyczny. Nowe inwestycje w farmy fotowoltaiczne i wiatrowe na północy kraju stwarzają specyficzne wymagania dla powierzchni magazynowych, co zmusza deweloperów do dostosowywania swoich ofert.

16 lipca 2024
Panattoni z finansowaniem nowej inwestycji w Szczecinie

Panattoni uzyskało finansowanie na realizację Panattoni Park Szczecin V w postaci kredytu w wysokości 20 mln euro udzielonego przez mBank. Ta nowa inwestycja na Pomorzu Zachodnim będzie miała powierzchnię 30 000 mkw, z czego niemal 1/3 została już wynajęta przez klienta z sektora horeca.

28 marca 2024
Panattoni rusza z centrum dystrybucyjnym w Szczecinie

Panattoni BTS oraz Panattoni Emerging Markets wspólnie zrealizują centrum dystrybucyjne w Szczecinie, które będzie dedykowane firmom z sektora handlu detalicznego. Projekt obejmie powierzchnię około 54 500 m. kw., a zatrudnienie tam znajdzie nawet 500 osób.

13 lutego 2024
Cushman & Wakefield