Nowy najemca MLP w zrewitalizowanym parku logistyki miejskiej

26 stycznia 2021

Nowy najemca MLP w zrewitalizowanym parku logistyki miejskiej

Spis treści

W rewitalizowanym obiekcie MLP Business Park Poznań 12 000 mkw. wynajął dystrybutor sprzętu AGD i RTV. Hala oddana będzie w IV kwartale 2021 roku.

MLP rozpoczęło rewitalizację parku miejskiego w Poznaniu - MLP Business Park Poznań. Powierzchnię w jeden z siedmiu remontowanych hal wynajął dystrybutor artykułów AGD i RTV. Najemca zajmie 12 000 mkw. w IV kwartale 2021 roku.

Długoletnia umowa najmu zawarta na 40% aktualnie dostępnej powierzchni w parku, pozwala nam z dużym komfortem planować kolejne inwestycje, mające na celu podwyższenie standardu istniejących już budynków oraz remont istniejącej infrastruktury - powiedział Karol Kondrat Leasing Manager w MLP Group S.A.

Magazyny w Poznaniu

Obecnie na terenie inwestycji znajdują się budynki magazynowo-biurowe klasy B o łącznej powierzchni 30 000 mkw. Deweloper rozpoczął remont jednej z siedmiu hal, której powierzchnia wynosi 12 000 mkw. Prace nad pozostałymi obiektami rozpoczęte zostaną w 2021 roku.

MLP Business Park Poznań położony jest przy ul. Wołczyńskiej, niedaleko centrum Poznania. W odległości 1,5 km od parku znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, co zapewnia dogodny transport dla pracowników. Dodatkowo, MLP uruchomi stację rowerów miejskich. Około 2,5 km od inwestycji znajduje się wjazd na autostradę A2.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Cushman & Wakefield